Nieuwe kapitein Duivels benoemd: "Geef hem de band!"

door
Nieuwe kapitein Duivels benoemd:

De Rode Duivels vatten komende vrijdag hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, wat tevens het startsignaal vormt van een nieuwe cyclus onder het bewind van Domenico Tedesco. Die maakte vrijdagmiddag alvast zijn eerste selectie bekend. Wie de aanvoerdersband zal dragen, wou hij voorlopig echter niet kwijt.


Toen Roberto Martinez de plak zwaaide als bondscoach, gaf hij de kapiteinsband doorgaans aan Eden Hazard. Maar die kondigde na het WK aan dat hij afzwaait als international. En dus moet een geschikte opvolger gevonden worden. "Ik heb daar mijn ideeën over, maar ik zou eerst met de spelers willen overleggen. Daarna maken we de keuze bekend en kunnen jullie me er vragen over stellen", reageerde Tedesco toen hij op zijn persbabbel gevraagd werd naar de nieuwe aanvoerder.

De Waalse commentator/analist Marc Delire heeft alvast een voorstel over wie Hazard moet volgen. Zo duidt hij Kevin De Bruyne aan als de nieuwe leider van de nationale ploeg. "Als Tedesco zegt dat hij de ploeg niet rond De Bruyne zal bouwen, weet ik zeker dat hij het tegengesteld bedoelt", klonk het bij RTL. "Hij moet een team rond De Bruyne maken, zoals Lionel Scaloni (bondscoach Argentinië, red.) deed met Lionel Messi. Als we KDB op een voetstuk plaatsen zoals hij dat graag heeft, zal hij dat afstralen op de hele groep. Dan is De Bruyne op zijn best."

PROTO ENTHOUSIAST
Silvio Proto is het alvast eens met de eventuele keuze voor De Bruyne als kapitein. Meer zelfs: de oud-doelman, destijds zelf goed voor een dertiental caps bij de Duivels, zou de spelmaker de aanvoerdersband zelfs persoonlijk overhandigen als hij bondscoach was. "Ik geef je de kapiteinsband, dat is het eerste wat Tedesco hem moet zeggen. Geef me je adres, ik bel DHL en 'boem': jij bent de kapitein van de nationale ploeg, jij bent mijn aanvoerder", aldus Proto.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

De Bruyne moet de nieuwe aanvoerder worden ...

Meest recent

Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

3
3
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

93
93
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

27
27
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

136
136
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

101
101
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

149
149
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

61
61
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

216
216
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

256
256
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

47
47
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

143
143
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

77
77
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

205
205
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

193
193
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

199
199
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

25
25
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

211
211
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

281
281
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

288
288
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

150
150
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

107
107
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

287
287
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

62
62

Meer sportnieuws