Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

1578
Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

Onder alle Belgische voetballers op het hoogste voetbalniveau dit seizoen is enkel Kevin De Bruyne nog beslissender dan Mike Trésor. Een eerste selectie voor de Rode Duivels zou dan ook een logisch gevolg zijn, maar Domenico Tedesco had echter geen plaats voor de aanvallende middenvelder in bloedvorm. Ongelofelijk, onterecht en vooral onbegrijpelijk. De bondscoach zal met een duidelijke uitleg moeten komen naar de speler, want die zal Trésor zeker eisen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag”, zei hij in februari al. Volgens Het Laatste Nieuws kregen onder meer Axel Witsel, Michy Batshuayi en Hans Vanaken in de voorbije weken en dagen een beleefd telefoontje van Tedesco, maar bij KRC Genk hoorde niemand iets.


ENKEL DE BRUYNE MEER BESLISSEND

Dat Axel Witsel, Dries Mertens en Hans Vanaken niet tot de eerste selectie van Domenico Tedesco behoren, is enigszins nog logisch te noemen. Maar geen Bryan Heynen en vooral Mike Trésor bij de Rode Duivels, dat is op basis van hun indrukwekkende prestaties dit seizoen ronduit bizar. Trésor is zowat de ganse jaargang lang de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en daarnaast scoort hij zélf ook erg vlot een doelpunt. Zijn statistieken dit seizoen zijn dan ook fenomenaal met 16 assists en 7 doelpunten.



Mike Trésor telt momenteel dus al 23 beslissende acties in de huidige jaargang, en er is slechts één Belgische speler op het hoogste niveau die deze cijfers kan overtreffen: Kevin De Bruyne (25 beslissende acties). Maar Trésor speelde voorlopig wel 611 minuten minder dan KDB, waardoor de sterspeler van KRC Genk (0,75 beslissende actie per 90 minuten) in feite nóg meer beslissend is dan De Bruyne (0,66 beslissende actie per 90 minuten). Maar toch is dat niet voldoende om Domenico Tedesco te overtuigen. Begrijpe wie begrijpen kan.

Top tien meest beslissende Belgische spelers op het hoogste niveau
  1. Kevin De Bruyne (Manchester City, 25)
  2. Mike Trésor (KRC Genk, 23)
  3. Hugo Cuypers (AA Gent, 23)
  4. Michy Batshuayi (Fenerbahçe, 19)
  5. Manuel Benson (Burnley, 15)
  6. Leandro Trossard (Arsenal, 15)
  7. Loïs Openda (RC Lens, 14)
  8. Geoffry Hairemans (KV Mechelen, 14)
  9. Stef Peeters (KAS Eupen, 14)
  10. Bryan Heynen (KRC Genk, 14)

LOBBY-CAMPAGNE VOOR TRÉSOR

Mike Trésor hoopte zelf ook op een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij koos België zelfs voor op Burundi en Rwanda, twee landen waarvoor hij eveneens op het internationale niveau kan uitkomen én die stevig aan zijn mouw trokken in de voorbije maanden en jaren. Maar Trésor wil het allerhoogste uit zijn carrière halen en om die doelstelling waar te maken, zit hij dus het best bij de Rode Duivels. “Eind maart de selectie, ik kijk er naar uit”, klonk het in februari bij Eleven Sports. “Ik hoop erbij te zijn, ik doe er alles voor. Hopelijk gebeurt het ook een keer.”



Ook vanuit KRC Genk werd de druk stevig opgevoerd om Mike Trésor bij de Rode Duivels te halen. “Het zou mij verbazen als Mike en Bryan niet bij de voorselectie zitten. Meer zelfs: ik zou het zeer vreemd vinden”, zei coach Wouter Vrancken afgelopen week nog. De club zelf postte woensdagavond nog een videomontage met knappe acties van zowel Heynen als Trésor via de officiële kanalen. “Hi Tedesco. Meet Bryan & Mike!”, luidde het veelzeggende bijschrift. “In de nationale ploeg is er altijd concurrentie, maar zij verdienen absoluut een kans”, stelde ook Dimitri de Condé.

TRÉSOR EIST UITLEG

Maar ondanks het feit dat Mike Trésor na Kevin De Bruyne de meest beslissende Belgische voetballer van het moment is, besloot Domenico Tedesco dus niet om de aanvallende middenvelder te belonen met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Trésor hield rekening met dat doemscenario, maar zoals hij vertelde in een interview met Eleven Sports in februari, wil hij ook een correctie uitleg krijgen moest hij alsnog weer naast een selectie grijpen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag. Dan zijn dat punten om aan te werken”, zei hij toen.

We zijn alvast benieuwd of Domenico Tedesco op voorhand contact heeft opgenomen met Mike Trésor om zijn nieuwe niet-selectie te kaderen, want de uitleg van de bondscoach op de persconferentie was allerminst concreet te noemen. “Ik heb ook veel respect voor de statistieken van Trésor, maar de concurrentie is moordend voor een rechtsvoetige linkerflankaanvaller”, zei de Italiaanse Duitser. Tedesco geeft duidelijk de voorkeur aan speler uit grotere aangeschreven competities, al was het volgens hem wel een lastige keuze.



Domenico Tedesco nam de tijd en de moeite om Axel Witsel op voorhand in te lichten dat hij de selectie van de nationale ploeg niet zou halen. Ook onder meer Michy Batshuayi en Hans Vanaken kregen een beleefd telefoontje van de bondscoach. Maar volgens Het Laatste Nieuws kreeg Mike Trésor zeker geen verwittiging van Tedesco. “Alleen in Genk bleef het stil”, schrijft de krant. “Nieuwe bondscoach, zelfde ‘gezever’, fulmineren ze ginds.

ENTOURAGE EN KRC GENK FURIEUS

De entourage van Mike Trésor reageerde alvast furieus op deze bizarre keuze van Domenico Tedesco. Shallon Nkeshimana, de makelaar van Trésor, was niet te spreken over de niet-selectie van zijn cliënt. “Ik ben erg teleurgesteld. Zelfs als we de keuzes van de bondscoach respecteren, denk ik niet dat dit de juiste boodschap is voor spelers die goed presteren in onze Jupiler Pro League”, zei hij aan journalist Sacha Tavolieri. En ook bij KRC Genk toonde men uiteraard veel onbegrip.



Dimitri De Condé haalde zelfs vlijmscherp uit richting Domenico Tedesco. “Dit is een devaluatie van de Belgische competitie”, aldus de Head of Football bij Sporza. “Ik ben gedegouteerd”, zei de Condé zelfs aan Het Laatste Nieuws. “We zullen onze samenwerking met de federatie intern gaan evalueren. Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe.”

LEES OOK: KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

Komt het nog goed tussen Trésor en Tedesco?

Meest recent

Niemand tevreden: Anderlecht en Genk delen punten na clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

1
1
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

7
7
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

18
18
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

34
34
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

99
99
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

103
103
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

69
69
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

423
423
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

114
114
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

154
154
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

32
32
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

345
345
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

324
324
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

82
82
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

252
252
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

175
175
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

580
580
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

331
331
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

275
275
Gebeten hond bij Club: titularis gooit basisplek te grabbel

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

717
717
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

578
578
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

311
311
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

130
130
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

327
327
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

962
962

Meer sportnieuws