Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

door
Marseille via Belgische topclubs terug richting Franse top

In Frankrijk is Olympique Marseille weer de topclub van weleer. De afgelopen jaren zijn ze weer richting de Franse top doorgestoten en ze staan momenteel tweede in de Ligue 1. De Franse topclub leeft helemaal op dankzij de ‘Belgische enclave’.


Olympique Marseille is bij heel wat Belgische ex-spelers, vooral jongens die zijn opgegroeid in de hoofdsteden, een geliefde club. Onder meer Vincent Kompany heeft veel sympathie voor de club. Marseille bruist weer en staat derde op elf punten van leider PSG. De nederlaag van vorige week tegen de Parijzenaars kwam hard aan, maar toch leeft de club weer als vanouds.

Tegen Stade Reims, met Will Still, Thomas Foket en Maxime Busi, staat Marseille vandaag voor een pittig duel. Het rekent daarbij op enkele oude bekenden van de Jupiler Pro League. Achteraan is Samuel Gigot een rots in de branding. De 29-jarige Fransman is een vaste waarde. Hij werd een jaar geleden voor 500.000 euro overgenomen van Spartak Moskou. Hij heeft nu volgens Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro. Gigot speelde in het verleden in België voor KV Kortrijk en AA Gent (117 duels). Gent verkocht hem voor 8 miljoen euro aan Spartak Moskou.



STERKHOUDERS RSCA EN GENK

Naast hem staat Chancel Mbemba. Hij wordt aanzien als een van de beste verdedigers in de Ligue 1. De Congolese verdediger is een sterkhouder bij de ploeg en op zijn 28ste is hij beter dan ooit. Marseille haalde hem transfervrij weg bij FC Porto. In Portugal deed hij het ook goed, nadat hij een moeilijke periode kende bij Newcastle. Mbemba brak in Europa door bij RSC Anderlecht, waar hij een van de beste verdedigers was van de afgelopen 20 jaar. Mbemba werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Newcastle, al werden daar vooral enkele makelaars beter van. Mbemba heeft volgens Transfermarkt momenteel een marktwaarde van 17 miljoen euro.

Op het middenveld maakt sinds januari Ruslan Malinovskyi het mooie weer. Hij wordt gehuurd van Atalanta met verplichte aankoopoptie. Hij is ook een basispion in het Velodrome. De middenvelder maakte in België furore bij KRC Genk (30 goals en 32 assists in 135 wedstrijden). Hij werd voor 13,6 miljoen euro verkocht aan Atalanta, waar hij aanvankelijk goed speelde. Nadien verloor hij zijn basisplaats en Marseille sloeg toe. Marseille speelde in 2010 voor het laatst kampioen. Dit seizoen maakt het nog kans, maar dan zal PSG toch een inzinking moeten krijgen. Of kunnen Gigot, Mbemba en Malinovskyi de traditieclub alsnog naar een stunt loodsen?

LEES OOK: Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Gaat Marseille de landstitel winnen?

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

54
54
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

121
121
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

95
95
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

173
173
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

403
403
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

312
312
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

262
262
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

294
294
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

193
193
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

314
314
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

249
249
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

500
500
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

541
541
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

505
505
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

321
321
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

350
350
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

367
367
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

392
392
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

148
148
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws