Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

door
Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

De Genkse trein blijft moeizaam verder bollen in de Jupiler Pro League. Vanavond veegde het team van Wouter Vrancken nog wel een achterstand weg tegen Cercle Brugge maar verder dan een gelijkspel kwam het team van Wouter Vrancken niet op Jan Breydel. De concurrentie kan opnieuw naderen op de competitieleider.


Op Jan Breydel wou Racing Genk komaf maken met een mindere periode. Het team van Wouter Vrancken ging vorige week ongelukkig onderuit tegen Union en wou vanavond de kloof met de Brusselse club minstens voor even weer uitbreiden tot acht punten. Maar ook Cercle Brugge had de punten broodnodig, de Vereniging aasde immers op een plek in de Europe Play-Offs en kon mits een driepunter gouden zaken doen. Warleson kreeg voor aftrap al goed nieuws in de vorm van een nieuw contract en stond opnieuw onder de lat bij Cercle. Vrancken zette Sadick in plek van de geschorste Cuesta.

Slap Genk wederom met rug tegen de muur

Cercle Brugge speelde opnieuw met een hoog storend blok en dat leverde na tien minuten spelen bijna een doelpunt op. Gboho kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond finaal nog een Genks been op zijn weg. Het startsein voor een offensiefje van de Vereniging met ook nog een kopbal van Siquet die niet zo ver naast de kooi van Maarten Vandevoordt vloog.

De competitieleider herstelde nadien wel het evenwicht maar de betere mogelijkheden bleven van Cercle Brugge komen. Op het halfuur haalde Ueda snoeihard uit en de paal bracht redding voor Racing Genk. Het was slechts uitstel van executie voor de Limburgers, nog voor de pauze werd Ueda afgezonderd voor Maarten Vandevoordt en deze keer haalde de Japanner de trekker wel over: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen halfweg voor de Genkenaren.

Met Ueda heeft Cercle Brugge een goudhaantje in de rangen.

Sneltrein Paintsil zorgt voor Genkse hoop

Racing Genk toonde meteen na de pauze alvast meer dadendrang. Na goed vijf minuten spelen had Paintsil de bal aan de tweede paal voor het inschieten maar daar lag nog een thuisbeen in de weg. Een paar minuten later was het toch raak voor de bezoekers: deze keer pakte Paintsil de bal prima mee en hij legde de 1-1 knap in de verste hoek, schade hersteld voor de competitieleider.

Toch bleef Cercle Brugge nadien op dezelfde manier voetballen en op het uur knalde Francis niet zo ver over de kooi van Maarten Vandevoordt. De Vereniging kon ook nadien nog steeds rekenen op een paar klasseflitsen van Ueda, op twintig minuten van het einde knalde de Japanner na een prima actie nipt naast. Een echt slotoffensief had Racing Genk nadien niet meer in huis en ook de Vereniging had al veel krachten verspeeld. Uiteindelijk bleef het bij een puntendeling, voor beide ploegen eigenlijk een slechte zaak met het oog op de Play-Offs.

Scoreverloop:

1-0 (41') Ueda, 1-1 (54') Paintsil


LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Is Racing Genk een pak minder sterk zonder Paul Onuachu?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

16
16
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

18
18
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

87
87
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

35
35
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

77
77
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

83
83
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

27
27
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

97
97
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

175
175
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

255
255
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

126
126
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

26
26
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

377
377
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

73
73
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

186
186
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

116
116
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

79
79
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

182
182
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

99
99
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

268
268
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws