Spanje ontdekt Gift Orban: "Nieuw Haaland-fenomeen"

638 stemmen
Spanje ontdekt Gift Orban:

AA Gent wist in het slot van de winterse periode een gouden zaak te doen. Zo pakten de Buffalo's vlak voor de transferdeadline uit met de komst van Gift Emmanuel Orban. En de Nigeriaanse aanvaller heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot een absolute sensatie, die nu ook Europa begint veroveren.


Orban stond bij Gent al een tijdje op de radar nadat hij veelbelovende dingen liet zien bij het Noorse Stabaek Fotball. Oorspronkelijk viel hij echter iets te duur uit. Maar toen Ibrahim Salah in het slot van de wintermercato voor de nodige miljoenen naar Stade Rennais verkaste, besloten de Buffalo's om zijn transfer er toch door te drukken. Uiteindelijk werd iets meer dan 3 miljoen euro neergeteld om de aanvaller naar de Ghelamco Arena te halen. En die investering lijkt zich op termijn dubbel en dik terug te betalen.

De 20-jarige Nigeriaan is immers als een wervelwind begonnen aan zijn Gentse avontuur. In zijn eerste 9 wedstrijden namens Gent wist hij nu al 12 keer te scoren. En woensdag tegen Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie. Die straffe prestaties zijn ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Het Spaanse SPORT wijdt zelfs een uitgebreide analyse aan de sensatie van de Buffalo's. "Een nieuw Haaland-fenomeen", klinkt het bij het Catalaanse sportmedium.

BEANGSTIGENDE CIJFERS
Zo is men onder meer onder de indruk van zijn statistieken. "Hij is de spits met hoogste gemiddelde doelpunten per wedstrijd in België (1.40 per match). En ook zijn Europese cijfers zijn beangstigend met een doelpunt om de 58 minuten", schrijft men. SPORT is dan ook overtuigd dat Gent een gouden zaak heeft gedaan. "Ze betaalden zo'n 3 miljoen euro. Een grap met wat hij in de niet zo verre toekomst kan opleveren."

LEES OOK: 'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Orban heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

15
15
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

35
35
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

173
173
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

73
73
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

68
68
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

341
341
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

173
173
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

274
274
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

297
297
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

251
251
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

395
395
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

748
748
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

778
778
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

409
409
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

484
484
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

79
79
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

234
234
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

82
82
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

133
133
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

591
591
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

755
755
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

242
242
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

185
185
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194

Meer sportnieuws