Feyenoord scoort 7 keer in gala-avond, ook United door in EL

108 stemmen
Feyenoord scoort 7 keer in gala-avond, ook United door in EL

Feyenoord heeft zich donderdagavond op indrukwekkende wijze geplaatst voor de kwartfinales in de Europa League. De leider in de Eredivisie trakteerde de Kuip op een gala-avond en scoorde liefst zeven keer tegen een weerloos Shakhtar Donetsk. Ook Manchester United en Juventus stoten door naar de volgende ronde.


De Rotterdammers haalden vorig seizoen nog de finale van de Conference League en bevestigen dit jaar in de Europa League. Feyenoord wist eerder al zijn poule als groepswinnaar af te sluiten. En nu staat de ploeg van coach Slot dus ook in de kwartfinale na een indrukwekkende 7-1-overwinning. Kökcu en Idrissi namen elk twee goals voor hun rekening, ook Jahanbakhsh, Gimenez en Danilo pikten een doelpuntje mee. Feyenoord lijkt dus helemaal klaar voor de Klassieker van aanstaande zondag tegen Ajax, die wel eens bepalend kan worden in de Nederlandse titelstrijd.

In de EL-kwartfinales moet Feyenoord wel rekening houden met een tegenstander van formaat. Manchester United bijvoorbeeld. De Mancunians wonnen donderdagavond ook de terugmatch tegen Real Betis na een doelpunt van de onvermijdelijke Rashford. Ook Juventus is een mogelijke opponent. De Oude Dame had aan een penaltygoal van Vlahovic en een late treffer van Chiesa voldoende om Freiburg uit te schakelen. Tot slot wist Sevilla FC zich te plaatsen ondanks een 1-0-nederlaag op Fenerbahçe.

BASEL DOOR OOG VAN DE NAALD
In de Conference League heeft ACF Fiorentina, één van de kandidaten voor de eindzege, zich niet laten verrassen. Ondanks een vroege tegentreffer wonnen de Italianen met 1-4 op Sivasspor. Ook het Poolse Lech Poznan kwalificeerde zich. FC Basel tot slot, kwam met de schrik vrij. De Zwitsers konden pas diep in de extra tijd verlengingen afdwingen tegen Slovan Bratislava. Eén van de gekwalificeerde ploegen kan een tegenstander van AA Gent worden in de kwartfinales, vrijdag wordt daarvoor geloot.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Feyenoord kan de Europa League winnen ...

Meest recent

'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

32
32
Titelkoorts in Brugge: Club legt feestplannen klaar

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

77
77
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

58
58
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

136
136
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

214
214
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

93
93
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

315
315
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

115
115
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

180
180
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

517
517
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

37
37
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

100
100
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

283
283
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

184
184
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

145
145
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

109
109
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

184
184
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

468
468
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

90
90
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

493
493
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

111
111
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

356
356
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

552
552
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400

Meer sportnieuws