De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

door
De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

Afgelopen weekend liet de arbitrage op de Belgische velden zich andermaal op enkele foutjes betrappen. Maar vooral één fase in de wedstrijd tussen OH Leuven en Anderlecht deed de wenkbrauwen fronsen. Zo ging Federico Ricca vrijuit na een ware doodschop op Francis Amuzu.


Het werd een match op het scherpst van de snee in het King Power @ Den Dreef-stadion, maar in de tweede helft ging Ricca zwaar over de schreef. De Uruguayaan wou de doorgebroken Amuzu afstoppen, maar hanteerde daarvoor een vliegende tackle op kniehoogte. Gelukkig kwam de winger van Anderlecht ongehavend uit deze markante fase. Opvallend: voor zijn ingreep kreeg Ricca niet eens een gele kaart.

En dat was wel degelijk een fout van de wedstrijdleiding. Op zijn wekelijkse terugblik gaf Franck De Bleeckere toe dat dit eigenlijk een directe rode kaart moest zijn. "Laat ons duidelijk zijn: wij verwachten hier een rode kaart voor ernstig gemeen spel", zei de woordvoerder van het Referee Department bij Eleven Sports. "Alle criteria zijn aanwezig. Een botsende bal is altijd moeilijker in te schatten, maar dat betekent niet dat je met gestrekt been, studs vooruit én been van de grond op de tegenstander mag ingaan."

VAR-INTERVENTIE NODIG
Voor De Bleeckere is het dan ook duidelijk dat de VAR had moeten ingrijpen en de scheidsrechter had moeten wijzen op een rode kaart. "Voor de ref was het misschien moeilijk om de impact goed te zien. Hij laat ook gewoon doorspelen. Maar wij hadden wel een VAR-interventie willen hebben. Net omdat het een fase is die de scheidsrechter niet heeft gezien. Dan is het voor ons beter om de scheidsrechter naar het scherm te roepen zodat hij ook een 'second opinion' heeft."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Dat de VAR geen rood geeft, is een professionele blunder ...

Meest recent

Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

7
7
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

14
14
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

39
39
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

49
49
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

180
180
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

91
91
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

212
212
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

114
114
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

30
30
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

371
371
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

184
184
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

115
115
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

40
40
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

77
77
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

263
263
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

124
124
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

398
398
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

233
233
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

101
101
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

70
70

Meer sportnieuws