Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

door
Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

De Genkse trein blijft moeizaam verder bollen in de Jupiler Pro League. Vanavond veegde het team van Wouter Vrancken nog wel een achterstand weg tegen Cercle Brugge maar verder dan een gelijkspel kwam het team van Wouter Vrancken niet op Jan Breydel. De concurrentie kan opnieuw naderen op de competitieleider.


Op Jan Breydel wou Racing Genk komaf maken met een mindere periode. Het team van Wouter Vrancken ging vorige week ongelukkig onderuit tegen Union en wou vanavond de kloof met de Brusselse club minstens voor even weer uitbreiden tot acht punten. Maar ook Cercle Brugge had de punten broodnodig, de Vereniging aasde immers op een plek in de Europe Play-Offs en kon mits een driepunter gouden zaken doen. Warleson kreeg voor aftrap al goed nieuws in de vorm van een nieuw contract en stond opnieuw onder de lat bij Cercle. Vrancken zette Sadick in plek van de geschorste Cuesta.

Slap Genk wederom met rug tegen de muur

Cercle Brugge speelde opnieuw met een hoog storend blok en dat leverde na tien minuten spelen bijna een doelpunt op. Gboho kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond finaal nog een Genks been op zijn weg. Het startsein voor een offensiefje van de Vereniging met ook nog een kopbal van Siquet die niet zo ver naast de kooi van Maarten Vandevoordt vloog.

De competitieleider herstelde nadien wel het evenwicht maar de betere mogelijkheden bleven van Cercle Brugge komen. Op het halfuur haalde Ueda snoeihard uit en de paal bracht redding voor Racing Genk. Het was slechts uitstel van executie voor de Limburgers, nog voor de pauze werd Ueda afgezonderd voor Maarten Vandevoordt en deze keer haalde de Japanner de trekker wel over: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen halfweg voor de Genkenaren.

Met Ueda heeft Cercle Brugge een goudhaantje in de rangen.

Sneltrein Paintsil zorgt voor Genkse hoop

Racing Genk toonde meteen na de pauze alvast meer dadendrang. Na goed vijf minuten spelen had Paintsil de bal aan de tweede paal voor het inschieten maar daar lag nog een thuisbeen in de weg. Een paar minuten later was het toch raak voor de bezoekers: deze keer pakte Paintsil de bal prima mee en hij legde de 1-1 knap in de verste hoek, schade hersteld voor de competitieleider.

Toch bleef Cercle Brugge nadien op dezelfde manier voetballen en op het uur knalde Francis niet zo ver over de kooi van Maarten Vandevoordt. De Vereniging kon ook nadien nog steeds rekenen op een paar klasseflitsen van Ueda, op twintig minuten van het einde knalde de Japanner na een prima actie nipt naast. Een echt slotoffensief had Racing Genk nadien niet meer in huis en ook de Vereniging had al veel krachten verspeeld. Uiteindelijk bleef het bij een puntendeling, voor beide ploegen eigenlijk een slechte zaak met het oog op de Play-Offs.

Scoreverloop:

1-0 (41') Ueda, 1-1 (54') Paintsil


LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Is Racing Genk een pak minder sterk zonder Paul Onuachu?

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

60
60
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

70
70
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

267
267
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

74
74
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

68
68
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

90
90
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

217
217
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

351
351
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

434
434
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

241
241
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

239
239
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

64
64
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

165
165
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

503
503
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

198
198
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

133
133
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

205
205
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

119
119
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

237
237
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

116
116
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

405
405
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

113
113

Meer sportnieuws