Opvallende zet Riemer, Villarreal met Moreno

door
Opvallende zet Riemer, Villarreal met Moreno

RSC Anderlecht wil donderdagavond voor een stunt zorgen in de Conference League. Zo hopen de Brusselaars zich te plaatsen voor de kwartfinales ten koste van de Spaanse subtopper Villarreal CF. De terugwedstrijd in het Estadio de la Ceramica wordt om 21u op gang gefloten.


Paars-Wit kwam opvallend sterk voor de dag tijdens de heenmatch in het Lotto Park, zeker in de tweede periode was RSCA minstens de evenknie van de Spanjaarden. En die prestaties doet de Brusselaars natuurlijk dromen van meer. Al zal het een zware klus worden om Villarreal, één van de favorieten voor de eindzege in de Conference League, in eigen huis te kloppen.

Het was dan ook uitkijken naar hoe coach Brian Riemer zijn basispionnen zou posteren. En de Deense trainer zorgt voor een kleine verrassing. Zo houdt hij resoluut vast aan dezelfde basiself als in de heenmatch. Nochtans werd Islam Slimani dit keer wel aan de aftrap verwacht. Riemer doet echter een opvallende zet en geeft opnieuw de voorkeur aan Benito Raman als diepste man.

REFAELOV EN NDIAYE
Voorts krijgt Moussa Ndiaye, die een week geleden nog sterk voor de dag kwam, opnieuw de voorkeur op Killian Sardella als linksback. Tot slot mag ook Lior Refaelov opnieuw starten. Hierdoor neemt Yari Verschaeren allicht weer iets lager plaats op het middenveld, met Amadou Diawara achter hem als pure controleur. Bij Villarreal kiest coach Quique Sétien voorin dan weer voor international Gerard Moreno, de Spanjaarden lijken dus met een iets sterkere ploeg te starten.

LEES OOK: Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

26
26
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

35
35
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

146
146
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

41
41
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

135
135
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

71
71
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

231
231
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

82
82
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

213
213
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

37
37
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

331
331
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

381
381
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

265
265
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

379
379
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

211
211
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

64
64
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

535
535
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

499
499
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

188
188
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

378
378
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

110
110
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

741
741
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

149
149
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

148
148
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

434
434

Meer sportnieuws