Opvallende zet Riemer, Villarreal met Moreno

136 stemmen
Opvallende zet Riemer, Villarreal met Moreno

RSC Anderlecht wil donderdagavond voor een stunt zorgen in de Conference League. Zo hopen de Brusselaars zich te plaatsen voor de kwartfinales ten koste van de Spaanse subtopper Villarreal CF. De terugwedstrijd in het Estadio de la Ceramica wordt om 21u op gang gefloten.


Paars-Wit kwam opvallend sterk voor de dag tijdens de heenmatch in het Lotto Park, zeker in de tweede periode was RSCA minstens de evenknie van de Spanjaarden. En die prestaties doet de Brusselaars natuurlijk dromen van meer. Al zal het een zware klus worden om Villarreal, één van de favorieten voor de eindzege in de Conference League, in eigen huis te kloppen.

Het was dan ook uitkijken naar hoe coach Brian Riemer zijn basispionnen zou posteren. En de Deense trainer zorgt voor een kleine verrassing. Zo houdt hij resoluut vast aan dezelfde basiself als in de heenmatch. Nochtans werd Islam Slimani dit keer wel aan de aftrap verwacht. Riemer doet echter een opvallende zet en geeft opnieuw de voorkeur aan Benito Raman als diepste man.

REFAELOV EN NDIAYE
Voorts krijgt Moussa Ndiaye, die een week geleden nog sterk voor de dag kwam, opnieuw de voorkeur op Killian Sardella als linksback. Tot slot mag ook Lior Refaelov opnieuw starten. Hierdoor neemt Yari Verschaeren allicht weer iets lager plaats op het middenveld, met Amadou Diawara achter hem als pure controleur. Bij Villarreal kiest coach Quique Sétien voorin dan weer voor international Gerard Moreno, de Spanjaarden lijken dus met een iets sterkere ploeg te starten.

LEES OOK: Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

0
0
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

64
64
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

99
99
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

129
129
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

10
10
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

23
23
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

80
80
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

18
18
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

564
564
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

173
173
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

106
106
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

60
60
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

365
365
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

330
330
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

800
800
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

147
147
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

23
23
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

525
525
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

740
740
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

860
860
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

379
379

Meer sportnieuws