Spanje ontdekt Gift Orban: "Nieuw Haaland-fenomeen"

door
Spanje ontdekt Gift Orban:

AA Gent wist in het slot van de winterse periode een gouden zaak te doen. Zo pakten de Buffalo's vlak voor de transferdeadline uit met de komst van Gift Emmanuel Orban. En de Nigeriaanse aanvaller heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot een absolute sensatie, die nu ook Europa begint veroveren.


Orban stond bij Gent al een tijdje op de radar nadat hij veelbelovende dingen liet zien bij het Noorse Stabaek Fotball. Oorspronkelijk viel hij echter iets te duur uit. Maar toen Ibrahim Salah in het slot van de wintermercato voor de nodige miljoenen naar Stade Rennais verkaste, besloten de Buffalo's om zijn transfer er toch door te drukken. Uiteindelijk werd iets meer dan 3 miljoen euro neergeteld om de aanvaller naar de Ghelamco Arena te halen. En die investering lijkt zich op termijn dubbel en dik terug te betalen.

De 20-jarige Nigeriaan is immers als een wervelwind begonnen aan zijn Gentse avontuur. In zijn eerste 9 wedstrijden namens Gent wist hij nu al 12 keer te scoren. En woensdag tegen Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie. Die straffe prestaties zijn ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Het Spaanse SPORT wijdt zelfs een uitgebreide analyse aan de sensatie van de Buffalo's. "Een nieuw Haaland-fenomeen", klinkt het bij het Catalaanse sportmedium.

BEANGSTIGENDE CIJFERS
Zo is men onder meer onder de indruk van zijn statistieken. "Hij is de spits met hoogste gemiddelde doelpunten per wedstrijd in België (1.40 per match). En ook zijn Europese cijfers zijn beangstigend met een doelpunt om de 58 minuten", schrijft men. SPORT is dan ook overtuigd dat Gent een gouden zaak heeft gedaan. "Ze betaalden zo'n 3 miljoen euro. Een grap met wat hij in de niet zo verre toekomst kan opleveren."

LEES OOK: Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

Orban heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

72
72
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

48
48
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

388
388
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

52
52
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

303
303
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

344
344
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

160
160
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

47
47
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

395
395
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

171
171
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

286
286
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

164
164
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

381
381
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

227
227
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

396
396
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

298
298
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

454
454
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

245
245
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

258
258

Meer sportnieuws