Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

1578 stemmen
Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

Onder alle Belgische voetballers op het hoogste voetbalniveau dit seizoen is enkel Kevin De Bruyne nog beslissender dan Mike Trésor. Een eerste selectie voor de Rode Duivels zou dan ook een logisch gevolg zijn, maar Domenico Tedesco had echter geen plaats voor de aanvallende middenvelder in bloedvorm. Ongelofelijk, onterecht en vooral onbegrijpelijk. De bondscoach zal met een duidelijke uitleg moeten komen naar de speler, want die zal Trésor zeker eisen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag”, zei hij in februari al. Volgens Het Laatste Nieuws kregen onder meer Axel Witsel, Michy Batshuayi en Hans Vanaken in de voorbije weken en dagen een beleefd telefoontje van Tedesco, maar bij KRC Genk hoorde niemand iets.


ENKEL DE BRUYNE MEER BESLISSEND

Dat Axel Witsel, Dries Mertens en Hans Vanaken niet tot de eerste selectie van Domenico Tedesco behoren, is enigszins nog logisch te noemen. Maar geen Bryan Heynen en vooral Mike Trésor bij de Rode Duivels, dat is op basis van hun indrukwekkende prestaties dit seizoen ronduit bizar. Trésor is zowat de ganse jaargang lang de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en daarnaast scoort hij zélf ook erg vlot een doelpunt. Zijn statistieken dit seizoen zijn dan ook fenomenaal met 16 assists en 7 doelpunten.



Mike Trésor telt momenteel dus al 23 beslissende acties in de huidige jaargang, en er is slechts één Belgische speler op het hoogste niveau die deze cijfers kan overtreffen: Kevin De Bruyne (25 beslissende acties). Maar Trésor speelde voorlopig wel 611 minuten minder dan KDB, waardoor de sterspeler van KRC Genk (0,75 beslissende actie per 90 minuten) in feite nóg meer beslissend is dan De Bruyne (0,66 beslissende actie per 90 minuten). Maar toch is dat niet voldoende om Domenico Tedesco te overtuigen. Begrijpe wie begrijpen kan.

Top tien meest beslissende Belgische spelers op het hoogste niveau
  1. Kevin De Bruyne (Manchester City, 25)
  2. Mike Trésor (KRC Genk, 23)
  3. Hugo Cuypers (AA Gent, 23)
  4. Michy Batshuayi (Fenerbahçe, 19)
  5. Manuel Benson (Burnley, 15)
  6. Leandro Trossard (Arsenal, 15)
  7. Loïs Openda (RC Lens, 14)
  8. Geoffry Hairemans (KV Mechelen, 14)
  9. Stef Peeters (KAS Eupen, 14)
  10. Bryan Heynen (KRC Genk, 14)

LOBBY-CAMPAGNE VOOR TRÉSOR

Mike Trésor hoopte zelf ook op een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij koos België zelfs voor op Burundi en Rwanda, twee landen waarvoor hij eveneens op het internationale niveau kan uitkomen én die stevig aan zijn mouw trokken in de voorbije maanden en jaren. Maar Trésor wil het allerhoogste uit zijn carrière halen en om die doelstelling waar te maken, zit hij dus het best bij de Rode Duivels. “Eind maart de selectie, ik kijk er naar uit”, klonk het in februari bij Eleven Sports. “Ik hoop erbij te zijn, ik doe er alles voor. Hopelijk gebeurt het ook een keer.”



Ook vanuit KRC Genk werd de druk stevig opgevoerd om Mike Trésor bij de Rode Duivels te halen. “Het zou mij verbazen als Mike en Bryan niet bij de voorselectie zitten. Meer zelfs: ik zou het zeer vreemd vinden”, zei coach Wouter Vrancken afgelopen week nog. De club zelf postte woensdagavond nog een videomontage met knappe acties van zowel Heynen als Trésor via de officiële kanalen. “Hi Tedesco. Meet Bryan & Mike!”, luidde het veelzeggende bijschrift. “In de nationale ploeg is er altijd concurrentie, maar zij verdienen absoluut een kans”, stelde ook Dimitri de Condé.

TRÉSOR EIST UITLEG

Maar ondanks het feit dat Mike Trésor na Kevin De Bruyne de meest beslissende Belgische voetballer van het moment is, besloot Domenico Tedesco dus niet om de aanvallende middenvelder te belonen met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Trésor hield rekening met dat doemscenario, maar zoals hij vertelde in een interview met Eleven Sports in februari, wil hij ook een correctie uitleg krijgen moest hij alsnog weer naast een selectie grijpen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag. Dan zijn dat punten om aan te werken”, zei hij toen.

We zijn alvast benieuwd of Domenico Tedesco op voorhand contact heeft opgenomen met Mike Trésor om zijn nieuwe niet-selectie te kaderen, want de uitleg van de bondscoach op de persconferentie was allerminst concreet te noemen. “Ik heb ook veel respect voor de statistieken van Trésor, maar de concurrentie is moordend voor een rechtsvoetige linkerflankaanvaller”, zei de Italiaanse Duitser. Tedesco geeft duidelijk de voorkeur aan speler uit grotere aangeschreven competities, al was het volgens hem wel een lastige keuze.



Domenico Tedesco nam de tijd en de moeite om Axel Witsel op voorhand in te lichten dat hij de selectie van de nationale ploeg niet zou halen. Ook onder meer Michy Batshuayi en Hans Vanaken kregen een beleefd telefoontje van de bondscoach. Maar volgens Het Laatste Nieuws kreeg Mike Trésor zeker geen verwittiging van Tedesco. “Alleen in Genk bleef het stil”, schrijft de krant. “Nieuwe bondscoach, zelfde ‘gezever’, fulmineren ze ginds.

ENTOURAGE EN KRC GENK FURIEUS

De entourage van Mike Trésor reageerde alvast furieus op deze bizarre keuze van Domenico Tedesco. Shallon Nkeshimana, de makelaar van Trésor, was niet te spreken over de niet-selectie van zijn cliënt. “Ik ben erg teleurgesteld. Zelfs als we de keuzes van de bondscoach respecteren, denk ik niet dat dit de juiste boodschap is voor spelers die goed presteren in onze Jupiler Pro League”, zei hij aan journalist Sacha Tavolieri. En ook bij KRC Genk toonde men uiteraard veel onbegrip.



Dimitri De Condé haalde zelfs vlijmscherp uit richting Domenico Tedesco. “Dit is een devaluatie van de Belgische competitie”, aldus de Head of Football bij Sporza. “Ik ben gedegouteerd”, zei de Condé zelfs aan Het Laatste Nieuws. “We zullen onze samenwerking met de federatie intern gaan evalueren. Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

Komt het nog goed tussen Trésor en Tedesco?

Meest recent

Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

13
13
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

158
158
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

50
50
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

226
226
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

251
251
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

427
427
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

258
258
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

636
636
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

127
127
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

764
764
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

618
618
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

383
383
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

132
132
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

813
813
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

124
124
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

47
47
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

246
246
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

551
551
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

202
202
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

173
173
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

49
49
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

281
281
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

102
102
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

96
96
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

405
405

Meer sportnieuws