Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

221 stemmen
Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

De Genkse trein blijft moeizaam verder bollen in de Jupiler Pro League. Vanavond veegde het team van Wouter Vrancken nog wel een achterstand weg tegen Cercle Brugge maar verder dan een gelijkspel kwam het team van Wouter Vrancken niet op Jan Breydel. De concurrentie kan opnieuw naderen op de competitieleider.


Op Jan Breydel wou Racing Genk komaf maken met een mindere periode. Het team van Wouter Vrancken ging vorige week ongelukkig onderuit tegen Union en wou vanavond de kloof met de Brusselse club minstens voor even weer uitbreiden tot acht punten. Maar ook Cercle Brugge had de punten broodnodig, de Vereniging aasde immers op een plek in de Europe Play-Offs en kon mits een driepunter gouden zaken doen. Warleson kreeg voor aftrap al goed nieuws in de vorm van een nieuw contract en stond opnieuw onder de lat bij Cercle. Vrancken zette Sadick in plek van de geschorste Cuesta.

Slap Genk wederom met rug tegen de muur

Cercle Brugge speelde opnieuw met een hoog storend blok en dat leverde na tien minuten spelen bijna een doelpunt op. Gboho kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond finaal nog een Genks been op zijn weg. Het startsein voor een offensiefje van de Vereniging met ook nog een kopbal van Siquet die niet zo ver naast de kooi van Maarten Vandevoordt vloog.

De competitieleider herstelde nadien wel het evenwicht maar de betere mogelijkheden bleven van Cercle Brugge komen. Op het halfuur haalde Ueda snoeihard uit en de paal bracht redding voor Racing Genk. Het was slechts uitstel van executie voor de Limburgers, nog voor de pauze werd Ueda afgezonderd voor Maarten Vandevoordt en deze keer haalde de Japanner de trekker wel over: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen halfweg voor de Genkenaren.

Met Ueda heeft Cercle Brugge een goudhaantje in de rangen.

Sneltrein Paintsil zorgt voor Genkse hoop

Racing Genk toonde meteen na de pauze alvast meer dadendrang. Na goed vijf minuten spelen had Paintsil de bal aan de tweede paal voor het inschieten maar daar lag nog een thuisbeen in de weg. Een paar minuten later was het toch raak voor de bezoekers: deze keer pakte Paintsil de bal prima mee en hij legde de 1-1 knap in de verste hoek, schade hersteld voor de competitieleider.

Toch bleef Cercle Brugge nadien op dezelfde manier voetballen en op het uur knalde Francis niet zo ver over de kooi van Maarten Vandevoordt. De Vereniging kon ook nadien nog steeds rekenen op een paar klasseflitsen van Ueda, op twintig minuten van het einde knalde de Japanner na een prima actie nipt naast. Een echt slotoffensief had Racing Genk nadien niet meer in huis en ook de Vereniging had al veel krachten verspeeld. Uiteindelijk bleef het bij een puntendeling, voor beide ploegen eigenlijk een slechte zaak met het oog op de Play-Offs.

Scoreverloop:

1-0 (41') Ueda, 1-1 (54') Paintsil


LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Is Racing Genk een pak minder sterk zonder Paul Onuachu?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

1
1
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

12
12
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

77
77
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

85
85
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

54
54
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

157
157
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

382
382
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

103
103
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

172
172
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

345
345
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

81
81
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

547
547
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

47
47
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

227
227
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

51
51
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

240
240
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

406
406
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

908
908
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

510
510
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

165
165
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

488
488
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

272
272
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

765
765
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

197
197

Meer sportnieuws