Onverbiddelijke keuze Tedesco: "Hij heeft Witsel voorbij gestoken"

192
Onverbiddelijke keuze Tedesco:

Domenico Tedesco heeft vrijdagmiddag zijn eerste selectie bekendgemaakt als bondscoach van de Rode Duivels. En de Duitse Italiaan wil duidelijk voor een nieuwe wind zorgen bij de nationale ploeg. Zo besloot hij meteen om enkele vaste waarden thuis te laten tijdens de komende interland-break.


Ten opzichte van het WK in Qatar vielen verschillende internationals af. Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld hadden natuurlijk al aangegeven dat ze zouden afzwaaien. Tedesco besloot echter ook om Dries Mertens, Hans Vanaken en Leander Dendoncker niet te selecteren. En zelfs Axel Witsel, met wie hij nochtans een persoonlijk gesprek had in Madrid, werd gepasseerd door de nieuwe bondscoach. Volgens Marc Delire zou die beslissing wel eens het einde van Witsel kunnen worden bij de nationale ploeg.

Al vindt de Waalse commentator/analist het niet onlogisch dat de verdediger/middenvelder wordt gepasseerd. "Hij heeft al min of meer aangekondigd dat hij nu zou stoppen, via zijn vader die zijn woordvoerder is", klonk het via RTL. "Maar ik kan niet zeggen dat zijn niet-selectie me schokt. Ik vind het jammer en triest want hij heeft op magnifieke wijze bijgedragen aan ons voetbal. Maar dat hij vandaag niet wordt opgeroepen, verrast me niet. Hij vormt geen oplossing voor de toekomst. Je kan zeggen dat hij nodig is voor het evenwicht, voor zijn ervaring. Pfff ... je kan zeggen van wel of van niet."

VERTONGHEN WÉL AANWEZIG
Ondertussen besloot Tedesco om enkele andere ervaren krachten wél op te roepen. Achterin bijvoorbeeld, is de 35-jarige Jan Vertonghen van de partij. Maar daar kan Delire zich wel in vinden. "Ik vind de positie van Vertonghen 'gevoeliger' dan die van Witsel. Daar hebben we meer iemand nodig met ervaring dan op de positie waar Witsel speelt", besloot Delire. "Op dit moment heeft Vertonghen ook nog zijn plek. Ik bedoel dat Onana bijvoorbeeld Witsel al voorbij heeft gestoken. Tedesco nam zijn verantwoordelijkheid en heeft gezegd: 'ik neem de beste'", voegde Silvia Proto daar aan toe.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Witsel had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

9
9
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

22
22
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

105
105
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

56
56
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

22
22
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

199
199
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

84
84
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

26
26
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

67
67
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

162
162
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

37
37
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

117
117
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

64
64
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

104
104
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

57
57
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

112
112
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

219
219

Meer sportnieuws