Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

door
Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

De terugkeer van Vincent Kompany in het Etihad Stadium was er één in mineur. Ondanks het goede voetbal van Burnley tijdens de kwartfinale van de FA Cup, walste Manchester City over de leider van de Engelse Championship. Het werd 6-0, en Burnley moest het bekertornooi genadeloos verlaten. Toch zijn er redenen genoeg om te geloven dat de toekomst van de voormalige Rode Duivel toch bij de Citizens ligt. 


In een reportage van Sportweekend werd aan enkele City-fans gevraagd hoe zij de toekomst van Vincent Kompany zien. Daarin was verschillende keren te horen dat Kompany volgens hun de gedoodverfde opvolger van Pep Guardiola is bij de Citizens. "Hij wordt de nieuwe trainer. Op termijn, dat staat vast. Niet morgen of volgend jaar. Wanneer dan wel? Dan zullen we wel zien", klonk het bij een City-fan vlak na de partij.

Ook Pep Guardiola is ervan overtuigd dat Vincent Kompany op termijn City-coach wordt. Dat verklaarde hij in één van zijn persbabbels vorige week. Zelf is Kompany echter nog niet bezig met een potentiële terugkeer naar Manchester. "Of ik trainer word van City? Ik ben daar niet mee bezig. Ik ben op dit moment trainer van een club in de Championship. Dat is mijn huidig niveau", klinkt het bescheiden bij Kompany. 

Afgetekend leider

Met nog negen wedstrijden voor de boeg is Burnley op dit moment quasi zeker van de promotie richting de Premier League. De nummer één uit de Championship telt op dit moment maar liefst dertien punten meer dan Sheffield United, en enkel een mirakel zou de Clarets nog van een titel kunnen houden. Volgend seizoen krijgt Kompany dus zo goed als zeker een kans om zich te bewijzen op het allerhoogste niveau in Engeland. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

Zal Kompany op termijn te zien zijn als City-coach?

Meest recent

Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

18
18
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

14
14
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

5
5
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

55
55
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

98
98
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

154
154
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

93
93
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

228
228
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

76
76
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

147
147
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

118
118
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

74
74
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

211
211
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

210
210
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

182
182
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

561
561
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

171
171
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

228
228
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

605
605
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

237
237
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

145
145
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

181
181
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

79
79

Meer sportnieuws