Kompany scoort: hoe aanvallers schitteren onder 'Vince the Prince'

154 stemmen
Kompany scoort: hoe aanvallers schitteren onder 'Vince the Prince'

Vincent Kompany wordt genoemd bij Tottenham en dat amper 10 maanden na zijn toch wel lichtelijk gedwongen vertrek bij RSC Anderlecht. De 36-jarige trainer is nog maar drie jaar hoofdtrainer, maar liet al zeer goede zaken zien. Opvallend: de aanvallende spelers komen helemaal tot ontbolstering onder ‘Vince the Prince’. Een overzicht.


Hoe vaak zou Wouter Vandenhaute ’s nachts nog wakker worden met de gedachten dat hij een enorme blunder maakte door Kompany toch lichtelijk naar de uitgang te duwen? RSCA belandde nadien immers in één lange nachtmerrie van ongeveer 7 maanden. Kompany laten gaan was een blunder van jewelste. Voor de stabiliteit op en naast het veld. Jesper Fredberg en Brian Riemer wisten met goed werk ondertussen al veel recht te zetten, maar er werd een half seizoen weggegooid.



2 GOALS PER WEDSTRIJD

Ondertussen maakte Kompany grote sier met Burnley. De ex-Rode Duivel is een adept van verzorgd en aanvallend voetbal. Vorig seizoen was Anderlecht na Union SG de best scorende ploeg in België met 80 goals in 40 competitiewedstrijden. Een gemiddelde van 2 goals per match. De perceptie dat het 'beter kon' volgens bepaalde analisten, volgde ondergetekende niet. Anderlecht eindigde derde in de reguliere competitie en speelde de tweede beste resultaten na Club Brugge bij elkaar in de Play-Offs. De kers op de taart ontbrak zeker in een zwakke bekerfinale, maar Anderlecht charmeerde met bijwijlen aantrekkelijk voetbal met dus de nodige goals. Het Lotto Park danste regelmatig vorig seizoen. De sfeer was opperbest in de tribunes, maar dat veranderde dit seizoen al snel. 

Bij Burnley was het dit seizoen wel feest. Kompany trok de lijn door in Engeland. Dit seizoen scoorde Burnley in de Championship al 74 keer in 37 wedstrijden. Weer een gemiddelde van 2 gescoorde goals per match. Defensief staat het ook vaak goed, maar Kompany kiest toch vooral voor de aanval. De aanvallende pionnen worden door Kompany gekneed. Zij moeten zich in bepaalde zones bevinden en daar is hij best streng in. Er moet tactische discipline zijn en de aandacht ligt bij Kompany het vinden van ruimtes. In het begin is het wennen aan de vele tactische info, maar Kompany geeft aan dat nadien de goals zullen volgen. En dat klopt ook. De aanvallende spelers floreren onder zijn hoede, bij Anderlecht en Burnley.



VAN BENSON TOT REFAELOV

Kompany maakt duidelijk spelers beter. Bij Burnley zorgt hij ervoor dat Nathan Tella, Anass Zaroury en Manuel Benson inzake aanvallende statistieken hun beste seizoen ooit kennen. Tella is 23 jaar en kent een topseizoen met 19 goals en 3 assists in 39 wedstrijden. Voordien stond de teller bij Southampton op 2 goals en 5 assists 41 partijen. Van een metamorfose gesproken. Benson en Zaroury stonden in België niet bekend omwille van hun statistieken. Benson tikt bij Burnley voorlopig af op 10 goals en 4 assists in 30 wedstrijden (enkel bij Lierse was hij bij 16 goals nog bij meer doelpunten betrokken maar dat record gaat zeker sneuvelen de komende weken), Zaroury op 10 goals en 5 assists in 31 matchen. Beiden komen in het voetbal van Kompany helemaal tot hun recht.

Dat was ook het geval bij heel wat aanvallende spelers bij Anderlecht. Sergio Gomez kon bij zijn clubs, onder meer de Spaanse tweedeklasser Huesca, nooit echt overtuigen. Zijn statistieken waren als flankaanvaller onder de maat. Kompany maakte van hem een aanvallend ingestelde flankverdediger. Resultaat: 7 goals (de nodige strafschoppen), maar vooral 15 assists. Zelfs bij de jeugd van Dortmund kwam hij niet aan die cijfers.



Joshua Zirkzee en Lukas Nmecha waren een tijdje op de dool geraakt na mislukte uitleenbeurten. Bij Anderlecht bloeiden ze helemaal open. Zirkzee met 18 goals en 13 assists in 47 wedstrijden, Nmecha met 21 treffers en 3 assists in 41 wedstrijden. Hun beste cijfers ooit. Nog steeds. Christian Kouamé is nooit een spits geweest met geweldige statistieken, ook dit jaar niet bij Fiorentina. Bij Anderlecht was het wel raak: 13 doelpunten en 10 assists in 36 wedstrijden. Enkel in de Serie B bij Cittadella (13 goals en 12 assists in weliswaar 47 matchen had hij betere cijfers). Zouden zij heimwee hebben naar de manier van voetballen onder Kompany?

Ook enkele jongens die al jarenlang in België spelen deden het best goed onder Kompany. Lior Refaeov, op zijn 35ste nota bene, pakte vorig jaar uit met 19 goals en 6 assists in 46 wedstrijden. Zijn assists lagen bij Antwerp en Club weliswaar vaker hoger, maar hij scoorde nooit meer dan in Brussel.



TROUW AAN VISIE

Yari Verschaeren dan. Vorig jaar tikte hij af op 9 goals en 8 assists in 45 wedstrijden. Zijn beste cijfers ooit bij RSCA, dit jaar heeft hij amper 4 goals en 4 assists in 40 matchen achter zijn naam staan. Francis Amuzu haalde vorig jaar de kaap van de 10 goals en 5 assists in 46 wedstrijden. Hij trekt die lijn, vooral dankzij Riemer, wel goed door met weliswaar amper 3 goals maar al 10 assists.

Conclusie: Kompany weet als geen ander hoe hij aanvallende spelers moet laten schitteren. Refaelov verklapte wat Kompany bij zijn komst zei. "Je zult zien, het zal het doeltreffendste seizoen uit je carrière worden", zei hij toen. Kompany heeft een visie en blijft daar trouw aan, het systeem is niet van heel groot belang. Hij pakte immers al met verschillende systemen uit. Wel de principes: ruimtes vinden. En daar is hij enorm sterk in. Wat moet dat geven als Kompany echt met absolute topaanvallers mag werken? We zijn alvast benieuwd.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Is Kompany een topcoach in wording?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

38
38
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

25
25
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

106
106
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

98
98
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

60
60
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

170
170
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

413
413
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

111
111
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

175
175
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

353
353
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

83
83
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

563
563
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

49
49
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

234
234
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

52
52
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

243
243
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

411
411
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

924
924
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

514
514
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

169
169
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

494
494
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

275
275
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

779
779
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

199
199

Meer sportnieuws