Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

door
Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

In Spanje is het reikhalzend uitkijken naar de Clasico van zondagavond. De clash tussen leider FC Barcelona en eerste achtervolger Real Madrid zou wel eens bepalend kunnen worden binnen de Spaanse titelstrijd. Ondertussen lopen de spanningen tussen de twee aartsrivalen achter de schermen weer hoog op.


Barça heeft al enkele weken te maken met een zoveelste schandaal. Zo geraakte bekend dat de club jarenlang miljoenen overmaakte aan 'DASNIL 95', een bedrijf van José María Enriquez Negreira. Dat bedrijf voorzag Barcelona onder meer van informatie en technische rapporten over de scheidsrechters in Spanje. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat Enriquez Negreira op dat moment ook aan het roer stond van scheidsrechterscommissie. Al snel doken dan ook geruchten op over mogelijk gesjoemel bij de aanduidingen.

Daarom besloot de openbare aanklager een zaak te openen. Men vermoedt dat Barcelona onder het bewind van beide heren geld heeft overgemaakt aan Enriquez Negreira in ruil voor 'handelingen die de club ten goede zouden komen in beslissingen van scheidsrechters'. Door die ontwikkelingen is men nu ook bij Real Madrid in actie geschoten. Na een spoedvergadering besloot de Koninklijke zich burgerlijke partij te stellen moest het tot een rechtszaak komen.

GEEN ETENTJE
En de soap heeft nu een nieuw dieptepunt bereikt. Normaal gezien houdt het bestuur van beide clubs voor elke onderlinge confrontatie een gezamenlijk etentje. Spaanse bronnen melden echter dat er door de huidige spanningen gebroken wordt met deze traditie, zo zal er zondag niet samen gedineerd worden. Andermaal een bewijs van de oplopende vijandigheid tussen de twee grootmachten.

LEES OOK: De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Voor welke club heeft u persoonlijk de meeste sympathie?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

69
69
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

223
223
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

305
305
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

295
295
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

957
957
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

295
295
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

745
745
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1071
1071

Meer sportnieuws