Fenomenale Verbruggen bezorgt Anderlecht Europese stunt

552
Fenomenale Verbruggen bezorgt Anderlecht Europese stunt

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een enorme stunt gezorgd op het Europese toneel. Paars-Wit wist zich immers te plaatsen voor de kwartfinales van de Conference League door met 0-1 te winnen van Villarreal. Islam Slimani scoorde het enige doelpunt, maar vooral doelman Bart Verbruggen was van levensbelang.


Paars-Wit wist de nummer 6 uit La Liga tijdens de heenmatch (1-1) in bedwang te houden, maar werd in het Estadio de la Céramica meteen met de rug tegen eigen doel geduwd. Villarreal domineerde de eerste periode en creëerde de ene kans na de andere. Debast moest alles uit de kast halen om een bal van de lijn te halen, Verbruggen pakte meermaals uit met knappe reddingen. Tussen al dat gele geweld kreeg RSCA echter ook enkele kansjes. Reina greep eerst goed in na geklungel bij Foyth, maar ging niet veel later zelf in de fout. Paars-Wit kon het echter niet afstraffen.

Uiteindelijk mocht Anderlecht toch van geluk spreken dat het niet op een achterstand de kleedkamers moest ingaan. Verbruggen stond in het slot van de eerste periode pal na een knal van Baena, een doelpunt van Moreno werd afgekeurd en de spits trapte ook nog eens op de lat. In de tweede helft kwam Villarreal echter minder sterk voor de dag. Murillo kreeg zelfs meteen een goede kans namens Anderlecht, maar trapte hoog over. Ondertussen bleef Verbruggen uitpakken met geweldige reddingen.

SLIMANI DOET HET
En de interventies van de Nederlandse goalie bleken uiteindelijk goud waard. RSCA groeide immers in de match en via de ingevallen Slimani kwam Paars-Wit zowaar op voorsprong. Even werd nog gevreesd voor buitenspel, maar het doelpunt bleek wel degelijk geldig. Met het ticket voor de kwartfinales binnen handbereik, werd het in de slotfase wel nog pompen of verzuipen voor Paars-Wit. Maar Verbruggen was vastberaden om zijn netten schoon te houden en slaagde daar uiteindelijk ook in met een zoveelste geweldige redding. En zo wordt Anderlecht naast Union SG en AA Gent de derde Belgische club in de Europese kwartfinales! Vrijdag volgt de loting.

LEES OOK: De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

Verbruggen is momenteel de beste doelman in België ...

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

5
5
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

13
13
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

17
17
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

33
33
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

67
67
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

78
78
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

42
42
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

47
47
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

221
221
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

428
428
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

118
118
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

72
72
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

166
166
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

299
299
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

565
565
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

187
187
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

540
540
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

463
463
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws