AA Gent plaatste zich afgelopen woensdag voor de kwartfinales van de Conference League door met 1-4 te winnen van Basaksehir. Gift Orban kroonde zich met een hattrick opnieuw tot grote held, maar ook Hugo Cuypers pikte een doelpuntje mee. De spits wist zo de kaap van de 20 doelpunten dit seizoen te ronden.
Cuypers werd afgelopen zomer overgenomen van KV Mechelen en zijn transfer was tot dusver een groot succes voor de Buffalo's. Na een korte aanpassingsperiode groeide de aanvaller uit tot een vaste sterkhouder in de basiself van coach Hein Vanhaezebrouck. Ook zijn statistieken mogen gezien worden. Cuypers werkte inmiddels 43 duels af namens Gent, daarin was hij goed voor 20 goals en 5 assists. Toch was het niet voldoende voor een plekje in de selectie van de Rode Duivels.
Maar de spits maakt er geen groot probleem van dat hij over het hoofd werd gezien door nieuwe bondscoach Domenico Tedesco. "Dat is geen ontgoocheling voor mij. Er zijn nog spelers die het profiel hebben om op de 9 te spelen", vertelde hij op de Gentse clubwebstek. "Persoonlijk moet ik ook nog stappen zetten om in die selectie te komen. Ik concentreer me momenteel op een sterk seizoen met Gent. Er staat nog heel veel op het spel, dus daar ligt mijn focus nu."
UITKIJKEN NAAR WEST HAM
Geen interland-voetbal dus voor Cuypers, maar er komen nog heel wat andere mooie uitdagingen aan. Met AA Gent kruist hij in de Conference League bijvoorbeeld de degens met West Ham United. "Het is mijn eerste Europese campagne. Voor mij persoonlijk wordt dit een nieuwe uitdaging, maar dat geldt voor het hele team. Ik spreek voor iedereen als ik zeg dat we er enorm naar uit kijken. West Ham is eigenlijk een totaalpakket. Een ploeg uit de Premier League, een prachtig stadion, en heel veel supporters."