Spanje ontdekt Gift Orban: "Nieuw Haaland-fenomeen"

door
Spanje ontdekt Gift Orban:

AA Gent wist in het slot van de winterse periode een gouden zaak te doen. Zo pakten de Buffalo's vlak voor de transferdeadline uit met de komst van Gift Emmanuel Orban. En de Nigeriaanse aanvaller heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot een absolute sensatie, die nu ook Europa begint veroveren.


Orban stond bij Gent al een tijdje op de radar nadat hij veelbelovende dingen liet zien bij het Noorse Stabaek Fotball. Oorspronkelijk viel hij echter iets te duur uit. Maar toen Ibrahim Salah in het slot van de wintermercato voor de nodige miljoenen naar Stade Rennais verkaste, besloten de Buffalo's om zijn transfer er toch door te drukken. Uiteindelijk werd iets meer dan 3 miljoen euro neergeteld om de aanvaller naar de Ghelamco Arena te halen. En die investering lijkt zich op termijn dubbel en dik terug te betalen.

De 20-jarige Nigeriaan is immers als een wervelwind begonnen aan zijn Gentse avontuur. In zijn eerste 9 wedstrijden namens Gent wist hij nu al 12 keer te scoren. En woensdag tegen Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie. Die straffe prestaties zijn ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Het Spaanse SPORT wijdt zelfs een uitgebreide analyse aan de sensatie van de Buffalo's. "Een nieuw Haaland-fenomeen", klinkt het bij het Catalaanse sportmedium.

BEANGSTIGENDE CIJFERS
Zo is men onder meer onder de indruk van zijn statistieken. "Hij is de spits met hoogste gemiddelde doelpunten per wedstrijd in België (1.40 per match). En ook zijn Europese cijfers zijn beangstigend met een doelpunt om de 58 minuten", schrijft men. SPORT is dan ook overtuigd dat Gent een gouden zaak heeft gedaan. "Ze betaalden zo'n 3 miljoen euro. Een grap met wat hij in de niet zo verre toekomst kan opleveren."

LEES OOK: Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Orban heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

11
11
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

15
15
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

96
96
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

15
15
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

57
57
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

97
97
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

111
111
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

50
50
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

95
95
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

116
116
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

302
302
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

51
51
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

320
320
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1056
1056
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

153
153
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

653
653
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

668
668
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

576
576
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

173
173
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

576
576

Meer sportnieuws