Seizoen AA Gent geslaagd? De Witte reageert met klem

door
Seizoen AA Gent geslaagd? De Witte reageert met klem

AA Gent heeft een erg mooie week achter de rug. De Buffalo's hielden in eigen land doelpuntenkermis op het veld van Zulte Waregem en boekten vervolgens ook succes op het Europese toneel. Zo plaatsten de Oost-Vlamingen zich woensdagavond voor de kwartfinales van de Conference League.


Nadat de heenmatch tegen het Turkse Basaksehir op 1-1 was geëindigd, haalde Gent het met duidelijke 1-4-cijfers in Istanbul. En zo kunnen de Buffalo's stilaan een indrukwekkend Europees parcours voorleggen, ze zijn ook al van in de voorrondes aan de slag. In eigen land doet de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck het eveneens niet onaardig. Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie duelleert Gent volop met uitredend kampioen Club Brugge om de vierde plaats.

Bij Sporza kreeg preses Ivan De Witte dan ook de vraag of zijn club nu al van een geslaagd seizoen kan spreken. Maar de preses antwoordde met klem. "Neen. Pas als we Europees voetbal halen, het liefst via Play-Off I"; klonk het duidelijk. "Dat zal niet gemakkelijk zijn, maar de laatste matchen geven ons hoop. We hebben het even lastig gehad, maar door een opeenvolging van goeie matchen is er nu weer een elan in de club waardoor we met ambitie naar de toekomst durven te kijken."

EUROPEES DOORSTOTEN
De resterende speeldagen in de competitie primeren dus. Maar ook in Europa heeft De Witte nog bepaalde ambities. "Misschien loten we een haalbare kaart. Er is toch ambitie om nog een beetje verder te kijken. Voor de club is dit financieel een meevaller, maar het is ook goed voor onze uitstraling, zeker ook in het buitenland. Ook daar hebben we een stap vooruit gezet."

LEES OOK: AA Gent bijt tanden stuk, verlies voor Cercle Brugge

Vanhaezebrouck heeft tot dusver het onderste uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

X sabelt Kiyine genadeloos neer: "Bandieten zoals Waes..."

Is er nog een voetbaltoekomst voor Sofian Kiyine? Die vraag mag luidop gesteld worden, nadat de ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Lammens, Club strikt topaanwinst'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

105
105
Infantino vreest voor WK 2026 en heeft boodschap voor Trump

Het WK voor Clubs is een voorbode voor het WK van volgend jaar. Gastland Verenigde Staten wordt op ...

49
49
‘Loïs Openda haalt voorpagina met monstertransfer’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig, maar de Rode Duivel kan nog steeds een ...

102
102
Yannick Ferrera sleept RWDM Brussels voor de rechter

Na de woelige weken van RWDM Brussels in verband met de naamsverandering staat er alweer een gevecht ...

67
67
Fener maakt AC Milan compleet belachelijk na transfer Brown

Fenerbahçe en AC Milan waren in een ferme strijd verwikkeld om Archie Brown van KAA Gent ...

104
104
'Vier voorstellen de vuilbak in: Jashari hakt knoop door'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft voortduren. Verschillende grootmachten zouden de Zwitser ...

1083
1083
Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Het WK voor Clubs zorgt voor heel wat ophef. De beste teams ter wereld komen in de Verenigde Staten ...

188
188
'De Mil vreest: volgende smaakmaker grof wild'

Rik De Mil verkoos een verlengd verblijf bij Sporting Charleroi boven een transfer naar Royal ...

81
81
Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

47
47
Vanessa maakt Van Crombrugge zot, die reageert met...

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

616
616
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

165
165
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

228
228
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

809
809
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

911
911
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

95
95
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

241
241
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

108
108
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

201
201
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

130
130
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

125
125
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

526
526
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

249
249
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

63
63
'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

241
241

Meer sportnieuws