Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

1578 stemmen
Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

Onder alle Belgische voetballers op het hoogste voetbalniveau dit seizoen is enkel Kevin De Bruyne nog beslissender dan Mike Trésor. Een eerste selectie voor de Rode Duivels zou dan ook een logisch gevolg zijn, maar Domenico Tedesco had echter geen plaats voor de aanvallende middenvelder in bloedvorm. Ongelofelijk, onterecht en vooral onbegrijpelijk. De bondscoach zal met een duidelijke uitleg moeten komen naar de speler, want die zal Trésor zeker eisen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag”, zei hij in februari al. Volgens Het Laatste Nieuws kregen onder meer Axel Witsel, Michy Batshuayi en Hans Vanaken in de voorbije weken en dagen een beleefd telefoontje van Tedesco, maar bij KRC Genk hoorde niemand iets.


ENKEL DE BRUYNE MEER BESLISSEND

Dat Axel Witsel, Dries Mertens en Hans Vanaken niet tot de eerste selectie van Domenico Tedesco behoren, is enigszins nog logisch te noemen. Maar geen Bryan Heynen en vooral Mike Trésor bij de Rode Duivels, dat is op basis van hun indrukwekkende prestaties dit seizoen ronduit bizar. Trésor is zowat de ganse jaargang lang de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en daarnaast scoort hij zélf ook erg vlot een doelpunt. Zijn statistieken dit seizoen zijn dan ook fenomenaal met 16 assists en 7 doelpunten.



Mike Trésor telt momenteel dus al 23 beslissende acties in de huidige jaargang, en er is slechts één Belgische speler op het hoogste niveau die deze cijfers kan overtreffen: Kevin De Bruyne (25 beslissende acties). Maar Trésor speelde voorlopig wel 611 minuten minder dan KDB, waardoor de sterspeler van KRC Genk (0,75 beslissende actie per 90 minuten) in feite nóg meer beslissend is dan De Bruyne (0,66 beslissende actie per 90 minuten). Maar toch is dat niet voldoende om Domenico Tedesco te overtuigen. Begrijpe wie begrijpen kan.

Top tien meest beslissende Belgische spelers op het hoogste niveau
  1. Kevin De Bruyne (Manchester City, 25)
  2. Mike Trésor (KRC Genk, 23)
  3. Hugo Cuypers (AA Gent, 23)
  4. Michy Batshuayi (Fenerbahçe, 19)
  5. Manuel Benson (Burnley, 15)
  6. Leandro Trossard (Arsenal, 15)
  7. Loïs Openda (RC Lens, 14)
  8. Geoffry Hairemans (KV Mechelen, 14)
  9. Stef Peeters (KAS Eupen, 14)
  10. Bryan Heynen (KRC Genk, 14)

LOBBY-CAMPAGNE VOOR TRÉSOR

Mike Trésor hoopte zelf ook op een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij koos België zelfs voor op Burundi en Rwanda, twee landen waarvoor hij eveneens op het internationale niveau kan uitkomen én die stevig aan zijn mouw trokken in de voorbije maanden en jaren. Maar Trésor wil het allerhoogste uit zijn carrière halen en om die doelstelling waar te maken, zit hij dus het best bij de Rode Duivels. “Eind maart de selectie, ik kijk er naar uit”, klonk het in februari bij Eleven Sports. “Ik hoop erbij te zijn, ik doe er alles voor. Hopelijk gebeurt het ook een keer.”



Ook vanuit KRC Genk werd de druk stevig opgevoerd om Mike Trésor bij de Rode Duivels te halen. “Het zou mij verbazen als Mike en Bryan niet bij de voorselectie zitten. Meer zelfs: ik zou het zeer vreemd vinden”, zei coach Wouter Vrancken afgelopen week nog. De club zelf postte woensdagavond nog een videomontage met knappe acties van zowel Heynen als Trésor via de officiële kanalen. “Hi Tedesco. Meet Bryan & Mike!”, luidde het veelzeggende bijschrift. “In de nationale ploeg is er altijd concurrentie, maar zij verdienen absoluut een kans”, stelde ook Dimitri de Condé.

TRÉSOR EIST UITLEG

Maar ondanks het feit dat Mike Trésor na Kevin De Bruyne de meest beslissende Belgische voetballer van het moment is, besloot Domenico Tedesco dus niet om de aanvallende middenvelder te belonen met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Trésor hield rekening met dat doemscenario, maar zoals hij vertelde in een interview met Eleven Sports in februari, wil hij ook een correctie uitleg krijgen moest hij alsnog weer naast een selectie grijpen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag. Dan zijn dat punten om aan te werken”, zei hij toen.

We zijn alvast benieuwd of Domenico Tedesco op voorhand contact heeft opgenomen met Mike Trésor om zijn nieuwe niet-selectie te kaderen, want de uitleg van de bondscoach op de persconferentie was allerminst concreet te noemen. “Ik heb ook veel respect voor de statistieken van Trésor, maar de concurrentie is moordend voor een rechtsvoetige linkerflankaanvaller”, zei de Italiaanse Duitser. Tedesco geeft duidelijk de voorkeur aan speler uit grotere aangeschreven competities, al was het volgens hem wel een lastige keuze.



Domenico Tedesco nam de tijd en de moeite om Axel Witsel op voorhand in te lichten dat hij de selectie van de nationale ploeg niet zou halen. Ook onder meer Michy Batshuayi en Hans Vanaken kregen een beleefd telefoontje van de bondscoach. Maar volgens Het Laatste Nieuws kreeg Mike Trésor zeker geen verwittiging van Tedesco. “Alleen in Genk bleef het stil”, schrijft de krant. “Nieuwe bondscoach, zelfde ‘gezever’, fulmineren ze ginds.

ENTOURAGE EN KRC GENK FURIEUS

De entourage van Mike Trésor reageerde alvast furieus op deze bizarre keuze van Domenico Tedesco. Shallon Nkeshimana, de makelaar van Trésor, was niet te spreken over de niet-selectie van zijn cliënt. “Ik ben erg teleurgesteld. Zelfs als we de keuzes van de bondscoach respecteren, denk ik niet dat dit de juiste boodschap is voor spelers die goed presteren in onze Jupiler Pro League”, zei hij aan journalist Sacha Tavolieri. En ook bij KRC Genk toonde men uiteraard veel onbegrip.



Dimitri De Condé haalde zelfs vlijmscherp uit richting Domenico Tedesco. “Dit is een devaluatie van de Belgische competitie”, aldus de Head of Football bij Sporza. “Ik ben gedegouteerd”, zei de Condé zelfs aan Het Laatste Nieuws. “We zullen onze samenwerking met de federatie intern gaan evalueren. Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe.”

LEES OOK: Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

Komt het nog goed tussen Trésor en Tedesco?

Meest recent

'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

53
53
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

24
24
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

144
144
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

41
41
Tzolis-debat gaat los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

185
185
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

802
802
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

348
348
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

144
144
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

392
392
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

529
529
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

68
68
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

352
352
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

99
99
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

88
88
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

182
182
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

159
159
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

96
96
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

155
155
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

340
340
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

162
162
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

254
254
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

1111
1111
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

95
95
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

283
283
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

373
373

Meer sportnieuws