Kompany scoort: hoe aanvallers schitteren onder 'Vince the Prince'

154
Kompany scoort: hoe aanvallers schitteren onder 'Vince the Prince'

Vincent Kompany wordt genoemd bij Tottenham en dat amper 10 maanden na zijn toch wel lichtelijk gedwongen vertrek bij RSC Anderlecht. De 36-jarige trainer is nog maar drie jaar hoofdtrainer, maar liet al zeer goede zaken zien. Opvallend: de aanvallende spelers komen helemaal tot ontbolstering onder ‘Vince the Prince’. Een overzicht.


Hoe vaak zou Wouter Vandenhaute ’s nachts nog wakker worden met de gedachten dat hij een enorme blunder maakte door Kompany toch lichtelijk naar de uitgang te duwen? RSCA belandde nadien immers in één lange nachtmerrie van ongeveer 7 maanden. Kompany laten gaan was een blunder van jewelste. Voor de stabiliteit op en naast het veld. Jesper Fredberg en Brian Riemer wisten met goed werk ondertussen al veel recht te zetten, maar er werd een half seizoen weggegooid.



2 GOALS PER WEDSTRIJD

Ondertussen maakte Kompany grote sier met Burnley. De ex-Rode Duivel is een adept van verzorgd en aanvallend voetbal. Vorig seizoen was Anderlecht na Union SG de best scorende ploeg in België met 80 goals in 40 competitiewedstrijden. Een gemiddelde van 2 goals per match. De perceptie dat het 'beter kon' volgens bepaalde analisten, volgde ondergetekende niet. Anderlecht eindigde derde in de reguliere competitie en speelde de tweede beste resultaten na Club Brugge bij elkaar in de Play-Offs. De kers op de taart ontbrak zeker in een zwakke bekerfinale, maar Anderlecht charmeerde met bijwijlen aantrekkelijk voetbal met dus de nodige goals. Het Lotto Park danste regelmatig vorig seizoen. De sfeer was opperbest in de tribunes, maar dat veranderde dit seizoen al snel. 

Bij Burnley was het dit seizoen wel feest. Kompany trok de lijn door in Engeland. Dit seizoen scoorde Burnley in de Championship al 74 keer in 37 wedstrijden. Weer een gemiddelde van 2 gescoorde goals per match. Defensief staat het ook vaak goed, maar Kompany kiest toch vooral voor de aanval. De aanvallende pionnen worden door Kompany gekneed. Zij moeten zich in bepaalde zones bevinden en daar is hij best streng in. Er moet tactische discipline zijn en de aandacht ligt bij Kompany het vinden van ruimtes. In het begin is het wennen aan de vele tactische info, maar Kompany geeft aan dat nadien de goals zullen volgen. En dat klopt ook. De aanvallende spelers floreren onder zijn hoede, bij Anderlecht en Burnley.



VAN BENSON TOT REFAELOV

Kompany maakt duidelijk spelers beter. Bij Burnley zorgt hij ervoor dat Nathan Tella, Anass Zaroury en Manuel Benson inzake aanvallende statistieken hun beste seizoen ooit kennen. Tella is 23 jaar en kent een topseizoen met 19 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. Voordien stond de teller bij Southampton op 2 goals en 5 assists 41 partijen. Van een metamorfose gesproken. Benson en Zaroury stonden in België niet bekend omwille van hun statistieken. Benson tikt bij Burnley voorlopig af op 10 goals en 4 assists in 30 wedstrijden (enkel bij Lierse was hij bij 16 goals nog bij meer doelpunten betrokken maar dat record gaat zeker sneuvelen de komende weken), Zaroury op 10 goals en 5 assists in 31 matchen. Beiden komen in het voetbal van Kompany helemaal tot hun recht.

Dat was ook het geval bij heel wat aanvallende spelers bij Anderlecht. Sergio Gomez kon bij zijn clubs, onder meer de Spaanse tweedeklasser Huesca, nooit echt overtuigen. Zijn statistieken waren als flankaanvaller onder de maat. Kompany maakte van hem een aanvallend ingestelde flankverdediger. Resultaat: 7 goals (de nodige strafschoppen), maar vooral 15 assists. Zelfs bij de jeugd van Dortmund kwam hij niet aan die cijfers.



Joshua Zirkzee en Lukas Nmecha waren een tijdje op de dool geraakt na mislukte uitleenbeurten. Bij Anderlecht bloeiden ze helemaal open. Zirkzee met 18 goals en 13 assists in 47 wedstrijden, Nmecha met 21 treffers en 3 assists in 41 wedstrijden. Hun beste cijfers ooit. Nog steeds. Christian Kouamé is nooit een spits geweest met geweldige statistieken, ook dit jaar niet bij Fiorentina. Bij Anderlecht was het wel raak: 13 doelpunten en 10 assists in 36 wedstrijden. Enkel in de Serie B bij Cittadella (13 goals en 12 assists in weliswaar 47 matchen had hij betere cijfers). Zouden zij heimwee hebben naar de manier van voetballen onder Kompany?

Ook enkele jongens die al jarenlang in België spelen deden het best goed onder Kompany. Lior Refaeov, op zijn 35ste nota bene, pakte vorig jaar uit met 19 goals en 6 assists in 46 wedstrijden. Zijn assists lagen bij Antwerp en Club weliswaar vaker hoger, maar hij scoorde nooit meer dan in Brussel.



TROUW AAN VISIE

Yari Verschaeren dan. Vorig jaar tikte hij af op 9 goals en 8 assists in 45 wedstrijden. Zijn beste cijfers ooit bij RSCA, dit jaar heeft hij amper 4 goals en 4 assists in 40 matchen achter zijn naam staan. Francis Amuzu haalde vorig jaar de kaap van de 10 goals en 5 assists in 46 wedstrijden. Hij trekt die lijn, vooral dankzij Riemer, wel goed door met weliswaar amper 3 goals maar al 10 assists.

Conclusie: Kompany weet als geen ander hoe hij aanvallende spelers moet laten schitteren. Refaelov verklapte wat Kompany bij zijn komst zei. "Je zult zien, het zal het doeltreffendste seizoen uit je carrière worden", zei hij toen. Kompany heeft een visie en blijft daar trouw aan, het systeem is niet van heel groot belang. Hij pakte immers al met verschillende systemen uit. Wel de principes: ruimtes vinden. En daar is hij enorm sterk in. Wat moet dat geven als Kompany echt met absolute topaanvallers mag werken? We zijn alvast benieuwd.

Claudio Reulens

LEES OOK: Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

Is Kompany een topcoach in wording?

Meest recent

Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

20
20
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

27
27
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

22
22
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

114
114
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

95
95
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

79
79
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

45
45
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

128
128
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

54
54
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

60
60
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

108
108
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

66
66
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

120
120
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

261
261
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

32
32
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

35
35
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

169
169
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

152
152
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

48
48
'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

60
60
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

263
263
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

115
115
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

317
317
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

69
69

Meer sportnieuws