Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

door
Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

Standard leek de strijd om de Champion Play-Offs deze avond lange tijd nog wat spannender te maken maar dankzij een sprankelende comeback heeft Zulte Waregem nog een punt meegepakt vanop Sclessin. De bezoekers gaven aanvankelijk een geslagen indruk maar een nonchalante thuisploeg gaf de zege nog helemaal uit handen.


Zowel Standard als Zulte Waregem konden prima zaken doen vanavond. De Rouches zagen eerder vandaag Club Brugge verliezen in het Guldensporenstadion en zo leek een plek bij de eerste vier weer het doel voor Deila en co. Essevee wisselde dan weer van coach en kon mits een zege al zeker voorbij KV Oostende gaan in het klassement. D'Hollander zette Bossut uit de ploeg, Bostyn kreeg opnieuw zijn kans. De thuisploeg deed het met dezelfde spelers als bij de verlieswedstrijd op Jan Breydel vorige week.

Rouches zetten vol vertrouwen eindspurt in

Essevee begon aanvankelijk met veel grinta en hield Standard ver weg van het eigen doel. Een eerste kansje werd door Dönnum na een kleine tien minuten spelen ruim naast gekopt. De Rouches klopten nadien wel steeds nadrukkelijker op de deur en nadat Dönnum nog eens rakelings voorlangs schoot, zorgde Fossey enkele minuten later wel voor de 1-0 door vanuit een scherpe hoek raak te treffen. Het team van Deila voetbalde vol vertrouwen en Zulte Waregem slaagde er amper in om een vlotte combinatie op de mat te leggen.

Halfweg de eerste periode kwamen de bezoekers plots toch opzetten: Ndour kreeg centraal de bal en joeg die door een bos van benen naast Bodart in doel, het doelpunt werd echter afgekeurd vanwege (zeer nipt) buitenspel. Het belette Standard niet om ook nadien dominant te blijven voetballen, op het halfuur was Bostyn attent bij een laag schot van de oprukkende Cimirot en even later mikte Ohio vanuit kansrijke positie naast. De 2-0 kwam er toch nog voor de pauze, na een hoekschop knikte Dussenne knap raak.

Standard voetbalt vol vertrouwen en heeft geen kind aan Essevee.

Essevee zorgt voor sprankelende comeback

Meteen na de pauze kreeg Essevee een zeldzame kans op de aansluitingstreffer maar na een prima assist van Vossen schoof Ndour de bal naast. De Rouches controleerden maar kwamen zelf aanvankelijk ook niet meer tot doelrijpe mogelijkheden. Halfweg de tweede periode was er nog eens een goede kans voor Zulte Waregem: Brüls haalde uit aan de rand van de zestien meter maar zijn geplaatst schot ging rakelings voorbij de verste paal.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Standard nog eens tot een echte kans, een bedrijvige Dönnum kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond nog een bezoekend been op zijn weg. En toch maakte de thuisploeg het zichzelf nog moeilijk, op een kwartier van het einde pakte Fadera uit met een fantastische lob en plots kregen de bezoekers opnieuw hoop. Die verdween bijna even snel als sneeuw voor de zon toen Perica van dichtbij een huizenhoge kans onbenut liet. Door die gemiste kansen van Standard bleef Essevee in leven en na een prachtige lange bal van Brüls hing Ndour op vijf minuten van het einde zowaar de bordjes weer gelijk: 2-2. Beide ploegen gingen nog vol voor de zege maar moesten vrede nemen met een punt, een zuur resultaat voor Standard en een opsteker voor Essevee.

Scoreverloop:

1-0 (14') Fossey, 2-0 (39') Dussenne, 2-1 (76') Fadera, 2-2 (85') Ndour

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het einde van de PO1-ambities voor Standard?

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

47
47
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

14
14
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

107
107
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

61
61
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

336
336
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

71
71
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

137
137
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

45
45
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

318
318
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

400
400
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

128
128
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

189
189
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

74
74
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

83
83
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

155
155
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

90
90
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

266
266
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

229
229
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

95
95
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws