Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

224
Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

Standard had vorig weekend een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de top vier, maar het moest uiteindelijk met 2-0 het hoofd buigen voor rechtstreekse concurrent Club Brugge. Daardoor zijn de Rouches opnieuw weggezakt naar de zevende plaats en zien ze hun achterstand op Club tot vier punten. Daardoor blijft de strijd om de vierde plaats wel zeer spannend.


Ook met AA Gent en Westerlo zal Standard nog moeten afrekenen. Daarvoor zullen ze om te beginnen zaterdag moeten winnen, wanneer Zulte Waregem op bezoek komt op Sclessin. Bij de West-Vlamingen was het een woelige week, want Mbaye Leye werd er op straat gezet als trainer. Clubiconen Frederik D'Hollander en Davy De fauw namen over.

Ronny Deila ziet daar zeker geen voordeel in voor Standard. "Het vervelende in zo'n situatie is dat je niet kan voorspellen hoe de tegenstander voor de dag zal komen, ook al kunnen de nieuwe trainers niet meteen alles veranderen", stelt hij bij La Dernière Heure. Het is al de tweede keer op rij dat Standard daarmee om moet gaan, want ook bij Club zat er vorig weekend met Rik De Mil een nieuwe coach op de bank.

ZEVENDE PLAATS
Intussen hinkt Deila op twee gedachten na de resultaten van de laatste weken. "Als je me gezegd had dat we zeven punten zouden pakken tegen vier grote ploegen, dan had ik daar op voorhand voor getekend", verklaart hij over de matchen tegen Union, Westerlo, Anderlecht en Club. "Maar tegelijk ben ik kwaad om Standard op de zevende plaats te zien staan. Dat is niet de positie waar wij thuishoren."

LEES OOK: Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Zal Standard nog de top vier halen?

Meest recent

Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

45
45
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

12
12
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

64
64
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

67
67
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

285
285
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

134
134
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

126
126
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

84
84
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

276
276
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

147
147
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

285
285
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

192
192
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

176
176
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

156
156
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

120
120
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

217
217
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

292
292
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

131
131
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

112
112
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

132
132
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

94
94
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

250
250

Meer sportnieuws