De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

door
De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

Afgelopen weekend liet de arbitrage op de Belgische velden zich andermaal op enkele foutjes betrappen. Maar vooral één fase in de wedstrijd tussen OH Leuven en Anderlecht deed de wenkbrauwen fronsen. Zo ging Federico Ricca vrijuit na een ware doodschop op Francis Amuzu.


Het werd een match op het scherpst van de snee in het King Power @ Den Dreef-stadion, maar in de tweede helft ging Ricca zwaar over de schreef. De Uruguayaan wou de doorgebroken Amuzu afstoppen, maar hanteerde daarvoor een vliegende tackle op kniehoogte. Gelukkig kwam de winger van Anderlecht ongehavend uit deze markante fase. Opvallend: voor zijn ingreep kreeg Ricca niet eens een gele kaart.

En dat was wel degelijk een fout van de wedstrijdleiding. Op zijn wekelijkse terugblik gaf Franck De Bleeckere toe dat dit eigenlijk een directe rode kaart moest zijn. "Laat ons duidelijk zijn: wij verwachten hier een rode kaart voor ernstig gemeen spel", zei de woordvoerder van het Referee Department bij Eleven Sports. "Alle criteria zijn aanwezig. Een botsende bal is altijd moeilijker in te schatten, maar dat betekent niet dat je met gestrekt been, studs vooruit én been van de grond op de tegenstander mag ingaan."

VAR-INTERVENTIE NODIG
Voor De Bleeckere is het dan ook duidelijk dat de VAR had moeten ingrijpen en de scheidsrechter had moeten wijzen op een rode kaart. "Voor de ref was het misschien moeilijk om de impact goed te zien. Hij laat ook gewoon doorspelen. Maar wij hadden wel een VAR-interventie willen hebben. Net omdat het een fase is die de scheidsrechter niet heeft gezien. Dan is het voor ons beter om de scheidsrechter naar het scherm te roepen zodat hij ook een 'second opinion' heeft."

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Dat de VAR geen rood geeft, is een professionele blunder ...

Meest recent

Opvallende carrièreswitch: ex-topman voetbalbond verrast

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

0
0
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

75
75
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

299
299
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

29
29
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

124
124
Union-fans mogen dromen: indruk tegen Roma en Nice

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

23
23
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

246
246
Waarom KRC Genk al 25 jaar iedereen voorblijft

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

41
41
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

279
279
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

50
50
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

161
161
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

148
148
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

78
78
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

285
285
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

122
122
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

641
641
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

418
418
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

483
483
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

644
644
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

231
231
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

280
280
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

370
370
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

95
95

Meer sportnieuws