Nieuwe kapitein Duivels benoemd: "Geef hem de band!"

door
Nieuwe kapitein Duivels benoemd:

De Rode Duivels vatten komende vrijdag hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, wat tevens het startsignaal vormt van een nieuwe cyclus onder het bewind van Domenico Tedesco. Die maakte vrijdagmiddag alvast zijn eerste selectie bekend. Wie de aanvoerdersband zal dragen, wou hij voorlopig echter niet kwijt.


Toen Roberto Martinez de plak zwaaide als bondscoach, gaf hij de kapiteinsband doorgaans aan Eden Hazard. Maar die kondigde na het WK aan dat hij afzwaait als international. En dus moet een geschikte opvolger gevonden worden. "Ik heb daar mijn ideeën over, maar ik zou eerst met de spelers willen overleggen. Daarna maken we de keuze bekend en kunnen jullie me er vragen over stellen", reageerde Tedesco toen hij op zijn persbabbel gevraagd werd naar de nieuwe aanvoerder.

De Waalse commentator/analist Marc Delire heeft alvast een voorstel over wie Hazard moet volgen. Zo duidt hij Kevin De Bruyne aan als de nieuwe leider van de nationale ploeg. "Als Tedesco zegt dat hij de ploeg niet rond De Bruyne zal bouwen, weet ik zeker dat hij het tegengesteld bedoelt", klonk het bij RTL. "Hij moet een team rond De Bruyne maken, zoals Lionel Scaloni (bondscoach Argentinië, red.) deed met Lionel Messi. Als we KDB op een voetstuk plaatsen zoals hij dat graag heeft, zal hij dat afstralen op de hele groep. Dan is De Bruyne op zijn best."

PROTO ENTHOUSIAST
Silvio Proto is het alvast eens met de eventuele keuze voor De Bruyne als kapitein. Meer zelfs: de oud-doelman, destijds zelf goed voor een dertiental caps bij de Duivels, zou de spelmaker de aanvoerdersband zelfs persoonlijk overhandigen als hij bondscoach was. "Ik geef je de kapiteinsband, dat is het eerste wat Tedesco hem moet zeggen. Geef me je adres, ik bel DHL en 'boem': jij bent de kapitein van de nationale ploeg, jij bent mijn aanvoerder", aldus Proto.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

De Bruyne moet de nieuwe aanvoerder worden ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

35
35
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

120
120
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

165
165
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

216
216
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

352
352
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

159
159
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

245
245
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

318
318
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

460
460
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws