Seizoen AA Gent geslaagd? De Witte reageert met klem

door
Seizoen AA Gent geslaagd? De Witte reageert met klem

AA Gent heeft een erg mooie week achter de rug. De Buffalo's hielden in eigen land doelpuntenkermis op het veld van Zulte Waregem en boekten vervolgens ook succes op het Europese toneel. Zo plaatsten de Oost-Vlamingen zich woensdagavond voor de kwartfinales van de Conference League.


Nadat de heenmatch tegen het Turkse Basaksehir op 1-1 was geëindigd, haalde Gent het met duidelijke 1-4-cijfers in Istanbul. En zo kunnen de Buffalo's stilaan een indrukwekkend Europees parcours voorleggen, ze zijn ook al van in de voorrondes aan de slag. In eigen land doet de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck het eveneens niet onaardig. Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie duelleert Gent volop met uitredend kampioen Club Brugge om de vierde plaats.

Bij Sporza kreeg preses Ivan De Witte dan ook de vraag of zijn club nu al van een geslaagd seizoen kan spreken. Maar de preses antwoordde met klem. "Neen. Pas als we Europees voetbal halen, het liefst via Play-Off I"; klonk het duidelijk. "Dat zal niet gemakkelijk zijn, maar de laatste matchen geven ons hoop. We hebben het even lastig gehad, maar door een opeenvolging van goeie matchen is er nu weer een elan in de club waardoor we met ambitie naar de toekomst durven te kijken."

EUROPEES DOORSTOTEN
De resterende speeldagen in de competitie primeren dus. Maar ook in Europa heeft De Witte nog bepaalde ambities. "Misschien loten we een haalbare kaart. Er is toch ambitie om nog een beetje verder te kijken. Voor de club is dit financieel een meevaller, maar het is ook goed voor onze uitstraling, zeker ook in het buitenland. Ook daar hebben we een stap vooruit gezet."

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Vanhaezebrouck heeft tot dusver het onderste uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

'Gouden zaak Renard: Anderlecht troeft Club Brugge af'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

41
41
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

246
246
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

26
26
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

170
170
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

190
190
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

41
41
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

128
128
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

409
409
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

148
148
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

108
108
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

189
189
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

98
98
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

208
208
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

149
149
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

52
52
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

97
97
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

360
360
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

97
97
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

403
403
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

41
41
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

98
98
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

118
118
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

336
336
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

291
291

Meer sportnieuws