Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

224 stemmen
Deila ziet nadeel voor Standard na ontslag Leye

Standard had vorig weekend een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de top vier, maar het moest uiteindelijk met 2-0 het hoofd buigen voor rechtstreekse concurrent Club Brugge. Daardoor zijn de Rouches opnieuw weggezakt naar de zevende plaats en zien ze hun achterstand op Club tot vier punten. Daardoor blijft de strijd om de vierde plaats wel zeer spannend.


Ook met AA Gent en Westerlo zal Standard nog moeten afrekenen. Daarvoor zullen ze om te beginnen zaterdag moeten winnen, wanneer Zulte Waregem op bezoek komt op Sclessin. Bij de West-Vlamingen was het een woelige week, want Mbaye Leye werd er op straat gezet als trainer. Clubiconen Frederik D'Hollander en Davy De fauw namen over.

Ronny Deila ziet daar zeker geen voordeel in voor Standard. "Het vervelende in zo'n situatie is dat je niet kan voorspellen hoe de tegenstander voor de dag zal komen, ook al kunnen de nieuwe trainers niet meteen alles veranderen", stelt hij bij La Dernière Heure. Het is al de tweede keer op rij dat Standard daarmee om moet gaan, want ook bij Club zat er vorig weekend met Rik De Mil een nieuwe coach op de bank.

ZEVENDE PLAATS
Intussen hinkt Deila op twee gedachten na de resultaten van de laatste weken. "Als je me gezegd had dat we zeven punten zouden pakken tegen vier grote ploegen, dan had ik daar op voorhand voor getekend", verklaart hij over de matchen tegen Union, Westerlo, Anderlecht en Club. "Maar tegelijk ben ik kwaad om Standard op de zevende plaats te zien staan. Dat is niet de positie waar wij thuishoren."

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Zal Standard nog de top vier halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

11
11
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

59
59
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

33
33
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

15
15
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

48
48
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

130
130
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

417
417
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

107
107
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

128
128
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

113
113
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

89
89
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

149
149
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

848
848
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

141
141
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

283
283
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

97
97
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

784
784
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

155
155
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

179
179
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

220
220
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

72
72
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

230
230
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1090
1090
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

101
101
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

359
359

Meer sportnieuws