Verheyen na Europese topweek: "Enkel zij hadden het fysiek moeilijk"

door
Verheyen na Europese topweek:

Het Belgische voetbal mag zich opnieuw in de handen wrijven. Met KAA Gent, RSC Anderlecht en Royal Union SG hebben we opnieuw drie ploegen die doorstoten in een Europese competitie. Analist Gert Verheyen ziet echter een groot verschil in fysieke paraatheid tussen de drie. 


KAA Gent wipte het Turkse Basaksehir (1-4), Anderlecht ging winnen op het veld van Villareal (0-1) en Union ging in eigen huis vlotjes voorbij het Duitse Union Berlin (3-0). Een straffe prestatie van alle Belgische ploegen. "Het is van de drie clubs een geweldige prestatie. Anderlecht, AA Gent en Union zijn er beter aan toe door het Europees voetbal dan ervoor. Het heeft hen een boost gegeven", aldus Verheyen bij Sporza. 

En toch lijkt één van de drie teams ietwat benadeelt door de drukke agenda en Europese verplaatsingen. "Alleen van Gent kun je zeggen dat het het op Club Brugge fysiek moeilijk had na een Europese wedstrijd. Daardoor hebben ze waarschijnlijk punten laten liggen", klonk het, verwijzend naar de 2-0 nederlaag van de Buffalo's tegen Blauw-Zwart eind februari. 

Ondanks de verlieswedstrijd tegen de Belgische titelverdediger is Gent nog steeds goed op weg om een plaats in de top vier te bemachtigen. De manschappen van coach Hein Vanhaezebrouck bezetten momenteel plaats vijf en hebben maar één punt achterstand op de nummer vier; Club Brugge. Dit weekend neemt KAA Gent het op tegen Eupen, Club Brugge speelt op en tegen Kortrijk. 

LEES OOK: De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

Van wie verwacht jij het meest in Europa?

Meest recent

Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

21
21
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

62
62
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

43
43
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

158
158
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

116
116
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

305
305
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

942
942
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

51
51
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

131
131
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

134
134
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

241
241
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

523
523
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

113
113
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

374
374
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

584
584
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

310
310
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

365
365
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

370
370
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

457
457
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

83
83
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

79
79
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

100
100

Meer sportnieuws