Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

221 stemmen
Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

De Genkse trein blijft moeizaam verder bollen in de Jupiler Pro League. Vanavond veegde het team van Wouter Vrancken nog wel een achterstand weg tegen Cercle Brugge maar verder dan een gelijkspel kwam het team van Wouter Vrancken niet op Jan Breydel. De concurrentie kan opnieuw naderen op de competitieleider.


Op Jan Breydel wou Racing Genk komaf maken met een mindere periode. Het team van Wouter Vrancken ging vorige week ongelukkig onderuit tegen Union en wou vanavond de kloof met de Brusselse club minstens voor even weer uitbreiden tot acht punten. Maar ook Cercle Brugge had de punten broodnodig, de Vereniging aasde immers op een plek in de Europe Play-Offs en kon mits een driepunter gouden zaken doen. Warleson kreeg voor aftrap al goed nieuws in de vorm van een nieuw contract en stond opnieuw onder de lat bij Cercle. Vrancken zette Sadick in plek van de geschorste Cuesta.

Slap Genk wederom met rug tegen de muur

Cercle Brugge speelde opnieuw met een hoog storend blok en dat leverde na tien minuten spelen bijna een doelpunt op. Gboho kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond finaal nog een Genks been op zijn weg. Het startsein voor een offensiefje van de Vereniging met ook nog een kopbal van Siquet die niet zo ver naast de kooi van Maarten Vandevoordt vloog.

De competitieleider herstelde nadien wel het evenwicht maar de betere mogelijkheden bleven van Cercle Brugge komen. Op het halfuur haalde Ueda snoeihard uit en de paal bracht redding voor Racing Genk. Het was slechts uitstel van executie voor de Limburgers, nog voor de pauze werd Ueda afgezonderd voor Maarten Vandevoordt en deze keer haalde de Japanner de trekker wel over: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen halfweg voor de Genkenaren.

Met Ueda heeft Cercle Brugge een goudhaantje in de rangen.

Sneltrein Paintsil zorgt voor Genkse hoop

Racing Genk toonde meteen na de pauze alvast meer dadendrang. Na goed vijf minuten spelen had Paintsil de bal aan de tweede paal voor het inschieten maar daar lag nog een thuisbeen in de weg. Een paar minuten later was het toch raak voor de bezoekers: deze keer pakte Paintsil de bal prima mee en hij legde de 1-1 knap in de verste hoek, schade hersteld voor de competitieleider.

Toch bleef Cercle Brugge nadien op dezelfde manier voetballen en op het uur knalde Francis niet zo ver over de kooi van Maarten Vandevoordt. De Vereniging kon ook nadien nog steeds rekenen op een paar klasseflitsen van Ueda, op twintig minuten van het einde knalde de Japanner na een prima actie nipt naast. Een echt slotoffensief had Racing Genk nadien niet meer in huis en ook de Vereniging had al veel krachten verspeeld. Uiteindelijk bleef het bij een puntendeling, voor beide ploegen eigenlijk een slechte zaak met het oog op de Play-Offs.

Scoreverloop:

1-0 (41') Ueda, 1-1 (54') Paintsil


LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Is Racing Genk een pak minder sterk zonder Paul Onuachu?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

17
17
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

37
37
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

29
29
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

36
36
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

253
253
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

64
64
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

67
67
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

63
63
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

57
57
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

179
179
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

213
213
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

208
208
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

653
653
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

309
309
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

138
138
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

173
173
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

445
445
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

244
244
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

419
419

Meer sportnieuws