Anderlecht droomt luidop: "Kunnen Conference League winnen"

461 stemmen
Anderlecht droomt luidop:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een flinke stunt gezorgd. Op weg naar de kwartfinales van de Conference League, wist Paars-Wit immers de scalp te veroveren van de Spaanse subtopper Villarreal CF. In de volgende ronde staat RSCA echter opnieuw voor een mooie uitdaging.


In een poging om ook de halve finales te halen, zal Anderlecht alvast niet zo ver moeten reizen. Tijdens de loting van vrijdagmiddag werd de recordkampioen immers gekoppeld aan het Nederlandse AZ Alkmaar. Op papier zeker geen onhaalbare kaart, toch mag de tegenstander allerminst onderschat worden. AZ staat niet voor niets derde in de Eredivisie. Bovendien wist het in de vorige ronde het Italiaanse SS Lazio te wippen.

Maar na de stunt tegen Villarreal is het vertrouwen bij Anderlecht groot. Zo wordt zelfs al luidop gedroomd over het winnen van de Conference League. "We schakelden Villarreal uit, vorig jaar halvefinalist van de Champions League. Dat zegt ook iets over de kwaliteit die wij hebben", stelt sportieve baas Jesper Fredberg bij Het Laatste Nieuws. "Dus ja, we geloven dat we tot het einde kunnen gaan in de Conference League. Ook al hang je altijd af van momenten. Zelfs al is AZ een héél sterke tegenstander. We believe."

GELOOF BIJ SPELERS
En ook binnen de spelergroep lijkt er voldoende geloof te heersen in een Europees stuntparcours. "Als we Villarreal kunnen uitschakelen, waarom kunnen we dan niet al onze volgende matchen winnen?", stelt Yari Verschaeren bij La Dernière Heure. "We zijn niet van plan om hier te stoppen en gaan alles geven om ook de volgende ronde te winnen." Hetzelfde geluid weerklinkt bij Killian Sardella. "We hebben ons voorgehouden dat we elke tegenstander die ons kruist kunnen kloppen. Daar moeten we in blijven geloven."

LEES OOK: Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Denkt u dat Anderlecht de Conference League kan winnen?

Meest recent

Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

25
25
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

20
20
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

29
29
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

61
61
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

47
47
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

54
54
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

297
297
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

88
88
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

228
228
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

135
135
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

319
319
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

191
191
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

146
146
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

415
415
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

133
133
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

312
312
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

131
131
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

296
296
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

241
241
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

326
326
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

255
255
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1360
1360

Meer sportnieuws