Nieuwe kapitein Duivels benoemd: "Geef hem de band!"

door
Nieuwe kapitein Duivels benoemd:

De Rode Duivels vatten komende vrijdag hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, wat tevens het startsignaal vormt van een nieuwe cyclus onder het bewind van Domenico Tedesco. Die maakte vrijdagmiddag alvast zijn eerste selectie bekend. Wie de aanvoerdersband zal dragen, wou hij voorlopig echter niet kwijt.


Toen Roberto Martinez de plak zwaaide als bondscoach, gaf hij de kapiteinsband doorgaans aan Eden Hazard. Maar die kondigde na het WK aan dat hij afzwaait als international. En dus moet een geschikte opvolger gevonden worden. "Ik heb daar mijn ideeën over, maar ik zou eerst met de spelers willen overleggen. Daarna maken we de keuze bekend en kunnen jullie me er vragen over stellen", reageerde Tedesco toen hij op zijn persbabbel gevraagd werd naar de nieuwe aanvoerder.

De Waalse commentator/analist Marc Delire heeft alvast een voorstel over wie Hazard moet volgen. Zo duidt hij Kevin De Bruyne aan als de nieuwe leider van de nationale ploeg. "Als Tedesco zegt dat hij de ploeg niet rond De Bruyne zal bouwen, weet ik zeker dat hij het tegengesteld bedoelt", klonk het bij RTL. "Hij moet een team rond De Bruyne maken, zoals Lionel Scaloni (bondscoach Argentinië, red.) deed met Lionel Messi. Als we KDB op een voetstuk plaatsen zoals hij dat graag heeft, zal hij dat afstralen op de hele groep. Dan is De Bruyne op zijn best."

PROTO ENTHOUSIAST
Silvio Proto is het alvast eens met de eventuele keuze voor De Bruyne als kapitein. Meer zelfs: de oud-doelman, destijds zelf goed voor een dertiental caps bij de Duivels, zou de spelmaker de aanvoerdersband zelfs persoonlijk overhandigen als hij bondscoach was. "Ik geef je de kapiteinsband, dat is het eerste wat Tedesco hem moet zeggen. Geef me je adres, ik bel DHL en 'boem': jij bent de kapitein van de nationale ploeg, jij bent mijn aanvoerder", aldus Proto.

LEES OOK: Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

De Bruyne moet de nieuwe aanvoerder worden ...

Meest recent

'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

34
34
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

0
0
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

49
49
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

247
247
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

118
118
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

114
114
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

315
315
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

113
113
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

130
130
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

27
27
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

240
240
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

222
222
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

287
287
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

121
121
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

107
107
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

258
258
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

177
177
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

118
118
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

323
323
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

203
203
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

95
95
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

243
243

Meer sportnieuws