Géén Mertens en Witsel: eerste selectie Tedesco bekend

991 stemmen
Géén Mertens en Witsel: eerste selectie Tedesco bekend

Domenico Tedesco heeft vrijdagmiddag zijn eerste selectie bekend gemaakt als bondscoach van de Rode Duivels. De opvolger van Roberto Martinez haalde met Roméo Lavia een nieuw gezicht in huis. Ook Sebastiaan Bornauw, Thomas Kaminski, Orel Mangala, Dennis Praet en Alexis Saelemaekers zijn weer van de partij. Genk-duo Bryan Heynen en Mike Trésor werd genegeerd, net zoals Axel Witsel, Hans Vanaken en Dries Mertens.


Ten opzichte van het wereldkampioenschap in Qatar, haakten Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet inmiddels af. Maar Tedesco liet zelf ook een aantal WK-gangers links liggen. Routiniers als Witsel en Mertens werden bijvoorbeeld gepasseerd. Net zoals Vanaken, waardoor Club Brugge dit keer geen enkele Duivel aflevert. Dendoncker is er evenmin bij.

Ook bij competitieleider KRC Genk zal men teleurgesteld zijn. Bij de Limburgers werden aanvoerder Heynen en assist-koning Trésor nadrukkelijk naar voren geschoven als kandidaat-Duivel, maar Tedesco besloot het Genkse duo dus niet op te nemen in zijn eerste selectie van amper 20 veldspelers. Iets wat ongetwijfeld op onbegrip onthaald zal worden in de Cegeka Arena.

DEBUTANT LAVIA
Uiteindelijk hield de nieuwe bondscoach het bij één debutant. Zo wordt Lavia beloond voor zijn puike prestaties bij Southampton. Jongens als Bornauw, Kaminksi, Lukebakio, Saelemaekers, Praet en Mangala krijgen dan weer een nieuwe kans. Ook Thomas Meunier is er weer bij, hoewel de rechtsback in de voorbije maanden amper minuten maakte bij Borussia Dortmund. Youri Tielemans is er niet bij wegens een blessure, maar zou normaal gezien wel in de selectie hebben gezeten. Michy Batshuayi ligt eveneens in de lappenmand, maar Tedesco verklaarde dat de spits sowieso niet zou opgeroepen zijn.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Kan u zich vinden in deze selectie?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

68
68
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

248
248
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

63
63
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

62
62
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

539
539
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

115
115
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

331
331
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

533
533
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

629
629
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

241
241
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

319
319
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

86
86
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

236
236
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

293
293
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

526
526
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws