Géén Mertens en Witsel: eerste selectie Tedesco bekend

door
Géén Mertens en Witsel: eerste selectie Tedesco bekend

Domenico Tedesco heeft vrijdagmiddag zijn eerste selectie bekend gemaakt als bondscoach van de Rode Duivels. De opvolger van Roberto Martinez haalde met Roméo Lavia een nieuw gezicht in huis. Ook Sebastiaan Bornauw, Thomas Kaminski, Orel Mangala, Dennis Praet en Alexis Saelemaekers zijn weer van de partij. Genk-duo Bryan Heynen en Mike Trésor werd genegeerd, net zoals Axel Witsel, Hans Vanaken en Dries Mertens.


Ten opzichte van het wereldkampioenschap in Qatar, haakten Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet inmiddels af. Maar Tedesco liet zelf ook een aantal WK-gangers links liggen. Routiniers als Witsel en Mertens werden bijvoorbeeld gepasseerd. Net zoals Vanaken, waardoor Club Brugge dit keer geen enkele Duivel aflevert. Dendoncker is er evenmin bij.

Ook bij competitieleider KRC Genk zal men teleurgesteld zijn. Bij de Limburgers werden aanvoerder Heynen en assist-koning Trésor nadrukkelijk naar voren geschoven als kandidaat-Duivel, maar Tedesco besloot het Genkse duo dus niet op te nemen in zijn eerste selectie van amper 20 veldspelers. Iets wat ongetwijfeld op onbegrip onthaald zal worden in de Cegeka Arena.

DEBUTANT LAVIA
Uiteindelijk hield de nieuwe bondscoach het bij één debutant. Zo wordt Lavia beloond voor zijn puike prestaties bij Southampton. Jongens als Bornauw, Kaminksi, Lukebakio, Saelemaekers, Praet en Mangala krijgen dan weer een nieuwe kans. Ook Thomas Meunier is er weer bij, hoewel de rechtsback in de voorbije maanden amper minuten maakte bij Borussia Dortmund. Youri Tielemans is er niet bij wegens een blessure, maar zou normaal gezien wel in de selectie hebben gezeten. Michy Batshuayi ligt eveneens in de lappenmand, maar Tedesco verklaarde dat de spits sowieso niet zou opgeroepen zijn.

LEES OOK: WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Kan u zich vinden in deze selectie?

Meest recent

Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

0
0
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

25
25
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

73
73
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

29
29
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

46
46
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

9
9
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

251
251
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

334
334
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

158
158
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

80
80
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

243
243
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

472
472
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

157
157
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

393
393
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

223
223
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

202
202
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

149
149
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

258
258
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

229
229
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

365
365
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

135
135
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

50
50
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1858
1858
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

252
252
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

327
327

Meer sportnieuws