Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

door
Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

Standard leek de strijd om de Champion Play-Offs deze avond lange tijd nog wat spannender te maken maar dankzij een sprankelende comeback heeft Zulte Waregem nog een punt meegepakt vanop Sclessin. De bezoekers gaven aanvankelijk een geslagen indruk maar een nonchalante thuisploeg gaf de zege nog helemaal uit handen.


Zowel Standard als Zulte Waregem konden prima zaken doen vanavond. De Rouches zagen eerder vandaag Club Brugge verliezen in het Guldensporenstadion en zo leek een plek bij de eerste vier weer het doel voor Deila en co. Essevee wisselde dan weer van coach en kon mits een zege al zeker voorbij KV Oostende gaan in het klassement. D'Hollander zette Bossut uit de ploeg, Bostyn kreeg opnieuw zijn kans. De thuisploeg deed het met dezelfde spelers als bij de verlieswedstrijd op Jan Breydel vorige week.

Rouches zetten vol vertrouwen eindspurt in

Essevee begon aanvankelijk met veel grinta en hield Standard ver weg van het eigen doel. Een eerste kansje werd door Dönnum na een kleine tien minuten spelen ruim naast gekopt. De Rouches klopten nadien wel steeds nadrukkelijker op de deur en nadat Dönnum nog eens rakelings voorlangs schoot, zorgde Fossey enkele minuten later wel voor de 1-0 door vanuit een scherpe hoek raak te treffen. Het team van Deila voetbalde vol vertrouwen en Zulte Waregem slaagde er amper in om een vlotte combinatie op de mat te leggen.

Halfweg de eerste periode kwamen de bezoekers plots toch opzetten: Ndour kreeg centraal de bal en joeg die door een bos van benen naast Bodart in doel, het doelpunt werd echter afgekeurd vanwege (zeer nipt) buitenspel. Het belette Standard niet om ook nadien dominant te blijven voetballen, op het halfuur was Bostyn attent bij een laag schot van de oprukkende Cimirot en even later mikte Ohio vanuit kansrijke positie naast. De 2-0 kwam er toch nog voor de pauze, na een hoekschop knikte Dussenne knap raak.

Standard voetbalt vol vertrouwen en heeft geen kind aan Essevee.

Essevee zorgt voor sprankelende comeback

Meteen na de pauze kreeg Essevee een zeldzame kans op de aansluitingstreffer maar na een prima assist van Vossen schoof Ndour de bal naast. De Rouches controleerden maar kwamen zelf aanvankelijk ook niet meer tot doelrijpe mogelijkheden. Halfweg de tweede periode was er nog eens een goede kans voor Zulte Waregem: Brüls haalde uit aan de rand van de zestien meter maar zijn geplaatst schot ging rakelings voorbij de verste paal.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Standard nog eens tot een echte kans, een bedrijvige Dönnum kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond nog een bezoekend been op zijn weg. En toch maakte de thuisploeg het zichzelf nog moeilijk, op een kwartier van het einde pakte Fadera uit met een fantastische lob en plots kregen de bezoekers opnieuw hoop. Die verdween bijna even snel als sneeuw voor de zon toen Perica van dichtbij een huizenhoge kans onbenut liet. Door die gemiste kansen van Standard bleef Essevee in leven en na een prachtige lange bal van Brüls hing Ndour op vijf minuten van het einde zowaar de bordjes weer gelijk: 2-2. Beide ploegen gingen nog vol voor de zege maar moesten vrede nemen met een punt, een zuur resultaat voor Standard en een opsteker voor Essevee.

Scoreverloop:

1-0 (14') Fossey, 2-0 (39') Dussenne, 2-1 (76') Fadera, 2-2 (85') Ndour

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Het einde van de PO1-ambities voor Standard?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

35
35
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

120
120
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

165
165
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

216
216
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

352
352
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

159
159
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

245
245
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

318
318
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

460
460
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws