Verheyen na Europese topweek: "Enkel zij hadden het fysiek moeilijk"

651 stemmen
Verheyen na Europese topweek:

Het Belgische voetbal mag zich opnieuw in de handen wrijven. Met KAA Gent, RSC Anderlecht en Royal Union SG hebben we opnieuw drie ploegen die doorstoten in een Europese competitie. Analist Gert Verheyen ziet echter een groot verschil in fysieke paraatheid tussen de drie. 


KAA Gent wipte het Turkse Basaksehir (1-4), Anderlecht ging winnen op het veld van Villareal (0-1) en Union ging in eigen huis vlotjes voorbij het Duitse Union Berlin (3-0). Een straffe prestatie van alle Belgische ploegen. "Het is van de drie clubs een geweldige prestatie. Anderlecht, AA Gent en Union zijn er beter aan toe door het Europees voetbal dan ervoor. Het heeft hen een boost gegeven", aldus Verheyen bij Sporza. 

En toch lijkt één van de drie teams ietwat benadeelt door de drukke agenda en Europese verplaatsingen. "Alleen van Gent kun je zeggen dat het het op Club Brugge fysiek moeilijk had na een Europese wedstrijd. Daardoor hebben ze waarschijnlijk punten laten liggen", klonk het, verwijzend naar de 2-0 nederlaag van de Buffalo's tegen Blauw-Zwart eind februari. 

Ondanks de verlieswedstrijd tegen de Belgische titelverdediger is Gent nog steeds goed op weg om een plaats in de top vier te bemachtigen. De manschappen van coach Hein Vanhaezebrouck bezetten momenteel plaats vijf en hebben maar één punt achterstand op de nummer vier; Club Brugge. Dit weekend neemt KAA Gent het op tegen Eupen, Club Brugge speelt op en tegen Kortrijk. 

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

🚀

Van wie verwacht jij het meest in Europa?

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

0
0
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

12
12
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

0
0
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

47
47
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

245
245
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

150
150
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

109
109
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

148
148
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

37
37
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

80
80
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

807
807
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

460
460
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

196
196
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

64
64
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

280
280
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

97
97
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

104
104
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

112
112
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

183
183
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

46
46
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

162
162
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

72
72
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

349
349

Meer sportnieuws