Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

door
Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

Standard had vorig weekend een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de top vier, maar het moest uiteindelijk met 2-0 het hoofd buigen voor rechtstreekse concurrent Club Brugge. Daardoor zijn de Rouches opnieuw weggezakt naar de zevende plaats en zien ze hun achterstand op Club tot vier punten. Daardoor blijft de strijd om de vierde plaats wel zeer spannend.


Ook met AA Gent en Westerlo zal Standard nog moeten afrekenen. Daarvoor zullen ze om te beginnen zaterdag moeten winnen, wanneer Zulte Waregem op bezoek komt op Sclessin. Bij de West-Vlamingen was het een woelige week, want Mbaye Leye werd er op straat gezet als trainer. Clubiconen Frederik D'Hollander en Davy De fauw namen over.

Ronny Deila ziet daar zeker geen voordeel in voor Standard. "Het vervelende in zo'n situatie is dat je niet kan voorspellen hoe de tegenstander voor de dag zal komen, ook al kunnen de nieuwe trainers niet meteen alles veranderen", stelt hij bij La Dernière Heure. Het is al de tweede keer op rij dat Standard daarmee om moet gaan, want ook bij Club zat er vorig weekend met Rik De Mil een nieuwe coach op de bank.

ZEVENDE PLAATS
Intussen hinkt Deila op twee gedachten na de resultaten van de laatste weken. "Als je me gezegd had dat we zeven punten zouden pakken tegen vier grote ploegen, dan had ik daar op voorhand voor getekend", verklaart hij over de matchen tegen Union, Westerlo, Anderlecht en Club. "Maar tegelijk ben ik kwaad om Standard op de zevende plaats te zien staan. Dat is niet de positie waar wij thuishoren."

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Zal Standard nog de top vier halen?

Meest recent

Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

15
15
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

22
22
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

50
50
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

186
186
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

201
201
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

67
67
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

120
120
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

220
220
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

108
108
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

99
99
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

128
128
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

431
431
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

87
87
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

546
546
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

798
798
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

134
134
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

435
435
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

321
321
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

656
656
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

446
446
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

118
118
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

928
928
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

461
461
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

265
265
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

298
298

Meer sportnieuws