Union niet te stoppen: "Horen ook bij titelfavorieten"

door
Union niet te stoppen:

Union SG kroonde zich vorig seizoen al tot de grote revelatie in het Belgische voetbal. Maar wat de Brusselaars in de huidige jaargang presteren, is van een nog veel hoger niveau. Zo maakten de Unionisten al maandenlang indruk op het Europese toneel, met een kwartfinale als voorlopig eindstation.


In de voorrondes van de Champions League maakte de vice-kampioen al een goede beurt tegen Rangers, maar werd nipt naast de kwalificatie gegrepen. In de Europa League werden aan de goede prestaties echter ook aan de nodige resultaten gekoppeld. Zo kroonde Union zich eerder al tot groepswinnaar en donderdagavond werd ook een ticket voor de kwartfinales bemachtigd. Over twee wedstrijden heen werd met 6-3 afgerekend met Union Berlin.

In de terugmatch haalde de ploeg van coach Karel Geraerts het zelfs met fraaie 3-0-cijfers. "We hebben zowel offensief als defensief een van onze beste matchen gespeeld. De kwalificatie is dik verdiend", reageerde aanvoerder Teddy Teuma bij Het Laatste Nieuws, waarna hij echter meteen ook de knop omdraaide. "Ik denk nu ook al aan de competitiematch zondag. We zijn ook een van de favorieten voor de titel."

SCOREN VOOR FAMILIE
Teuma was zelf van instrumentaal belang voor zijn ploeg. Zo opende hij de score en werkte hij andermaal een beresterke partij op het middenveld af. De Maltees was dan ook gebrand op een sterke prestatie nadat hij de heenmatch moest missen met een blessure. "Ik had goesting om sterk terug te keren. Ik wou honderd procent klaar zijn voor deze match. Scoren en winnen is dan magnifiek. Bij mijn doelpunt dacht ik aan mijn vrouw, kinderen, familie en ouders."

LEES OOK: 'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Wat zou het mooiste zijn voor Union?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

20
20
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

22
22
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

111
111
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

247
247
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

110
110
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

83
83
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

318
318
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

377
377
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

59
59
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

228
228
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

447
447
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

404
404
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

232
232
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

408
408
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

152
152
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

634
634
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws