Belgische ploegen kennen potentiële tegenstanders in Europa

door
Belgische ploegen kennen potentiële tegenstanders in Europa

Het Belgische voetbal heeft een historische week achter de rug op het Europese toneel. Union SG plaatste zich immers voor de kwartfinales van de Europa League, RSC Anderlecht en AA Gent deden hetzelfde in de Conference League. Vrijdagnamiddag komen ze ook te weten wie hun tegenstanders zullen worden.


EUROPA LEAGUE: Klepper mogelijk voor Union
De Unionisten wonnen eerder al hun poule in de EL en rekenden in de 1/8ste finales op indrukwekkende wijze af met Bundesliga-revelatie Union Berlin. In de kwartfinale is de kans echter groot dat de Brusselaars een veel zwaardere tegenstander moeten bekampen. Manchester United en Juventus spreken het meest tot de verbeelding, ook Sevilla FC, Sporting CP, AS Roma en Bayer Leverkusen mogen niet onderschat worden. Het Nederlandse Feyenoord lijkt op papier de meest haalbare kaart, al blijft ook de Eredivisie-leider een lastige opponent.



CONFERENCE LEAGUE: Belgisch onderonsje?
In de Conference League ogen de tegenstanders op papier iets minder sterk. Toch zitten ook hier enkele moeilijke tegenstanders bij. West Ham United wordt alvast getipt als grootste favoriet, met ACF Fiorentina en OGC Nice zijn er nog twee clubs uit de G5-competities. AZ Alkmaar, FC Basel en Lech Poznan lijken dan weer iets haalbaardere kaarten. En ook een Belgisch onderonsje tussen Gent en Anderlecht is niet uitgesloten.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Welke ploeg legde tot dusver het meest indrukwekkende parcours af?

Meest recent

Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

0
0
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

27
27
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

114
114
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

82
82
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

182
182
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

106
106
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

59
59
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

476
476
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

226
226
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

561
561
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

406
406
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

279
279
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

159
159
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

108
108
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

114
114
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

99
99
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

70
70
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

161
161
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

168
168
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

388
388
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

120
120
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

357
357
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

51
51
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

455
455

Meer sportnieuws