Fenomenale Verbruggen bezorgt Anderlecht Europese stunt

552
Fenomenale Verbruggen bezorgt Anderlecht Europese stunt

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een enorme stunt gezorgd op het Europese toneel. Paars-Wit wist zich immers te plaatsen voor de kwartfinales van de Conference League door met 0-1 te winnen van Villarreal. Islam Slimani scoorde het enige doelpunt, maar vooral doelman Bart Verbruggen was van levensbelang.


Paars-Wit wist de nummer 6 uit La Liga tijdens de heenmatch (1-1) in bedwang te houden, maar werd in het Estadio de la Céramica meteen met de rug tegen eigen doel geduwd. Villarreal domineerde de eerste periode en creëerde de ene kans na de andere. Debast moest alles uit de kast halen om een bal van de lijn te halen, Verbruggen pakte meermaals uit met knappe reddingen. Tussen al dat gele geweld kreeg RSCA echter ook enkele kansjes. Reina greep eerst goed in na geklungel bij Foyth, maar ging niet veel later zelf in de fout. Paars-Wit kon het echter niet afstraffen.

Uiteindelijk mocht Anderlecht toch van geluk spreken dat het niet op een achterstand de kleedkamers moest ingaan. Verbruggen stond in het slot van de eerste periode pal na een knal van Baena, een doelpunt van Moreno werd afgekeurd en de spits trapte ook nog eens op de lat. In de tweede helft kwam Villarreal echter minder sterk voor de dag. Murillo kreeg zelfs meteen een goede kans namens Anderlecht, maar trapte hoog over. Ondertussen bleef Verbruggen uitpakken met geweldige reddingen.

SLIMANI DOET HET
En de interventies van de Nederlandse goalie bleken uiteindelijk goud waard. RSCA groeide immers in de match en via de ingevallen Slimani kwam Paars-Wit zowaar op voorsprong. Even werd nog gevreesd voor buitenspel, maar het doelpunt bleek wel degelijk geldig. Met het ticket voor de kwartfinales binnen handbereik, werd het in de slotfase wel nog pompen of verzuipen voor Paars-Wit. Maar Verbruggen was vastberaden om zijn netten schoon te houden en slaagde daar uiteindelijk ook in met een zoveelste geweldige redding. En zo wordt Anderlecht naast Union SG en AA Gent de derde Belgische club in de Europese kwartfinales! Vrijdag volgt de loting.

LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Verbruggen is momenteel de beste doelman in België ...

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

66
66
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

28
28
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

50
50
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

35
35
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

90
90
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

66
66
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

172
172
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

89
89
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

79
79
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

714
714
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

137
137
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

87
87
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

36
36
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

369
369
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

399
399
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

204
204
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

385
385
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

376
376
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

351
351
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws