'De Mil laat Parker-lieveling links liggen'

door
'De Mil laat Parker-lieveling links liggen'

Club Brugge knoopte afgelopen weekend aan met een broodnodige overwinning tegen Standard. Maar dat goede resultaat moet zaterdagnamiddag wel bevestigd worden tijdens de verplaatsing naar KV Kortrijk. Het wordt alvast uitkijken naar hoe coach Rik De Mil dan zijn pionnetjes zal posteren.


De Mil kreeg woensdag te horen dat hij het seizoen mag afmaken als T1 bij Blauw-Zwart. Hij moet de ploeg zien te verzekeren van een ticket voor de Champions' Play-Offs. Daarvoor kan Club tegen KVK best opnieuw punten rapen. De algemene verwachting is dat hij dan grotendeels zal vasthouden aan de basiself van vorig week. Enkel in de defensie zal hij sowieso moeten schuiven. Brandon Mechele is alvast terug uit schorsing en dat is geen slechte zaak, want Clinton Mata ligt in de lappenmand.

Op zijn persbabbel van vrijdag verklaarde De Mil dat de Angolees onvoldoende fit is, net zoals Jack Hendry, Lynt Audoor, Dedryck Boyata en Andreas Skov Olsen. Toen hij later op de dag zijn wedstrijdselectie bekend maakte, ontbraken echter nog twee opvallende namen: Antonio Nusa en Kamal Sowah. Zeker de afwezigheid van die laatste is opvallend. In de laatste matchen onder Scott Parker maakte de Ghanese WK-ganger nog behoorlijk wat minuten en de Engelse trainer was zelfs behoorlijk lovend over de werklust van Sowah.

VEEL JONKIES
Maar De Mil nam de 23-jarige dus niet op in zijn tweede wedstrijdselectie. En vermits nergens gecommuniceerd werd over een eventuele blessure, lijkt het om een sportieve keuze te gaan. Daar tegenover werd in de wedstrijdkern wel ruimte voorzien voor verschillende jonkies van eigen kweek. Naast Jorne Spileers werden ook Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Romeo Vermant bij de groep gehaald. Afwachten of zij ook minuten zullen maken.

LEES OOK: De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Sowah komt tekort voor het beoogde niveau van Club ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

124
124
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

33
33
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

107
107
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

109
109
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

67
67
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

236
236
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

103
103
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

539
539
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

396
396
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

446
446
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

117
117
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

600
600
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

214
214
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

270
270
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

329
329
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

136
136
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

215
215
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

92
92
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

322
322
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

307
307
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

276
276

Meer sportnieuws