Onverbiddelijke keuze Tedesco: "Hij heeft Witsel voorbij gestoken"

192 stemmen
Onverbiddelijke keuze Tedesco:

Domenico Tedesco heeft vrijdagmiddag zijn eerste selectie bekendgemaakt als bondscoach van de Rode Duivels. En de Duitse Italiaan wil duidelijk voor een nieuwe wind zorgen bij de nationale ploeg. Zo besloot hij meteen om enkele vaste waarden thuis te laten tijdens de komende interland-break.


Ten opzichte van het WK in Qatar vielen verschillende internationals af. Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld hadden natuurlijk al aangegeven dat ze zouden afzwaaien. Tedesco besloot echter ook om Dries Mertens, Hans Vanaken en Leander Dendoncker niet te selecteren. En zelfs Axel Witsel, met wie hij nochtans een persoonlijk gesprek had in Madrid, werd gepasseerd door de nieuwe bondscoach. Volgens Marc Delire zou die beslissing wel eens het einde van Witsel kunnen worden bij de nationale ploeg.

Al vindt de Waalse commentator/analist het niet onlogisch dat de verdediger/middenvelder wordt gepasseerd. "Hij heeft al min of meer aangekondigd dat hij nu zou stoppen, via zijn vader die zijn woordvoerder is", klonk het via RTL. "Maar ik kan niet zeggen dat zijn niet-selectie me schokt. Ik vind het jammer en triest want hij heeft op magnifieke wijze bijgedragen aan ons voetbal. Maar dat hij vandaag niet wordt opgeroepen, verrast me niet. Hij vormt geen oplossing voor de toekomst. Je kan zeggen dat hij nodig is voor het evenwicht, voor zijn ervaring. Pfff ... je kan zeggen van wel of van niet."

VERTONGHEN WÉL AANWEZIG
Ondertussen besloot Tedesco om enkele andere ervaren krachten wél op te roepen. Achterin bijvoorbeeld, is de 35-jarige Jan Vertonghen van de partij. Maar daar kan Delire zich wel in vinden. "Ik vind de positie van Vertonghen 'gevoeliger' dan die van Witsel. Daar hebben we meer iemand nodig met ervaring dan op de positie waar Witsel speelt", besloot Delire. "Op dit moment heeft Vertonghen ook nog zijn plek. Ik bedoel dat Onana bijvoorbeeld Witsel al voorbij heeft gestoken. Tedesco nam zijn verantwoordelijkheid en heeft gezegd: 'ik neem de beste'", voegde Silvia Proto daar aan toe.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Witsel had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

30
30
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

34
34
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

218
218
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

227
227
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

273
273
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

574
574
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

495
495
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

771
771
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

201
201
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1268
1268
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

488
488
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws