Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

171 stemmen
Kompany duidelijk over mogelijke opvolging Guardiola

De terugkeer van Vincent Kompany in het Etihad Stadium was er één in mineur. Ondanks het goede voetbal van Burnley tijdens de kwartfinale van de FA Cup, walste Manchester City over de leider van de Engelse Championship. Het werd 6-0, en Burnley moest het bekertornooi genadeloos verlaten. Toch zijn er redenen genoeg om te geloven dat de toekomst van de voormalige Rode Duivel toch bij de Citizens ligt. 


In een reportage van Sportweekend werd aan enkele City-fans gevraagd hoe zij de toekomst van Vincent Kompany zien. Daarin was verschillende keren te horen dat Kompany volgens hun de gedoodverfde opvolger van Pep Guardiola is bij de Citizens. "Hij wordt de nieuwe trainer. Op termijn, dat staat vast. Niet morgen of volgend jaar. Wanneer dan wel? Dan zullen we wel zien", klonk het bij een City-fan vlak na de partij.

Ook Pep Guardiola is ervan overtuigd dat Vincent Kompany op termijn City-coach wordt. Dat verklaarde hij in één van zijn persbabbels vorige week. Zelf is Kompany echter nog niet bezig met een potentiële terugkeer naar Manchester. "Of ik trainer word van City? Ik ben daar niet mee bezig. Ik ben op dit moment trainer van een club in de Championship. Dat is mijn huidig niveau", klinkt het bescheiden bij Kompany. 

Afgetekend leider

Met nog negen wedstrijden voor de boeg is Burnley op dit moment quasi zeker van de promotie richting de Premier League. De nummer één uit de Championship telt op dit moment maar liefst dertien punten meer dan Sheffield United, en enkel een mirakel zou de Clarets nog van een titel kunnen houden. Volgend seizoen krijgt Kompany dus zo goed als zeker een kans om zich te bewijzen op het allerhoogste niveau in Engeland. 

LEES OOK: 'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

🚀

Zal Kompany op termijn te zien zijn als City-coach?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

77
77
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

32
32
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

309
309
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

222
222
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

662
662
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

163
163
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

164
164
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1044
1044
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

665
665
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

832
832
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

824
824
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

134
134
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

487
487
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

393
393

Meer sportnieuws