Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

door
Hoogspanning Real-Barça bereikt nieuw dieptepunt

In Spanje is het reikhalzend uitkijken naar de Clasico van zondagavond. De clash tussen leider FC Barcelona en eerste achtervolger Real Madrid zou wel eens bepalend kunnen worden binnen de Spaanse titelstrijd. Ondertussen lopen de spanningen tussen de twee aartsrivalen achter de schermen weer hoog op.


Barça heeft al enkele weken te maken met een zoveelste schandaal. Zo geraakte bekend dat de club jarenlang miljoenen overmaakte aan 'DASNIL 95', een bedrijf van José María Enriquez Negreira. Dat bedrijf voorzag Barcelona onder meer van informatie en technische rapporten over de scheidsrechters in Spanje. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat Enriquez Negreira op dat moment ook aan het roer stond van scheidsrechterscommissie. Al snel doken dan ook geruchten op over mogelijk gesjoemel bij de aanduidingen.

Daarom besloot de openbare aanklager een zaak te openen. Men vermoedt dat Barcelona onder het bewind van beide heren geld heeft overgemaakt aan Enriquez Negreira in ruil voor 'handelingen die de club ten goede zouden komen in beslissingen van scheidsrechters'. Door die ontwikkelingen is men nu ook bij Real Madrid in actie geschoten. Na een spoedvergadering besloot de Koninklijke zich burgerlijke partij te stellen moest het tot een rechtszaak komen.

GEEN ETENTJE
En de soap heeft nu een nieuw dieptepunt bereikt. Normaal gezien houdt het bestuur van beide clubs voor elke onderlinge confrontatie een gezamenlijk etentje. Spaanse bronnen melden echter dat er door de huidige spanningen gebroken wordt met deze traditie, zo zal er zondag niet samen gedineerd worden. Andermaal een bewijs van de oplopende vijandigheid tussen de twee grootmachten.

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Voor welke club heeft u persoonlijk de meeste sympathie?

Meest recent

'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

0
0
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

76
76
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

31
31
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

73
73
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

265
265
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

422
422
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

193
193
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

215
215
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1129
1129
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

314
314
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

340
340
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

122
122
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

306
306
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

169
169
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

76
76
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

79
79
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

782
782
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

160
160
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

457
457
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

116
116
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

559
559
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

268
268
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

810
810
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

199
199
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

231
231

Meer sportnieuws