Deze 3 pionnen kunnen Verschaeren vervangen

door
Deze 3 pionnen kunnen Verschaeren vervangen

Dramatisch nieuws voor RSC Anderlecht en Yari Verschaeren. De aanvallende middenvelder is minstens 9 maanden buiten strijd met een zware knieblessure. Brian Riemer gaat dus een oplossing moeten zoeken om de onfortuinlijke Verschaeren te vervangen. Hij heeft wel de nodige mogelijkheden.


Inzake profiel van speler lijkt Lior Refaelov het meest op Verschaeren. Alleen is Refaelov geen speler meer die 90 minuten het hoge tempo aankan. Op zijn 36ste zijn bovendien zijn flitsen ook minder geworden, maar hij heeft wel dat creatieve in zich wat Verschaeren ook heeft. Verschaeren is zeer doelgericht, wat Refaelov ook heeft. Alleen is het loopvermogen van de jonge Belg een heel stuk groter dan dat van Refaelov. Vooral dat laatste aspect speelt in het nadeel voor een basisplaats.

STROEYKENS ALS VERRASSING?

Kristian Arnstad heeft dat wél. De jonge Noor heeft een grote motor en is inzake het defensieve aspect een absolute meerwaarde. Hij scoorde een goede goal tegen OHL en verving Verschaeren eerder al tegen Villarreal. Toch heeft Arnstad minder creatieve kwaliteiten en lijkt zijn toekomst vanwege zijn zeer goede defensieve mogelijkheden toch eerder op de 6 te liggen. Maar met zijn diepgang en loopvermogen kan hij wel bepaalde leemtes opvullen die Verschaeren achterlaat.

Riemer kan ook proberen om Mario Stroeykens uit te testen. De 18-jarige speler werd vooral als spits uitgespeeld, maar hij is geen centrumspits pur sang. Stroeykens, die ook weinig succesvol af en toe op de flank depanneerde wegens een gebrek aan andere opties, heeft alle kwaliteiten om de plaats van Verschaeren in te nemen. Hij heeft loopvermogen, is sterk in duel, heeft technisch vermogen en is een speler die liever met de neus naar de goal speelt. Krijgt hij een uitgelezen kans om helemaal te ontbolsteren?

CR

LEES OOK: WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Wie moet Riemer opstellen in de plaats van Verschaeren?

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

3
3
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

66
66
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

90
90
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

107
107
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

96
96
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

65
65
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

177
177
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

200
200
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

524
524
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

558
558
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

227
227
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

139
139
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

320
320
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws