JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

door
JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

Uit zijn lijst van naar verluidt 130 potentiële internationals stelde Domenico Tedesco afgelopen vrijdag voor het eerst een 24-koppige selectie samen. Op één kandidaat-Rode Duivel die hij daarbij over het hoofd zag hoeft de kersvers bondscoach voortaan alvast niet meer te rekenen.


Tedesco bleek niet echt een boontje te hebben voor de Jupiler Pro League, want met het Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast vaardigt onze vaderlandse competitie voorlopig slechts twee vertegenwoordigers af. Vooral koploper KRC Genk was er dan ook niet over te spreken dat sterkhouders zoals Mike Trésor en Bryan Heynen nog steeds geen kans krijgen bij het nationale elftal.

Ook een aantal andere smaakmakers op de Belgische velden hoopten misschien tevergeefs om er voor het eerst bij te zijn. William Balikwisha bijvoorbeeld, bezig aan een sterk seizoen bij Standard. De 23-jarige middenvelder, wiens broer en Antwerp-winger Michel-Ange geselecteerd werd voor de U21, kreeg als beloning voor die prestaties wél een uitnodiging van Congo in de bus.

GEEN RODE DUIVEL
Een verzoek waar Balikwisha op besloot in te gaan, waarmee hij in één klap een lastige knoop doorhakt. De ex-jeugdinternational, die bij Congo onder meer ploegmaat Merveille Bokadi, Théo Bongonda en Joris Kayembe vervoegt, stelt zich tenslotte niet langer beschikbaar voor de Rode Duivels. Vrijdag kan hij meteen zijn officiële debuut vieren voor het land waar zijn ouders vandaan komen.

LEES OOK: Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Wie van de Balikwisha-broers zal het volgens u het verst schoppen?

Meest recent

'Sunderland wil nieuwe miljoenenslag slaan bij Club Brugge'

Na negen speeldagen telt de Premier League de nodige verrassingen en daar is Sunderland ...

57
57
'Grote opluchting na nieuwe ontwikkeling DAZN-soap'

Het is de laatste weken bibberen voor de Pro League en de Belgische profclubs door de ontwikkelingen ...

98
98
Geweldige dag voor deze Standard-man: "Zo gelukkig"

Standard kreeg een week geleden nog een pandoering, maar kan intussen weer lachen. Het stootte ...

19
19
Standard lonkt naar top zes na zege in Waalse kraker

Standard kreeg vorige week nog een pandoering van AA Gent, maar heeft die vakkundig doorgespoeld. De ...

54
54
'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Onder Domenico Tedesco was hij een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar sinds de ...

33
33
Doelpuntenfestijn op Lisp, Lokeren baalt alweer

Op Halloweenavond werd er stevig gebibberd in de Challenger Pro League. In een zinderend ...

35
35
Antwerp nog in Play-Off I? Wils is duidelijk

Antwerp slaagde er deze week eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen door in de beker Eupen ...

44
44
Volgende Belgische topcoach? Martens pakt fraaie prijs

De voorbije jaren lijkt er een nieuwe generatie Belgische trainers op te staan. Vincent Kompany ...

29
29
Baro doet Gent-fans straffe belofte bij verjaardagsfeest

AA Gent vierde de voorbije dagen al uitgebreid zijn 125ste verjaardag en dat deed het ook in stijl. ...

91
91
Standard weer kampioen: François stelt deadline

Standard nam in de zomer een frisse start, met een nieuwe eigenaar en een nieuw organigram. CEO ...

137
137
'Vedette bezorgt Pocognoli enorme opdoffer'

Sébastien Pocognoli kende een moeizame start bij AS Monaco met gelijke spelen in zijn eerste ...

66
66
Nieuwe procedureslag: datum voor klacht Standard-Antwerp

Het is intussen twee weken geleden dat de partij tussen Standard en Antwerp ontaardde. De partij ...

99
99
Fans Westerlo zijn woedend en eisen reactie

KVC Westerlo verloor met 3-2 van Beerschot en is de enige eersteklasser die werd uitgeschakeld in de ...

49
49
Hasi komt met pijnlijke verklaring over zomeraanwinst

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Olivier Renard maakte daarin geen geweldige ...

191
191
VRT velt verrassend oordeel na veroordeling Ruben Van Gucht

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

249
249
Smaakmakers Anderlecht en Standard laten Duivels links liggen

Congo kijkt heel erg naar België voor het selecteren van spelers voor de nationale ploeg. Twee ...

204
204
DAZN voert druk op: donkere wolken boven Pro League

Het conflict tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen beroeren. De situatie dreigt stilaan ...

267
267
Extra troef voor Anderlecht: Hasi dumpt vaste titularis

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar zaterdag KV Mechelen op bezoek komt. Nu ...

168
168
Emotionele stap Racing Genk gaat door merg en been

In de Cegeka Arena is niet elke muur bedoeld om te juichen. Er is er ook één die stil ...

109
109
Wat een transformatie: De Ketelaere laat Italië ontploffen

Bij Atalanta knettert het — coach Jurić tikt publiekslieveling Carnesecchi publiekelijk op de ...

448
448
Wils verschaft update uit bomvolle ziekenboeg Antwerp

Antwerp spoelde de schamele twee op 21 door met een deugddoende kwalificatie voor de achtste finale ...

57
57
Hayen glundert: gigantische opsteker voor Club Brugge

In de 1/16 finale van de Croky Cup deed Club Brugge wat het moest doen tegen derdenationaler ...

368
368
Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

88
88
Conflict met DAZN escaleert: Pro League in alle staten

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

325
325
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

234
234

Meer sportnieuws