Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

door
Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

In Frankrijk is Olympique Marseille weer de topclub van weleer. De afgelopen jaren zijn ze weer richting de Franse top doorgestoten en ze staan momenteel tweede in de Ligue 1. De Franse topclub leeft helemaal op dankzij de ‘Belgische enclave’.


Olympique Marseille is bij heel wat Belgische ex-spelers, vooral jongens die zijn opgegroeid in de hoofdsteden, een geliefde club. Onder meer Vincent Kompany heeft veel sympathie voor de club. Marseille bruist weer en staat derde op elf punten van leider PSG. De nederlaag van vorige week tegen de Parijzenaars kwam hard aan, maar toch leeft de club weer als vanouds.

Tegen Stade Reims, met Will Still, Thomas Foket en Maxime Busi, staat Marseille vandaag voor een pittig duel. Het rekent daarbij op enkele oude bekenden van de Jupiler Pro League. Achteraan is Samuel Gigot een rots in de branding. De 29-jarige Fransman is een vaste waarde. Hij werd een jaar geleden voor 500.000 euro overgenomen van Spartak Moskou. Hij heeft nu volgens Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro. Gigot speelde in het verleden in België voor KV Kortrijk en AA Gent (117 duels). Gent verkocht hem voor 8 miljoen euro aan Spartak Moskou.



STERKHOUDERS RSCA EN GENK

Naast hem staat Chancel Mbemba. Hij wordt aanzien als een van de beste verdedigers in de Ligue 1. De Congolese verdediger is een sterkhouder bij de ploeg en op zijn 28ste is hij beter dan ooit. Marseille haalde hem transfervrij weg bij FC Porto. In Portugal deed hij het ook goed, nadat hij een moeilijke periode kende bij Newcastle. Mbemba brak in Europa door bij RSC Anderlecht, waar hij een van de beste verdedigers was van de afgelopen 20 jaar. Mbemba werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Newcastle, al werden daar vooral enkele makelaars beter van. Mbemba heeft volgens Transfermarkt momenteel een marktwaarde van 17 miljoen euro.

Op het middenveld maakt sinds januari Ruslan Malinovskyi het mooie weer. Hij wordt gehuurd van Atalanta met verplichte aankoopoptie. Hij is ook een basispion in het Velodrome. De middenvelder maakte in België furore bij KRC Genk (30 goals en 32 assists in 135 wedstrijden). Hij werd voor 13,6 miljoen euro verkocht aan Atalanta, waar hij aanvankelijk goed speelde. Nadien verloor hij zijn basisplaats en Marseille sloeg toe. Marseille speelde in 2010 voor het laatst kampioen. Dit seizoen maakt het nog kans, maar dan zal PSG toch een inzinking moeten krijgen. Of kunnen Gigot, Mbemba en Malinovskyi de traditieclub alsnog naar een stunt loodsen?

LEES OOK: De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Gaat Marseille de landstitel winnen?

Meest recent

Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

0
0
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

238
238
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

155
155
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

232
232
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

21
21
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

131
131
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

174
174
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

20
20
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

48
48
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

22
22
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

379
379
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

161
161
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

190
190
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

232
232
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

119
119
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

100
100
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

372
372
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

507
507
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

300
300
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

55
55

Meer sportnieuws