Locht plakt termijn op volgende titel Standard

door
Locht plakt termijn op volgende titel Standard

Standard leed afgelopen weekend een mogelijk zure nederlaag in de strijd voor de top vier. De Rouches beten met 2-0 in het stof op het veld van Club Brugge en zagen Blauw-Zwart zo opnieuw uitlopen tot vier punten.


Een domper voor Ronny Deila en co, al leken er wel verzachtende omstandigheden te zijn voor de Luikenaars. De top vier halen lijkt zo een lastige taak te gaan worden voor Standard, dat ook rekening moet houden met AA Gent. De Buffalo's wonnen ruim op Zulte Waregem en nestelen zich in het spoor van Club Brugge. Standard liet dit seizoen bij wijlen al fraaie dingen zien onder Ronny Deila. CEO Pierre Locht had het in La Tribune over de ambities van de club voor dit en volgend seizoen.

"Volgend jaar is de ambitie van Standard om POI te halen, dat met zes ploegen gespeeld zal worden, en om aan het einde van het seizoen in Europa te spelen. Het is geen geheim dat we geleidelijk willen heropbouwen. Dit jaar mikten we op de top acht, volgend jaar mikken we op de top zes. We kunnen geen transferbudget aankondigen, maar er zal de mogelijkheid zijn om vroeg in het seizoen spelers aan te werven en transfers te bespreken", zei Locht, waarna hij ook even over een mogelijke titel sprak. "Om de titel nog eens te winnen? Zo snel mogelijk. Het zal tijd vergen."

LAATSTE TITEL
De laatste titel van Standard dateert ondertussen alweer van 2009. Voor de laatste trofee van de Rouches moeten we iets minder ver teruggaan, naar 2018. Standard won toen de Beker van België door in de finale KRC Genk te verslaan na verlengingen. Afwachten wanneer ze in Luik een volgende prijs mogen bijzetten.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Wordt Standard binnen de vijf jaar kampioen?

Meest recent

Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

1
1
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

1
1
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

82
82
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

96
96
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

266
266
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

61
61
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

590
590
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1020
1020
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

290
290
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

267
267
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

247
247
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

434
434
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

461
461
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

217
217
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

333
333
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

98
98
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

219
219
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

964
964
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

219
219
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

54
54
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

350
350
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

315
315
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

181
181
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

413
413

Meer sportnieuws