De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

door
De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

Afgelopen weekend liet de arbitrage op de Belgische velden zich andermaal op enkele foutjes betrappen. Maar vooral één fase in de wedstrijd tussen OH Leuven en Anderlecht deed de wenkbrauwen fronsen. Zo ging Federico Ricca vrijuit na een ware doodschop op Francis Amuzu.


Het werd een match op het scherpst van de snee in het King Power @ Den Dreef-stadion, maar in de tweede helft ging Ricca zwaar over de schreef. De Uruguayaan wou de doorgebroken Amuzu afstoppen, maar hanteerde daarvoor een vliegende tackle op kniehoogte. Gelukkig kwam de winger van Anderlecht ongehavend uit deze markante fase. Opvallend: voor zijn ingreep kreeg Ricca niet eens een gele kaart.

En dat was wel degelijk een fout van de wedstrijdleiding. Op zijn wekelijkse terugblik gaf Franck De Bleeckere toe dat dit eigenlijk een directe rode kaart moest zijn. "Laat ons duidelijk zijn: wij verwachten hier een rode kaart voor ernstig gemeen spel", zei de woordvoerder van het Referee Department bij Eleven Sports. "Alle criteria zijn aanwezig. Een botsende bal is altijd moeilijker in te schatten, maar dat betekent niet dat je met gestrekt been, studs vooruit én been van de grond op de tegenstander mag ingaan."

VAR-INTERVENTIE NODIG
Voor De Bleeckere is het dan ook duidelijk dat de VAR had moeten ingrijpen en de scheidsrechter had moeten wijzen op een rode kaart. "Voor de ref was het misschien moeilijk om de impact goed te zien. Hij laat ook gewoon doorspelen. Maar wij hadden wel een VAR-interventie willen hebben. Net omdat het een fase is die de scheidsrechter niet heeft gezien. Dan is het voor ons beter om de scheidsrechter naar het scherm te roepen zodat hij ook een 'second opinion' heeft."

LEES OOK: 'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Dat de VAR geen rood geeft, is een professionele blunder ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

102
102
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

15
15
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

44
44
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

70
70
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

164
164
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

130
130
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

629
629
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

112
112
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

77
77
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

111
111
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

143
143
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

45
45
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

264
264
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

46
46
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

377
377
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

21
21
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

297
297
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

205
205
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

552
552
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

221
221
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

250
250
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

407
407
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

118
118
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

769
769
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

439
439

Meer sportnieuws