JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

665 stemmen
JPL-smaakmaker haakt definitief af voor Rode Duivels

Uit zijn lijst van naar verluidt 130 potentiële internationals stelde Domenico Tedesco afgelopen vrijdag voor het eerst een 24-koppige selectie samen. Op één kandidaat-Rode Duivel die hij daarbij over het hoofd zag hoeft de kersvers bondscoach voortaan alvast niet meer te rekenen.


Tedesco bleek niet echt een boontje te hebben voor de Jupiler Pro League, want met het Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast vaardigt onze vaderlandse competitie voorlopig slechts twee vertegenwoordigers af. Vooral koploper KRC Genk was er dan ook niet over te spreken dat sterkhouders zoals Mike Trésor en Bryan Heynen nog steeds geen kans krijgen bij het nationale elftal.

Ook een aantal andere smaakmakers op de Belgische velden hoopten misschien tevergeefs om er voor het eerst bij te zijn. William Balikwisha bijvoorbeeld, bezig aan een sterk seizoen bij Standard. De 23-jarige middenvelder, wiens broer en Antwerp-winger Michel-Ange geselecteerd werd voor de U21, kreeg als beloning voor die prestaties wél een uitnodiging van Congo in de bus.

GEEN RODE DUIVEL
Een verzoek waar Balikwisha op besloot in te gaan, waarmee hij in één klap een lastige knoop doorhakt. De ex-jeugdinternational, die bij Congo onder meer ploegmaat Merveille Bokadi, Théo Bongonda en Joris Kayembe vervoegt, stelt zich tenslotte niet langer beschikbaar voor de Rode Duivels. Vrijdag kan hij meteen zijn officiële debuut vieren voor het land waar zijn ouders vandaan komen.

LEES OOK: Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Wie van de Balikwisha-broers zal het volgens u het verst schoppen?

Meest recent

Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

0
0
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

59
59
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

26
26
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

24
24
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

91
91
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

95
95
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

34
34
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

303
303
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

63
63
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

239
239
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

315
315
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

100
100
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

58
58
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

386
386
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

58
58
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

250
250
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

477
477
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

138
138
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

764
764
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

306
306
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

389
389
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

645
645

Meer sportnieuws