JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

665 stemmen
JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

Uit zijn lijst van naar verluidt 130 potentiële internationals stelde Domenico Tedesco afgelopen vrijdag voor het eerst een 24-koppige selectie samen. Op één kandidaat-Rode Duivel die hij daarbij over het hoofd zag hoeft de kersvers bondscoach voortaan alvast niet meer te rekenen.


Tedesco bleek niet echt een boontje te hebben voor de Jupiler Pro League, want met het Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast vaardigt onze vaderlandse competitie voorlopig slechts twee vertegenwoordigers af. Vooral koploper KRC Genk was er dan ook niet over te spreken dat sterkhouders zoals Mike Trésor en Bryan Heynen nog steeds geen kans krijgen bij het nationale elftal.

Ook een aantal andere smaakmakers op de Belgische velden hoopten misschien tevergeefs om er voor het eerst bij te zijn. William Balikwisha bijvoorbeeld, bezig aan een sterk seizoen bij Standard. De 23-jarige middenvelder, wiens broer en Antwerp-winger Michel-Ange geselecteerd werd voor de U21, kreeg als beloning voor die prestaties wél een uitnodiging van Congo in de bus.

GEEN RODE DUIVEL
Een verzoek waar Balikwisha op besloot in te gaan, waarmee hij in één klap een lastige knoop doorhakt. De ex-jeugdinternational, die bij Congo onder meer ploegmaat Merveille Bokadi, Théo Bongonda en Joris Kayembe vervoegt, stelt zich tenslotte niet langer beschikbaar voor de Rode Duivels. Vrijdag kan hij meteen zijn officiële debuut vieren voor het land waar zijn ouders vandaan komen.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
129

Wie van de Balikwisha-broers zal het volgens u het verst schoppen?

Meest recent

Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

10
10
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

39
39
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

79
79
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

21
21
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

20
20
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

454
454
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

167
167
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

68
68
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

128
128
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

685
685
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

480
480
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

403
403
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

433
433
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

261
261
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

374
374
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

740
740
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

550
550
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

281
281

Meer sportnieuws