Spanje ontdekt Gift Orban: "Nieuw Haaland-fenomeen"

638 stemmen
Spanje ontdekt Gift Orban:

AA Gent wist in het slot van de winterse periode een gouden zaak te doen. Zo pakten de Buffalo's vlak voor de transferdeadline uit met de komst van Gift Emmanuel Orban. En de Nigeriaanse aanvaller heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot een absolute sensatie, die nu ook Europa begint veroveren.


Orban stond bij Gent al een tijdje op de radar nadat hij veelbelovende dingen liet zien bij het Noorse Stabaek Fotball. Oorspronkelijk viel hij echter iets te duur uit. Maar toen Ibrahim Salah in het slot van de wintermercato voor de nodige miljoenen naar Stade Rennais verkaste, besloten de Buffalo's om zijn transfer er toch door te drukken. Uiteindelijk werd iets meer dan 3 miljoen euro neergeteld om de aanvaller naar de Ghelamco Arena te halen. En die investering lijkt zich op termijn dubbel en dik terug te betalen.

De 20-jarige Nigeriaan is immers als een wervelwind begonnen aan zijn Gentse avontuur. In zijn eerste 9 wedstrijden namens Gent wist hij nu al 12 keer te scoren. En woensdag tegen Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie. Die straffe prestaties zijn ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Het Spaanse SPORT wijdt zelfs een uitgebreide analyse aan de sensatie van de Buffalo's. "Een nieuw Haaland-fenomeen", klinkt het bij het Catalaanse sportmedium.

BEANGSTIGENDE CIJFERS
Zo is men onder meer onder de indruk van zijn statistieken. "Hij is de spits met hoogste gemiddelde doelpunten per wedstrijd in België (1.40 per match). En ook zijn Europese cijfers zijn beangstigend met een doelpunt om de 58 minuten", schrijft men. SPORT is dan ook overtuigd dat Gent een gouden zaak heeft gedaan. "Ze betaalden zo'n 3 miljoen euro. Een grap met wat hij in de niet zo verre toekomst kan opleveren."

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Orban heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

11
11
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

79
79
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

70
70
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

148
148
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

153
153
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

317
317
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

311
311
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

233
233
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

95
95
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

495
495
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

909
909
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws