Nieuwe kapitein Duivels benoemd: "Geef hem de band!"

door
Nieuwe kapitein Duivels benoemd:

De Rode Duivels vatten komende vrijdag hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, wat tevens het startsignaal vormt van een nieuwe cyclus onder het bewind van Domenico Tedesco. Die maakte vrijdagmiddag alvast zijn eerste selectie bekend. Wie de aanvoerdersband zal dragen, wou hij voorlopig echter niet kwijt.


Toen Roberto Martinez de plak zwaaide als bondscoach, gaf hij de kapiteinsband doorgaans aan Eden Hazard. Maar die kondigde na het WK aan dat hij afzwaait als international. En dus moet een geschikte opvolger gevonden worden. "Ik heb daar mijn ideeën over, maar ik zou eerst met de spelers willen overleggen. Daarna maken we de keuze bekend en kunnen jullie me er vragen over stellen", reageerde Tedesco toen hij op zijn persbabbel gevraagd werd naar de nieuwe aanvoerder.

De Waalse commentator/analist Marc Delire heeft alvast een voorstel over wie Hazard moet volgen. Zo duidt hij Kevin De Bruyne aan als de nieuwe leider van de nationale ploeg. "Als Tedesco zegt dat hij de ploeg niet rond De Bruyne zal bouwen, weet ik zeker dat hij het tegengesteld bedoelt", klonk het bij RTL. "Hij moet een team rond De Bruyne maken, zoals Lionel Scaloni (bondscoach Argentinië, red.) deed met Lionel Messi. Als we KDB op een voetstuk plaatsen zoals hij dat graag heeft, zal hij dat afstralen op de hele groep. Dan is De Bruyne op zijn best."

PROTO ENTHOUSIAST
Silvio Proto is het alvast eens met de eventuele keuze voor De Bruyne als kapitein. Meer zelfs: de oud-doelman, destijds zelf goed voor een dertiental caps bij de Duivels, zou de spelmaker de aanvoerdersband zelfs persoonlijk overhandigen als hij bondscoach was. "Ik geef je de kapiteinsband, dat is het eerste wat Tedesco hem moet zeggen. Geef me je adres, ik bel DHL en 'boem': jij bent de kapitein van de nationale ploeg, jij bent mijn aanvoerder", aldus Proto.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

De Bruyne moet de nieuwe aanvoerder worden ...

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

0
0
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

4
4
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

52
52
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

104
104
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

120
120
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

87
87
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

60
60
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

508
508
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

83
83
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

77
77
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

160
160
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

195
195
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

115
115
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

420
420
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

113
113
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

280
280
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

443
443
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

359
359
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

220
220
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

362
362
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

165
165
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

108
108
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

103
103
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107

Meer sportnieuws