Vraagtekens bij selectie Tedesco: "Waarom kies je hem niet?"

door
Vraagtekens bij selectie Tedesco:

Domenico Tedesco heeft tijdens de bekendmaking van zijn eerste selectie meteen voor de nodige controverse gezorgd. Zo besloot de kersvers bondscoach om een aantal vaste waarden links te laten liggen. Daarnaast verraste hij door ook enkele belangrijke kandidaat-Rode Duivels te negeren.


Het is duidelijk dat de opvolger van Roberto Martinez voor een nieuwe wind wil zorgen. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. Volgens analist Peter Vandenbempt is het echter geen slechte zaak dat die eerste twee gepasseerd werden. De twee routiniers hebben het momenteel vrij moeilijk bij hun respectievelijke clubs en op hun posities heerst heel wat concurrentie.

Daar tegenover stelt Vandenbempt zich wel vragen bij een aantal jongens die werden opgeroepen hoewel ze op clubniveau weinig aan de bak komen. "Zo heeft Charles De Ketelaere het toch moeilijk in Italië - al kan je zijn selectie nog verdedigen door zijn intrinsieke talent. Ook Alexis Saelemaekers gaat bij Milan in en uit de ploeg. Dan is er ook nog Dennis Praet, die geen basisspeler is bij een ploeg die onderaan worstelt in Engeland", klonk het bij Sporza.

GEEN HEYNEN
Volgens Vandenbempt zijn er dan ook betere alternatieven. Bryan Heynen bijvoorbeeld, die tot grote woede van zijn club KRC Genk niet werd opgeroepen. "Waarom kies je dan niet voor Heynen? Kijk, ik vind het een goed idee dat Tedesco maar 20 jongens oproept, in plaats van 35 zoals Roberto Martinez. Maar hadden twee extra spelers het verschil gemaakt? De bondscoach zorgt dus meteen voor controverse. Ik weet niet of dat wel een goed idee is."

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Heynen had altijd in de selectie moeten zitten ...

Meest recent

Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

5
5
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

42
42
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

61
61
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

59
59
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

26
26
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

37
37
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

49
49
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

43
43
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

21
21
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

418
418
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

110
110
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

111
111
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

371
371
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

56
56
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

489
489
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

557
557
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

114
114
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

299
299
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

283
283
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

311
311
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

201
201
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

70
70
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

184
184
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

256
256
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

204
204

Meer sportnieuws