Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

1578
Het zit serieus scheef tussen Tedesco en JPL-speler

Onder alle Belgische voetballers op het hoogste voetbalniveau dit seizoen is enkel Kevin De Bruyne nog beslissender dan Mike Trésor. Een eerste selectie voor de Rode Duivels zou dan ook een logisch gevolg zijn, maar Domenico Tedesco had echter geen plaats voor de aanvallende middenvelder in bloedvorm. Ongelofelijk, onterecht en vooral onbegrijpelijk. De bondscoach zal met een duidelijke uitleg moeten komen naar de speler, want die zal Trésor zeker eisen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag”, zei hij in februari al. Volgens Het Laatste Nieuws kregen onder meer Axel Witsel, Michy Batshuayi en Hans Vanaken in de voorbije weken en dagen een beleefd telefoontje van Tedesco, maar bij KRC Genk hoorde niemand iets.


ENKEL DE BRUYNE MEER BESLISSEND

Dat Axel Witsel, Dries Mertens en Hans Vanaken niet tot de eerste selectie van Domenico Tedesco behoren, is enigszins nog logisch te noemen. Maar geen Bryan Heynen en vooral Mike Trésor bij de Rode Duivels, dat is op basis van hun indrukwekkende prestaties dit seizoen ronduit bizar. Trésor is zowat de ganse jaargang lang de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en daarnaast scoort hij zélf ook erg vlot een doelpunt. Zijn statistieken dit seizoen zijn dan ook fenomenaal met 16 assists en 7 doelpunten.



Mike Trésor telt momenteel dus al 23 beslissende acties in de huidige jaargang, en er is slechts één Belgische speler op het hoogste niveau die deze cijfers kan overtreffen: Kevin De Bruyne (25 beslissende acties). Maar Trésor speelde voorlopig wel 611 minuten minder dan KDB, waardoor de sterspeler van KRC Genk (0,75 beslissende actie per 90 minuten) in feite nóg meer beslissend is dan De Bruyne (0,66 beslissende actie per 90 minuten). Maar toch is dat niet voldoende om Domenico Tedesco te overtuigen. Begrijpe wie begrijpen kan.

Top tien meest beslissende Belgische spelers op het hoogste niveau
  1. Kevin De Bruyne (Manchester City, 25)
  2. Mike Trésor (KRC Genk, 23)
  3. Hugo Cuypers (AA Gent, 23)
  4. Michy Batshuayi (Fenerbahçe, 19)
  5. Manuel Benson (Burnley, 15)
  6. Leandro Trossard (Arsenal, 15)
  7. Loïs Openda (RC Lens, 14)
  8. Geoffry Hairemans (KV Mechelen, 14)
  9. Stef Peeters (KAS Eupen, 14)
  10. Bryan Heynen (KRC Genk, 14)

LOBBY-CAMPAGNE VOOR TRÉSOR

Mike Trésor hoopte zelf ook op een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij koos België zelfs voor op Burundi en Rwanda, twee landen waarvoor hij eveneens op het internationale niveau kan uitkomen én die stevig aan zijn mouw trokken in de voorbije maanden en jaren. Maar Trésor wil het allerhoogste uit zijn carrière halen en om die doelstelling waar te maken, zit hij dus het best bij de Rode Duivels. “Eind maart de selectie, ik kijk er naar uit”, klonk het in februari bij Eleven Sports. “Ik hoop erbij te zijn, ik doe er alles voor. Hopelijk gebeurt het ook een keer.”



Ook vanuit KRC Genk werd de druk stevig opgevoerd om Mike Trésor bij de Rode Duivels te halen. “Het zou mij verbazen als Mike en Bryan niet bij de voorselectie zitten. Meer zelfs: ik zou het zeer vreemd vinden”, zei coach Wouter Vrancken afgelopen week nog. De club zelf postte woensdagavond nog een videomontage met knappe acties van zowel Heynen als Trésor via de officiële kanalen. “Hi Tedesco. Meet Bryan & Mike!”, luidde het veelzeggende bijschrift. “In de nationale ploeg is er altijd concurrentie, maar zij verdienen absoluut een kans”, stelde ook Dimitri de Condé.

TRÉSOR EIST UITLEG

Maar ondanks het feit dat Mike Trésor na Kevin De Bruyne de meest beslissende Belgische voetballer van het moment is, besloot Domenico Tedesco dus niet om de aanvallende middenvelder te belonen met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Trésor hield rekening met dat doemscenario, maar zoals hij vertelde in een interview met Eleven Sports in februari, wil hij ook een correctie uitleg krijgen moest hij alsnog weer naast een selectie grijpen. “Als ik er niet bij ben zijn daar waarschijnlijk redenen voor en dan hoor ik die ook graag. Dan zijn dat punten om aan te werken”, zei hij toen.

We zijn alvast benieuwd of Domenico Tedesco op voorhand contact heeft opgenomen met Mike Trésor om zijn nieuwe niet-selectie te kaderen, want de uitleg van de bondscoach op de persconferentie was allerminst concreet te noemen. “Ik heb ook veel respect voor de statistieken van Trésor, maar de concurrentie is moordend voor een rechtsvoetige linkerflankaanvaller”, zei de Italiaanse Duitser. Tedesco geeft duidelijk de voorkeur aan speler uit grotere aangeschreven competities, al was het volgens hem wel een lastige keuze.



Domenico Tedesco nam de tijd en de moeite om Axel Witsel op voorhand in te lichten dat hij de selectie van de nationale ploeg niet zou halen. Ook onder meer Michy Batshuayi en Hans Vanaken kregen een beleefd telefoontje van de bondscoach. Maar volgens Het Laatste Nieuws kreeg Mike Trésor zeker geen verwittiging van Tedesco. “Alleen in Genk bleef het stil”, schrijft de krant. “Nieuwe bondscoach, zelfde ‘gezever’, fulmineren ze ginds.

ENTOURAGE EN KRC GENK FURIEUS

De entourage van Mike Trésor reageerde alvast furieus op deze bizarre keuze van Domenico Tedesco. Shallon Nkeshimana, de makelaar van Trésor, was niet te spreken over de niet-selectie van zijn cliënt. “Ik ben erg teleurgesteld. Zelfs als we de keuzes van de bondscoach respecteren, denk ik niet dat dit de juiste boodschap is voor spelers die goed presteren in onze Jupiler Pro League”, zei hij aan journalist Sacha Tavolieri. En ook bij KRC Genk toonde men uiteraard veel onbegrip.



Dimitri De Condé haalde zelfs vlijmscherp uit richting Domenico Tedesco. “Dit is een devaluatie van de Belgische competitie”, aldus de Head of Football bij Sporza. “Ik ben gedegouteerd”, zei de Condé zelfs aan Het Laatste Nieuws. “We zullen onze samenwerking met de federatie intern gaan evalueren. Ik stel vast dat spelers die bij hun club niet spelen wél worden opgeroepen. Ik vind dit een totaal gebrek aan respect naar onze club toe.”

LEES OOK: KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

Komt het nog goed tussen Trésor en Tedesco?

Meest recent

'AA Gent laat smaakmaker gaan: prijskaartje bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

4
4
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

205
205
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

263
263
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

121
121
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

65
65
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

288
288
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

229
229
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

169
169
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

45
45
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

219
219
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

241
241
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

201
201
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

33
33
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

112
112
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

479
479
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

312
312
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

228
228
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

249
249
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

240
240
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

573
573
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

139
139
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

45
45
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

207
207
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

791
791
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

368
368

Meer sportnieuws