Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

door
Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

In Frankrijk is Olympique Marseille weer de topclub van weleer. De afgelopen jaren zijn ze weer richting de Franse top doorgestoten en ze staan momenteel tweede in de Ligue 1. De Franse topclub leeft helemaal op dankzij de ‘Belgische enclave’.


Olympique Marseille is bij heel wat Belgische ex-spelers, vooral jongens die zijn opgegroeid in de hoofdsteden, een geliefde club. Onder meer Vincent Kompany heeft veel sympathie voor de club. Marseille bruist weer en staat derde op elf punten van leider PSG. De nederlaag van vorige week tegen de Parijzenaars kwam hard aan, maar toch leeft de club weer als vanouds.

Tegen Stade Reims, met Will Still, Thomas Foket en Maxime Busi, staat Marseille vandaag voor een pittig duel. Het rekent daarbij op enkele oude bekenden van de Jupiler Pro League. Achteraan is Samuel Gigot een rots in de branding. De 29-jarige Fransman is een vaste waarde. Hij werd een jaar geleden voor 500.000 euro overgenomen van Spartak Moskou. Hij heeft nu volgens Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro. Gigot speelde in het verleden in België voor KV Kortrijk en AA Gent (117 duels). Gent verkocht hem voor 8 miljoen euro aan Spartak Moskou.



STERKHOUDERS RSCA EN GENK

Naast hem staat Chancel Mbemba. Hij wordt aanzien als een van de beste verdedigers in de Ligue 1. De Congolese verdediger is een sterkhouder bij de ploeg en op zijn 28ste is hij beter dan ooit. Marseille haalde hem transfervrij weg bij FC Porto. In Portugal deed hij het ook goed, nadat hij een moeilijke periode kende bij Newcastle. Mbemba brak in Europa door bij RSC Anderlecht, waar hij een van de beste verdedigers was van de afgelopen 20 jaar. Mbemba werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Newcastle, al werden daar vooral enkele makelaars beter van. Mbemba heeft volgens Transfermarkt momenteel een marktwaarde van 17 miljoen euro.

Op het middenveld maakt sinds januari Ruslan Malinovskyi het mooie weer. Hij wordt gehuurd van Atalanta met verplichte aankoopoptie. Hij is ook een basispion in het Velodrome. De middenvelder maakte in België furore bij KRC Genk (30 goals en 32 assists in 135 wedstrijden). Hij werd voor 13,6 miljoen euro verkocht aan Atalanta, waar hij aanvankelijk goed speelde. Nadien verloor hij zijn basisplaats en Marseille sloeg toe. Marseille speelde in 2010 voor het laatst kampioen. Dit seizoen maakt het nog kans, maar dan zal PSG toch een inzinking moeten krijgen. Of kunnen Gigot, Mbemba en Malinovskyi de traditieclub alsnog naar een stunt loodsen?

Gaat Marseille de landstitel winnen?

Meest recent

Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

13
13
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

38
38
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

124
124
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

66
66
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

79
79
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

39
39
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

135
135
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

288
288
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

262
262
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

202
202
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

53
53
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

446
446
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

140
140
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

621
621
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

76
76
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

85
85
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

237
237
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

51
51
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

214
214
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

81
81
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

270
270
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

40
40
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

700
700

Meer sportnieuws