Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

221 stemmen
Energieke Vereniging bezorgt Genk nog wat meer kopzorgen

De Genkse trein blijft moeizaam verder bollen in de Jupiler Pro League. Vanavond veegde het team van Wouter Vrancken nog wel een achterstand weg tegen Cercle Brugge maar verder dan een gelijkspel kwam het team van Wouter Vrancken niet op Jan Breydel. De concurrentie kan opnieuw naderen op de competitieleider.


Op Jan Breydel wou Racing Genk komaf maken met een mindere periode. Het team van Wouter Vrancken ging vorige week ongelukkig onderuit tegen Union en wou vanavond de kloof met de Brusselse club minstens voor even weer uitbreiden tot acht punten. Maar ook Cercle Brugge had de punten broodnodig, de Vereniging aasde immers op een plek in de Europe Play-Offs en kon mits een driepunter gouden zaken doen. Warleson kreeg voor aftrap al goed nieuws in de vorm van een nieuw contract en stond opnieuw onder de lat bij Cercle. Vrancken zette Sadick in plek van de geschorste Cuesta.

Slap Genk wederom met rug tegen de muur

Cercle Brugge speelde opnieuw met een hoog storend blok en dat leverde na tien minuten spelen bijna een doelpunt op. Gboho kapte zich goed vrij in de zestien meter maar vond finaal nog een Genks been op zijn weg. Het startsein voor een offensiefje van de Vereniging met ook nog een kopbal van Siquet die niet zo ver naast de kooi van Maarten Vandevoordt vloog.

De competitieleider herstelde nadien wel het evenwicht maar de betere mogelijkheden bleven van Cercle Brugge komen. Op het halfuur haalde Ueda snoeihard uit en de paal bracht redding voor Racing Genk. Het was slechts uitstel van executie voor de Limburgers, nog voor de pauze werd Ueda afgezonderd voor Maarten Vandevoordt en deze keer haalde de Japanner de trekker wel over: 1-0 en opnieuw achtervolgen geblazen halfweg voor de Genkenaren.

Met Ueda heeft Cercle Brugge een goudhaantje in de rangen.

Sneltrein Paintsil zorgt voor Genkse hoop

Racing Genk toonde meteen na de pauze alvast meer dadendrang. Na goed vijf minuten spelen had Paintsil de bal aan de tweede paal voor het inschieten maar daar lag nog een thuisbeen in de weg. Een paar minuten later was het toch raak voor de bezoekers: deze keer pakte Paintsil de bal prima mee en hij legde de 1-1 knap in de verste hoek, schade hersteld voor de competitieleider.

Toch bleef Cercle Brugge nadien op dezelfde manier voetballen en op het uur knalde Francis niet zo ver over de kooi van Maarten Vandevoordt. De Vereniging kon ook nadien nog steeds rekenen op een paar klasseflitsen van Ueda, op twintig minuten van het einde knalde de Japanner na een prima actie nipt naast. Een echt slotoffensief had Racing Genk nadien niet meer in huis en ook de Vereniging had al veel krachten verspeeld. Uiteindelijk bleef het bij een puntendeling, voor beide ploegen eigenlijk een slechte zaak met het oog op de Play-Offs.

Scoreverloop:

1-0 (41') Ueda, 1-1 (54') Paintsil


LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Is Racing Genk een pak minder sterk zonder Paul Onuachu?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

32
32
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

36
36
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

233
233
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

232
232
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

276
276
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

128
128
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

581
581
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

183
183
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

502
502
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

728
728
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

776
776
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

528
528
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1276
1276
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

486
486

Meer sportnieuws