Union niet te stoppen: "Horen ook bij titelfavorieten"

door
Union niet te stoppen:

Union SG kroonde zich vorig seizoen al tot de grote revelatie in het Belgische voetbal. Maar wat de Brusselaars in de huidige jaargang presteren, is van een nog veel hoger niveau. Zo maakten de Unionisten al maandenlang indruk op het Europese toneel, met een kwartfinale als voorlopig eindstation.


In de voorrondes van de Champions League maakte de vice-kampioen al een goede beurt tegen Rangers, maar werd nipt naast de kwalificatie gegrepen. In de Europa League werden aan de goede prestaties echter ook aan de nodige resultaten gekoppeld. Zo kroonde Union zich eerder al tot groepswinnaar en donderdagavond werd ook een ticket voor de kwartfinales bemachtigd. Over twee wedstrijden heen werd met 6-3 afgerekend met Union Berlin.

In de terugmatch haalde de ploeg van coach Karel Geraerts het zelfs met fraaie 3-0-cijfers. "We hebben zowel offensief als defensief een van onze beste matchen gespeeld. De kwalificatie is dik verdiend", reageerde aanvoerder Teddy Teuma bij Het Laatste Nieuws, waarna hij echter meteen ook de knop omdraaide. "Ik denk nu ook al aan de competitiematch zondag. We zijn ook een van de favorieten voor de titel."

SCOREN VOOR FAMILIE
Teuma was zelf van instrumentaal belang voor zijn ploeg. Zo opende hij de score en werkte hij andermaal een beresterke partij op het middenveld af. De Maltees was dan ook gebrand op een sterke prestatie nadat hij de heenmatch moest missen met een blessure. "Ik had goesting om sterk terug te keren. Ik wou honderd procent klaar zijn voor deze match. Scoren en winnen is dan magnifiek. Bij mijn doelpunt dacht ik aan mijn vrouw, kinderen, familie en ouders."

POLL: Wat zou het mooiste zijn voor Union?

Meest recent

'Verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

35
35
Degradatiestrijd dit weekend helemaal beslist?

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

28
28
'Stevige solden: Rode Duivel met korting op te halen'

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

30
30
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

52
52
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

76
76
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

136
136
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

162
162
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

74
74
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

216
216
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

57
57
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

55
55
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

240
240
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

400
400
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

170
170
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

305
305
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

170
170
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

174
174
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

188
188

Meer sportnieuws