Spanje ontdekt Gift Orban: "Nieuw Haaland-fenomeen"

door
Spanje ontdekt Gift Orban:

AA Gent wist in het slot van de winterse periode een gouden zaak te doen. Zo pakten de Buffalo's vlak voor de transferdeadline uit met de komst van Gift Emmanuel Orban. En de Nigeriaanse aanvaller heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot een absolute sensatie, die nu ook Europa begint veroveren.


Orban stond bij Gent al een tijdje op de radar nadat hij veelbelovende dingen liet zien bij het Noorse Stabaek Fotball. Oorspronkelijk viel hij echter iets te duur uit. Maar toen Ibrahim Salah in het slot van de wintermercato voor de nodige miljoenen naar Stade Rennais verkaste, besloten de Buffalo's om zijn transfer er toch door te drukken. Uiteindelijk werd iets meer dan 3 miljoen euro neergeteld om de aanvaller naar de Ghelamco Arena te halen. En die investering lijkt zich op termijn dubbel en dik terug te betalen.

De 20-jarige Nigeriaan is immers als een wervelwind begonnen aan zijn Gentse avontuur. In zijn eerste 9 wedstrijden namens Gent wist hij nu al 12 keer te scoren. En woensdag tegen Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie. Die straffe prestaties zijn ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Het Spaanse SPORT wijdt zelfs een uitgebreide analyse aan de sensatie van de Buffalo's. "Een nieuw Haaland-fenomeen", klinkt het bij het Catalaanse sportmedium.

BEANGSTIGENDE CIJFERS
Zo is men onder meer onder de indruk van zijn statistieken. "Hij is de spits met hoogste gemiddelde doelpunten per wedstrijd in België (1.40 per match). En ook zijn Europese cijfers zijn beangstigend met een doelpunt om de 58 minuten", schrijft men. SPORT is dan ook overtuigd dat Gent een gouden zaak heeft gedaan. "Ze betaalden zo'n 3 miljoen euro. Een grap met wat hij in de niet zo verre toekomst kan opleveren."

LEES OOK: De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

Orban heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

13
13
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

138
138
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

29
29
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

206
206
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

147
147
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

263
263
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

134
134
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

55
55
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

159
159
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

60
60
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

330
330
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

482
482
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

78
78
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

268
268
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

227
227
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

456
456
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

419
419
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

643
643
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

555
555
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

150
150
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

499
499
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

50
50
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

199
199
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

188
188
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

445
445

Meer sportnieuws