Vraagtekens bij selectie Tedesco: "Waarom kies je hem niet?"

326 stemmen
Vraagtekens bij selectie Tedesco:

Domenico Tedesco heeft tijdens de bekendmaking van zijn eerste selectie meteen voor de nodige controverse gezorgd. Zo besloot de kersvers bondscoach om een aantal vaste waarden links te laten liggen. Daarnaast verraste hij door ook enkele belangrijke kandidaat-Rode Duivels te negeren.


Het is duidelijk dat de opvolger van Roberto Martinez voor een nieuwe wind wil zorgen. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. Volgens analist Peter Vandenbempt is het echter geen slechte zaak dat die eerste twee gepasseerd werden. De twee routiniers hebben het momenteel vrij moeilijk bij hun respectievelijke clubs en op hun posities heerst heel wat concurrentie.

Daar tegenover stelt Vandenbempt zich wel vragen bij een aantal jongens die werden opgeroepen hoewel ze op clubniveau weinig aan de bak komen. "Zo heeft Charles De Ketelaere het toch moeilijk in Italië - al kan je zijn selectie nog verdedigen door zijn intrinsieke talent. Ook Alexis Saelemaekers gaat bij Milan in en uit de ploeg. Dan is er ook nog Dennis Praet, die geen basisspeler is bij een ploeg die onderaan worstelt in Engeland", klonk het bij Sporza.

GEEN HEYNEN
Volgens Vandenbempt zijn er dan ook betere alternatieven. Bryan Heynen bijvoorbeeld, die tot grote woede van zijn club KRC Genk niet werd opgeroepen. "Waarom kies je dan niet voor Heynen? Kijk, ik vind het een goed idee dat Tedesco maar 20 jongens oproept, in plaats van 35 zoals Roberto Martinez. Maar hadden twee extra spelers het verschil gemaakt? De bondscoach zorgt dus meteen voor controverse. Ik weet niet of dat wel een goed idee is."

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Heynen had altijd in de selectie moeten zitten ...

Meest recent

'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

13
13
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

21
21
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

21
21
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

76
76
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

83
83
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

32
32
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

283
283
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

60
60
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

226
226
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

300
300
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

98
98
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

56
56
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

373
373
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

56
56
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

248
248
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

471
471
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

135
135
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

758
758
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

302
302
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

386
386
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

637
637
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

160
160

Meer sportnieuws