Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

229 stemmen
Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

In Spanje is het reikhalzend uitkijken naar de Clasico van zondagavond. De clash tussen leider FC Barcelona en eerste achtervolger Real Madrid zou wel eens bepalend kunnen worden binnen de Spaanse titelstrijd. Ondertussen lopen de spanningen tussen de twee aartsrivalen achter de schermen weer hoog op.


Barça heeft al enkele weken te maken met een zoveelste schandaal. Zo geraakte bekend dat de club jarenlang miljoenen overmaakte aan 'DASNIL 95', een bedrijf van José María Enriquez Negreira. Dat bedrijf voorzag Barcelona onder meer van informatie en technische rapporten over de scheidsrechters in Spanje. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat Enriquez Negreira op dat moment ook aan het roer stond van scheidsrechterscommissie. Al snel doken dan ook geruchten op over mogelijk gesjoemel bij de aanduidingen.

Daarom besloot de openbare aanklager een zaak te openen. Men vermoedt dat Barcelona onder het bewind van beide heren geld heeft overgemaakt aan Enriquez Negreira in ruil voor 'handelingen die de club ten goede zouden komen in beslissingen van scheidsrechters'. Door die ontwikkelingen is men nu ook bij Real Madrid in actie geschoten. Na een spoedvergadering besloot de Koninklijke zich burgerlijke partij te stellen moest het tot een rechtszaak komen.

GEEN ETENTJE
En de soap heeft nu een nieuw dieptepunt bereikt. Normaal gezien houdt het bestuur van beide clubs voor elke onderlinge confrontatie een gezamenlijk etentje. Spaanse bronnen melden echter dat er door de huidige spanningen gebroken wordt met deze traditie, zo zal er zondag niet samen gedineerd worden. Andermaal een bewijs van de oplopende vijandigheid tussen de twee grootmachten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

🚀

Voor welke club heeft u persoonlijk de meeste sympathie?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
'Waanzinnige leegloop Anderlecht: 20 vertrekkers?'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

3
3
De Ketelaere-blunder: 'Dit kan zijn WK kosten'

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

24
24
'Goudklomp voor Gent: City en United melden zich'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

12
12
'Beslissing valt over toekomst KDB en Lukaku bij Napoli'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

36
36
Perez dropt transferbom: "Bod van 150 miljoen"

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

37
37
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

69
69
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

493
493
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

117
117
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

226
226
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

81
81
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

654
654
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

139
139
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

161
161
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

192
192
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

66
66
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

205
205
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1022
1022
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

88
88
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

345
345
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

885
885
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

133
133
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

734
734
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

383
383
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

309
309
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

264
264

Meer sportnieuws