Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

door
Essevee zadelt nonchalante Rouches met zware kater op

Standard leek de strijd om de Champion Play-Offs deze avond lange tijd nog wat spannender te maken maar dankzij een sprankelende comeback heeft Zulte Waregem nog een punt meegepakt vanop Sclessin. De bezoekers gaven aanvankelijk een geslagen indruk maar een nonchalante thuisploeg gaf de zege nog helemaal uit handen.


Zowel Standard als Zulte Waregem konden prima zaken doen vanavond. De Rouches zagen eerder vandaag Club Brugge verliezen in het Guldensporenstadion en zo leek een plek bij de eerste vier weer het doel voor Deila en co. Essevee wisselde dan weer van coach en kon mits een zege al zeker voorbij KV Oostende gaan in het klassement. D'Hollander zette Bossut uit de ploeg, Bostyn kreeg opnieuw zijn kans. De thuisploeg deed het met dezelfde spelers als bij de verlieswedstrijd op Jan Breydel vorige week.

Rouches zetten vol vertrouwen eindspurt in

Essevee begon aanvankelijk met veel grinta en hield Standard ver weg van het eigen doel. Een eerste kansje werd door Dönnum na een kleine tien minuten spelen ruim naast gekopt. De Rouches klopten nadien wel steeds nadrukkelijker op de deur en nadat Dönnum nog eens rakelings voorlangs schoot, zorgde Fossey enkele minuten later wel voor de 1-0 door vanuit een scherpe hoek raak te treffen. Het team van Deila voetbalde vol vertrouwen en Zulte Waregem slaagde er amper in om een vlotte combinatie op de mat te leggen.

Halfweg de eerste periode kwamen de bezoekers plots toch opzetten: Ndour kreeg centraal de bal en joeg die door een bos van benen naast Bodart in doel, het doelpunt werd echter afgekeurd vanwege (zeer nipt) buitenspel. Het belette Standard niet om ook nadien dominant te blijven voetballen, op het halfuur was Bostyn attent bij een laag schot van de oprukkende Cimirot en even later mikte Ohio vanuit kansrijke positie naast. De 2-0 kwam er toch nog voor de pauze, na een hoekschop knikte Dussenne knap raak.

Standard voetbalt vol vertrouwen en heeft geen kind aan Essevee.

Essevee zorgt voor sprankelende comeback

Meteen na de pauze kreeg Essevee een zeldzame kans op de aansluitingstreffer maar na een prima assist van Vossen schoof Ndour de bal naast. De Rouches controleerden maar kwamen zelf aanvankelijk ook niet meer tot doelrijpe mogelijkheden. Halfweg de tweede periode was er nog eens een goede kans voor Zulte Waregem: Brüls haalde uit aan de rand van de zestien meter maar zijn geplaatst schot ging rakelings voorbij de verste paal.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Standard nog eens tot een echte kans, een bedrijvige Dönnum kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond nog een bezoekend been op zijn weg. En toch maakte de thuisploeg het zichzelf nog moeilijk, op een kwartier van het einde pakte Fadera uit met een fantastische lob en plots kregen de bezoekers opnieuw hoop. Die verdween bijna even snel als sneeuw voor de zon toen Perica van dichtbij een huizenhoge kans onbenut liet. Door die gemiste kansen van Standard bleef Essevee in leven en na een prachtige lange bal van Brüls hing Ndour op vijf minuten van het einde zowaar de bordjes weer gelijk: 2-2. Beide ploegen gingen nog vol voor de zege maar moesten vrede nemen met een punt, een zuur resultaat voor Standard en een opsteker voor Essevee.

Scoreverloop:

1-0 (14') Fossey, 2-0 (39') Dussenne, 2-1 (76') Fadera, 2-2 (85') Ndour

LEES OOK: Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Het einde van de PO1-ambities voor Standard?

Meest recent

Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

8
8
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

20
20
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

347
347
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

196
196
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

132
132
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

254
254
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

565
565
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

244
244
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

284
284
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

337
337
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

159
159
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

135
135
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

81
81
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

257
257
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

285
285
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

349
349
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

551
551
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

50
50
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

475
475
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

519
519
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

160
160

Meer sportnieuws