Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

door
Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

Standard had vorig weekend een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de top vier, maar het moest uiteindelijk met 2-0 het hoofd buigen voor rechtstreekse concurrent Club Brugge. Daardoor zijn de Rouches opnieuw weggezakt naar de zevende plaats en zien ze hun achterstand op Club tot vier punten. Daardoor blijft de strijd om de vierde plaats wel zeer spannend.


Ook met AA Gent en Westerlo zal Standard nog moeten afrekenen. Daarvoor zullen ze om te beginnen zaterdag moeten winnen, wanneer Zulte Waregem op bezoek komt op Sclessin. Bij de West-Vlamingen was het een woelige week, want Mbaye Leye werd er op straat gezet als trainer. Clubiconen Frederik D'Hollander en Davy De fauw namen over.

Ronny Deila ziet daar zeker geen voordeel in voor Standard. "Het vervelende in zo'n situatie is dat je niet kan voorspellen hoe de tegenstander voor de dag zal komen, ook al kunnen de nieuwe trainers niet meteen alles veranderen", stelt hij bij La Dernière Heure. Het is al de tweede keer op rij dat Standard daarmee om moet gaan, want ook bij Club zat er vorig weekend met Rik De Mil een nieuwe coach op de bank.

ZEVENDE PLAATS
Intussen hinkt Deila op twee gedachten na de resultaten van de laatste weken. "Als je me gezegd had dat we zeven punten zouden pakken tegen vier grote ploegen, dan had ik daar op voorhand voor getekend", verklaart hij over de matchen tegen Union, Westerlo, Anderlecht en Club. "Maar tegelijk ben ik kwaad om Standard op de zevende plaats te zien staan. Dat is niet de positie waar wij thuishoren."

LEES OOK: ‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Zal Standard nog de top vier halen?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

27
27
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

48
48
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

26
26
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

212
212
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

56
56
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

286
286
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

40
40
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

145
145
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

335
335
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

385
385
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

194
194
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

639
639
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

426
426
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

96
96
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

205
205
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

134
134
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

122
122
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

165
165
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

448
448
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

685
685
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

335
335
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

193
193
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

158
158
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

562
562
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

554
554

Meer sportnieuws