Verheyen na Europese topweek: "Enkel zij hadden het fysiek moeilijk"

door
Verheyen na Europese topweek:

Het Belgische voetbal mag zich opnieuw in de handen wrijven. Met KAA Gent, RSC Anderlecht en Royal Union SG hebben we opnieuw drie ploegen die doorstoten in een Europese competitie. Analist Gert Verheyen ziet echter een groot verschil in fysieke paraatheid tussen de drie. 


KAA Gent wipte het Turkse Basaksehir (1-4), Anderlecht ging winnen op het veld van Villareal (0-1) en Union ging in eigen huis vlotjes voorbij het Duitse Union Berlin (3-0). Een straffe prestatie van alle Belgische ploegen. "Het is van de drie clubs een geweldige prestatie. Anderlecht, AA Gent en Union zijn er beter aan toe door het Europees voetbal dan ervoor. Het heeft hen een boost gegeven", aldus Verheyen bij Sporza. 

En toch lijkt één van de drie teams ietwat benadeelt door de drukke agenda en Europese verplaatsingen. "Alleen van Gent kun je zeggen dat het het op Club Brugge fysiek moeilijk had na een Europese wedstrijd. Daardoor hebben ze waarschijnlijk punten laten liggen", klonk het, verwijzend naar de 2-0 nederlaag van de Buffalo's tegen Blauw-Zwart eind februari. 

Ondanks de verlieswedstrijd tegen de Belgische titelverdediger is Gent nog steeds goed op weg om een plaats in de top vier te bemachtigen. De manschappen van coach Hein Vanhaezebrouck bezetten momenteel plaats vijf en hebben maar één punt achterstand op de nummer vier; Club Brugge. Dit weekend neemt KAA Gent het op tegen Eupen, Club Brugge speelt op en tegen Kortrijk. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Van wie verwacht jij het meest in Europa?

Meest recent

Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

5
5
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

41
41
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

118
118
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

104
104
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

68
68
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

127
127
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

209
209
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

521
521
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

267
267
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

447
447
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

255
255
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

383
383
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

85
85
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

197
197
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

39
39
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

125
125
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

245
245
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

207
207
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

93
93
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

171
171
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

57
57
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

127
127
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

329
329
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

281
281

Meer sportnieuws