Gent wil Club definitief uittellen: "Ons geloof is groot"

door
Gent wil Club definitief uittellen:

AA Gent heeft een behoorlijke droomweek achter de rug. De Buffalo's plaatsten zich ten koste van Basaksehir voor de kwartfinales van de Conference League en legden vervolgens beslag op de felbegeerde vierde plaats in de competitie. Zondagavond werd immers met 3-0 van KAS Eupen geworden.


Het team van coach Hein Vanhaezebrouck kwam op eigen veld nooit echt in de problemen. Vlak voor rust wist Hugo Cuypers de thuisploeg op voorsprong te zetten op aangeven van Gift Orban. En in het slotkwartier deden de Buffalo's de match helemaal op slot. Door deze driepunter sprongen de Oost-Vlamingen naar de vierde plaats, die recht geeft op deelname aan de Champions' Play-Offs. Ze tellen nu twee punten meer dan Club Brugge.

De grote rivaal uit de belangrijkste nacompetitie houden, wordt dan ook één van de grote doelen tijdens de komende weken. "We hebben alles in eigen handen", reageerde Cuypers op de clubwebstek. "Als we er op het einde van de rit niet bij zijn, moeten we enkel naar onszelf kijken. Ja, we moeten nog tegen ploeg in vorm Union, maar dat zijn wij ook. Ons geloof is groot."

VIER FINALES
Op papier oogt het resterende programma van Club wel iets makkelijker, bovendien moet Gent ook nog Europees aan de bak. Maar de spelers kunnen tijdens de interland-break de batterijen opladen. En aan vertrouwen is er in het Gentse kamp alvast geen gebrek. "Topweek voor ons, net voor de interland-break. Erna volgen er vier finales en dan zullen we zien waar we staan. Hopen dat we erbij zijn", blijft Sven Kums nuchter.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Gent pakt de vierde plaats ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'De Roeck topkandidaat bij club in Jupiler Pro League'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

3
3
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

1
1
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

27
27
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

187
187
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

228
228
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

374
374
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

80
80
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

286
286
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

238
238
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

245
245
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

229
229
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

47
47
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

73
73
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

185
185
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

144
144
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

51
51
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

127
127
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

187
187
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

125
125
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

181
181
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

240
240
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

253
253
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

801
801
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

191
191
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99

Meer sportnieuws