De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

646 stemmen
De Bleeckere velt verdict na horror-tackle Ricca

Afgelopen weekend liet de arbitrage op de Belgische velden zich andermaal op enkele foutjes betrappen. Maar vooral één fase in de wedstrijd tussen OH Leuven en Anderlecht deed de wenkbrauwen fronsen. Zo ging Federico Ricca vrijuit na een ware doodschop op Francis Amuzu.


Het werd een match op het scherpst van de snee in het King Power @ Den Dreef-stadion, maar in de tweede helft ging Ricca zwaar over de schreef. De Uruguayaan wou de doorgebroken Amuzu afstoppen, maar hanteerde daarvoor een vliegende tackle op kniehoogte. Gelukkig kwam de winger van Anderlecht ongehavend uit deze markante fase. Opvallend: voor zijn ingreep kreeg Ricca niet eens een gele kaart.

En dat was wel degelijk een fout van de wedstrijdleiding. Op zijn wekelijkse terugblik gaf Franck De Bleeckere toe dat dit eigenlijk een directe rode kaart moest zijn. "Laat ons duidelijk zijn: wij verwachten hier een rode kaart voor ernstig gemeen spel", zei de woordvoerder van het Referee Department bij Eleven Sports. "Alle criteria zijn aanwezig. Een botsende bal is altijd moeilijker in te schatten, maar dat betekent niet dat je met gestrekt been, studs vooruit én been van de grond op de tegenstander mag ingaan."

VAR-INTERVENTIE NODIG
Voor De Bleeckere is het dan ook duidelijk dat de VAR had moeten ingrijpen en de scheidsrechter had moeten wijzen op een rode kaart. "Voor de ref was het misschien moeilijk om de impact goed te zien. Hij laat ook gewoon doorspelen. Maar wij hadden wel een VAR-interventie willen hebben. Net omdat het een fase is die de scheidsrechter niet heeft gezien. Dan is het voor ons beter om de scheidsrechter naar het scherm te roepen zodat hij ook een 'second opinion' heeft."

LEES OOK: Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Dat de VAR geen rood geeft, is een professionele blunder ...

Meest recent

Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

14
14
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

22
22
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

236
236
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

22
22
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

104
104
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

89
89
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

472
472
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

101
101
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

95
95
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

320
320
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

22
22
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

564
564
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

438
438
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

65
65
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

380
380
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

430
430
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

203
203
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

233
233
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

422
422
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

602
602
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

154
154
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

344
344
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

113
113
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

796
796
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

151
151

Meer sportnieuws