JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

door
JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

Uit zijn lijst van naar verluidt 130 potentiële internationals stelde Domenico Tedesco afgelopen vrijdag voor het eerst een 24-koppige selectie samen. Op één kandidaat-Rode Duivel die hij daarbij over het hoofd zag hoeft de kersvers bondscoach voortaan alvast niet meer te rekenen.


Tedesco bleek niet echt een boontje te hebben voor de Jupiler Pro League, want met het Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast vaardigt onze vaderlandse competitie voorlopig slechts twee vertegenwoordigers af. Vooral koploper KRC Genk was er dan ook niet over te spreken dat sterkhouders zoals Mike Trésor en Bryan Heynen nog steeds geen kans krijgen bij het nationale elftal.

Ook een aantal andere smaakmakers op de Belgische velden hoopten misschien tevergeefs om er voor het eerst bij te zijn. William Balikwisha bijvoorbeeld, bezig aan een sterk seizoen bij Standard. De 23-jarige middenvelder, wiens broer en Antwerp-winger Michel-Ange geselecteerd werd voor de U21, kreeg als beloning voor die prestaties wél een uitnodiging van Congo in de bus.

GEEN RODE DUIVEL
Een verzoek waar Balikwisha op besloot in te gaan, waarmee hij in één klap een lastige knoop doorhakt. De ex-jeugdinternational, die bij Congo onder meer ploegmaat Merveille Bokadi, Théo Bongonda en Joris Kayembe vervoegt, stelt zich tenslotte niet langer beschikbaar voor de Rode Duivels. Vrijdag kan hij meteen zijn officiële debuut vieren voor het land waar zijn ouders vandaan komen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Wie van de Balikwisha-broers zal het volgens u het verst schoppen?

Meest recent

‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

9
9
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

14
14
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

95
95
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

79
79
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

106
106
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

42
42
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

492
492
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

135
135
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

228
228
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

274
274
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

239
239
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

173
173
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

67
67
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

105
105
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

454
454
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

233
233
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

347
347
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

171
171
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

242
242
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

286
286
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

695
695

Meer sportnieuws