Zulte Waregem zet Leye op straat

door
Zulte Waregem zet Leye op straat

Er is een volgend trainersontslag gevallen in de Jupiler Pro League. Zulte Waregem heeft Mbaye Leye ontslagen, dat melden Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad. De coach kon nooit echt overtuigen aan de Gaverbeek. Assistent-trainer Patrick Asselman wordt ook bedankt voor bewezen diensten. Beloftencoach Frederik D'Hollander en Davy De fauw nemen over.


Leye was sinds dit seizoen trainer van Zulte Waregem, maar Essevee zakte al snel naar de onderste regionen. Enkele maanden geleden waren er al geruchten over een mogelijk ontslag, maar Zulte Waregem gaf de voormalige trainer van Standard respijt. Leye keerde zijn kar, onder meer in het dossier van Zinho Gano. Die werd naar de B-kern gestuurd, maar na aandringen van enkele ervaren spelers en het bestuur werd de spits weer bij de selectie gehaald. Gano werd al snel topschutter van het team. Zijn verwijdering uit de A-kern kostte het team sowieso enkele punten.

Essevee kende nadien een opflakkering, onder meer met twee knappe zeges tegen Anderlecht, maar de laatste weken ging het bergaf. Zulte Waregem boekte een 4 op 24 en de situatie is ondertussen zeer precair. Het team, dat afgelopen zondag nog met 2-6 verloor van AA Gent, staat op een zeventiende plaats. KV Kortrijk, de eerste ploeg op een veilige positie, heeft al vier punten voorsprong. Het bestuur hoopt op een schokeffect, maar met Standard, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi staan er drie zeer zware matchen op het programma.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Een logisch ontslag?

Meest recent

Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

1
1
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

30
30
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

63
63
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

31
31
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

300
300
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

102
102
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

112
112
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

273
273
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

81
81
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

102
102
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

152
152
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

185
185
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

219
219
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

83
83
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1146
1146
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

337
337
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

408
408
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

262
262
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

333
333
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

129
129
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

581
581

Meer sportnieuws