Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

169 stemmen
Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

Standard leek de strijd om de Champion Play-Offs deze avond lange tijd nog wat spannender te maken maar dankzij een sprankelende comeback heeft Zulte Waregem nog een punt meegepakt vanop Sclessin. De bezoekers gaven aanvankelijk een geslagen indruk maar een nonchalante thuisploeg gaf de zege nog helemaal uit handen.


Zowel Standard als Zulte Waregem konden prima zaken doen vanavond. De Rouches zagen eerder vandaag Club Brugge verliezen in het Guldensporenstadion en zo leek een plek bij de eerste vier weer het doel voor Deila en co. Essevee wisselde dan weer van coach en kon mits een zege al zeker voorbij KV Oostende gaan in het klassement. D'Hollander zette Bossut uit de ploeg, Bostyn kreeg opnieuw zijn kans. De thuisploeg deed het met dezelfde spelers als bij de verlieswedstrijd op Jan Breydel vorige week.

Rouches zetten vol vertrouwen eindspurt in

Essevee begon aanvankelijk met veel grinta en hield Standard ver weg van het eigen doel. Een eerste kansje werd door Dönnum na een kleine tien minuten spelen ruim naast gekopt. De Rouches klopten nadien wel steeds nadrukkelijker op de deur en nadat Dönnum nog eens rakelings voorlangs schoot, zorgde Fossey enkele minuten later wel voor de 1-0 door vanuit een scherpe hoek raak te treffen. Het team van Deila voetbalde vol vertrouwen en Zulte Waregem slaagde er amper in om een vlotte combinatie op de mat te leggen.

Halfweg de eerste periode kwamen de bezoekers plots toch opzetten: Ndour kreeg centraal de bal en joeg die door een bos van benen naast Bodart in doel, het doelpunt werd echter afgekeurd vanwege (zeer nipt) buitenspel. Het belette Standard niet om ook nadien dominant te blijven voetballen, op het halfuur was Bostyn attent bij een laag schot van de oprukkende Cimirot en even later mikte Ohio vanuit kansrijke positie naast. De 2-0 kwam er toch nog voor de pauze, na een hoekschop knikte Dussenne knap raak.

Standard voetbalt vol vertrouwen en heeft geen kind aan Essevee.

Essevee zorgt voor sprankelende comeback

Meteen na de pauze kreeg Essevee een zeldzame kans op de aansluitingstreffer maar na een prima assist van Vossen schoof Ndour de bal naast. De Rouches controleerden maar kwamen zelf aanvankelijk ook niet meer tot doelrijpe mogelijkheden. Halfweg de tweede periode was er nog eens een goede kans voor Zulte Waregem: Brüls haalde uit aan de rand van de zestien meter maar zijn geplaatst schot ging rakelings voorbij de verste paal.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Standard nog eens tot een echte kans, een bedrijvige Dönnum kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond nog een bezoekend been op zijn weg. En toch maakte de thuisploeg het zichzelf nog moeilijk, op een kwartier van het einde pakte Fadera uit met een fantastische lob en plots kregen de bezoekers opnieuw hoop. Die verdween bijna even snel als sneeuw voor de zon toen Perica van dichtbij een huizenhoge kans onbenut liet. Door die gemiste kansen van Standard bleef Essevee in leven en na een prachtige lange bal van Brüls hing Ndour op vijf minuten van het einde zowaar de bordjes weer gelijk: 2-2. Beide ploegen gingen nog vol voor de zege maar moesten vrede nemen met een punt, een zuur resultaat voor Standard en een opsteker voor Essevee.

Scoreverloop:

1-0 (14') Fossey, 2-0 (39') Dussenne, 2-1 (76') Fadera, 2-2 (85') Ndour

LEES OOK: Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'
244

Het einde van de PO1-ambities voor Standard?

Meest recent

'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

1
1
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

13
13
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

81
81
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

215
215
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

199
199
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

68
68
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

489
489
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

56
56
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

358
358
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

663
663
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

238
238
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

143
143
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

76
76
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

160
160
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

146
146
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

564
564
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

110
110
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

80
80
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

1120
1120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

156
156
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

548
548
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

330
330
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

70
70
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

35
35
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

159
159

Meer sportnieuws