Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

door
Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

Onder alle Belgische voetballers op het hoogste voetbalniveau dit seizoen is enkel Kevin De Bruyne nog beslissender dan Mike Trésor. Een eerste selectie voor de Rode Duivels zou dan ook een logisch gevolg zijn, maar Domenico Tedesco had echter geen plaats voor de aanvallende middenvelder in bloedvorm. Ongelofelijk, onterecht en vooral onbegrijpelijk. De bondscoach zal met een duidelijke uitleg moeten komen naar de speler, want die zal Trésor zeker eisen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag”, zei hij in februari al. Volgens Het Laatste Nieuws kregen onder meer Axel Witsel, Michy Batshuayi en Hans Vanaken in de voorbije weken en dagen een beleefd telefoontje van Tedesco, maar bij KRC Genk hoorde niemand iets.


ENKEL DE BRUYNE MEER BESLISSEND

Dat Axel Witsel, Dries Mertens en Hans Vanaken niet tot de eerste selectie van Domenico Tedesco behoren, is enigszins nog logisch te noemen. Maar geen Bryan Heynen en vooral Mike Trésor bij de Rode Duivels, dat is op basis van hun indrukwekkende prestaties dit seizoen ronduit bizar. Trésor is zowat de ganse jaargang lang de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en daarnaast scoort hij zélf ook erg vlot een doelpunt. Zijn statistieken dit seizoen zijn dan ook fenomenaal met 16 assists en 7 doelpunten.



Mike Trésor telt momenteel dus al 23 beslissende acties in de huidige jaargang, en er is slechts één Belgische speler op het hoogste niveau die deze cijfers kan overtreffen: Kevin De Bruyne (25 beslissende acties). Maar Trésor speelde voorlopig wel 611 minuten minder dan KDB, waardoor de sterspeler van KRC Genk (0,75 beslissende actie per 90 minuten) in feite nóg meer beslissend is dan De Bruyne (0,66 beslissende actie per 90 minuten). Maar toch is dat niet voldoende om Domenico Tedesco te overtuigen. Begrijpe wie begrijpen kan.

Top tien meest beslissende Belgische spelers op het hoogste niveau
  1. Kevin De Bruyne (Manchester City, 25)
  2. Mike Trésor (KRC Genk, 23)
  3. Hugo Cuypers (AA Gent, 23)
  4. Michy Batshuayi (Fenerbahçe, 19)
  5. Manuel Benson (Burnley, 15)
  6. Leandro Trossard (Arsenal, 15)
  7. Loïs Openda (RC Lens, 14)
  8. Geoffry Hairemans (KV Mechelen, 14)
  9. Stef Peeters (KAS Eupen, 14)
  10. Bryan Heynen (KRC Genk, 14)

LOBBY-CAMPAGNE VOOR TRÉSOR

Mike Trésor hoopte zelf ook op een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij koos België zelfs voor op Burundi en Rwanda, twee landen waarvoor hij eveneens op het internationale niveau kan uitkomen én die stevig aan zijn mouw trokken in de voorbije maanden en jaren. Maar Trésor wil het allerhoogste uit zijn carrière halen en om die doelstelling waar te maken, zit hij dus het best bij de Rode Duivels. “Eind maart de selectie, ik kijk er naar uit”, klonk het in februari bij Eleven Sports. “Ik hoop erbij te zijn, ik doe er alles voor. Hopelijk gebeurt het ook een keer.”



Ook vanuit KRC Genk werd de druk stevig opgevoerd om Mike Trésor bij de Rode Duivels te halen. “Het zou mij verbazen als Mike en Bryan niet bij de voorselectie zitten. Meer zelfs: ik zou het zeer vreemd vinden”, zei coach Wouter Vrancken afgelopen week nog. De club zelf postte woensdagavond nog een videomontage met knappe acties van zowel Heynen als Trésor via de officiële kanalen. “Hi Tedesco. Meet Bryan & Mike!”, luidde het veelzeggende bijschrift. “In de nationale ploeg is er altijd concurrentie, maar zij verdienen absoluut een kans”, stelde ook Dimitri de Condé.

TRÉSOR EIST UITLEG

Maar ondanks het feit dat Mike Trésor na Kevin De Bruyne de meest beslissende Belgische voetballer van het moment is, besloot Domenico Tedesco dus niet om de aanvallende middenvelder te belonen met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Trésor hield rekening met dat doemscenario, maar zoals hij vertelde in een interview met Eleven Sports in februari, wil hij ook een correctie uitleg krijgen moest hij alsnog weer naast een selectie grijpen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag. Dan zijn dat punten om aan te werken”, zei hij toen.

We zijn alvast benieuwd of Domenico Tedesco op voorhand contact heeft opgenomen met Mike Trésor om zijn nieuwe niet-selectie te kaderen, want de uitleg van de bondscoach op de persconferentie was allerminst concreet te noemen. “Ik heb ook veel respect voor de statistieken van Trésor, maar de concurrentie is moordend voor een rechtsvoetige linkerflankaanvaller”, zei de Italiaanse Duitser. Tedesco geeft duidelijk de voorkeur aan speler uit grotere aangeschreven competities, al was het volgens hem wel een lastige keuze.



Domenico Tedesco nam de tijd en de moeite om Axel Witsel op voorhand in te lichten dat hij de selectie van de nationale ploeg niet zou halen. Ook onder meer Michy Batshuayi en Hans Vanaken kregen een beleefd telefoontje van de bondscoach. Maar volgens Het Laatste Nieuws kreeg Mike Trésor zeker geen verwittiging van Tedesco. “Alleen in Genk bleef het stil”, schrijft de krant. “Nieuwe bondscoach, zelfde ‘gezever’, fulmineren ze ginds.

ENTOURAGE EN KRC GENK FURIEUS

De entourage van Mike Trésor reageerde alvast furieus op deze bizarre keuze van Domenico Tedesco. Shallon Nkeshimana, de makelaar van Trésor, was niet te spreken over de niet-selectie van zijn cliënt. “Ik ben erg teleurgesteld. Zelfs als we de keuzes van de bondscoach respecteren, denk ik niet dat dit de juiste boodschap is voor spelers die goed presteren in onze Jupiler Pro League”, zei hij aan journalist Sacha Tavolieri. En ook bij KRC Genk toonde men uiteraard veel onbegrip.



Dimitri De Condé haalde zelfs vlijmscherp uit richting Domenico Tedesco. “Dit is een devaluatie van de Belgische competitie”, aldus de Head of Football bij Sporza. “Ik ben gedegouteerd”, zei de Condé zelfs aan Het Laatste Nieuws. “We zullen onze samenwerking met de federatie intern gaan evalueren. Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe.”

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Komt het nog goed tussen Trésor en Tedesco?

Meest recent

Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

11
11
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

16
16
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

151
151
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

22
22
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

90
90
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

20
20
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

29
29
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

93
93
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

218
218
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

276
276
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

165
165
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

115
115
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

44
44
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

205
205
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

68
68
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

52
52
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

81
81
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

90
90
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

75
75
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

602
602
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

61
61

Meer sportnieuws