Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

door
Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

De terugkeer van Vincent Kompany in het Etihad Stadium was er één in mineur. Ondanks het goede voetbal van Burnley tijdens de kwartfinale van de FA Cup, walste Manchester City over de leider van de Engelse Championship. Het werd 6-0, en Burnley moest het bekertornooi genadeloos verlaten. Toch zijn er redenen genoeg om te geloven dat de toekomst van de voormalige Rode Duivel toch bij de Citizens ligt. 


In een reportage van Sportweekend werd aan enkele City-fans gevraagd hoe zij de toekomst van Vincent Kompany zien. Daarin was verschillende keren te horen dat Kompany volgens hun de gedoodverfde opvolger van Pep Guardiola is bij de Citizens. "Hij wordt de nieuwe trainer. Op termijn, dat staat vast. Niet morgen of volgend jaar. Wanneer dan wel? Dan zullen we wel zien", klonk het bij een City-fan vlak na de partij.

Ook Pep Guardiola is ervan overtuigd dat Vincent Kompany op termijn City-coach wordt. Dat verklaarde hij in één van zijn persbabbels vorige week. Zelf is Kompany echter nog niet bezig met een potentiële terugkeer naar Manchester. "Of ik trainer word van City? Ik ben daar niet mee bezig. Ik ben op dit moment trainer van een club in de Championship. Dat is mijn huidig niveau", klinkt het bescheiden bij Kompany. 

Afgetekend leider

Met nog negen wedstrijden voor de boeg is Burnley op dit moment quasi zeker van de promotie richting de Premier League. De nummer één uit de Championship telt op dit moment maar liefst dertien punten meer dan Sheffield United, en enkel een mirakel zou de Clarets nog van een titel kunnen houden. Volgend seizoen krijgt Kompany dus zo goed als zeker een kans om zich te bewijzen op het allerhoogste niveau in Engeland. 

LEES OOK: Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Zal Kompany op termijn te zien zijn als City-coach?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

163
163
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

144
144
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

595
595
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

173
173
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

309
309
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

380
380
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

218
218
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

421
421
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

384
384
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

306
306
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws