Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

102 stemmen
Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

Op maandagavond wordt er in onze competitie al geruime tijd niet meer gevoetbald. In het buitenland is voetbal op de eerste weekdag immers wel nog een zekerheid. Vanavond stonden er in Italië en Spanje alvast twee interessante partijen op het programma. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen Salernitana, en bekampte Atlético Madrid promovendus Girona. 


In Milaan diende AC Milan te winnen indien het op gelijke hoogte van Inter wilde komen in de strijd om plaats twee. Bij de Rossoneri mocht Alexis Saelemaekers aan de partij beginnen, en dienden De Ketelaere, Origi en Vranckx zich tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan begon het best aan de partij en zag Giroud op het halfuur met een heerlijke omhaal dicht bij de openingstreffer komen. Vlak voor de rust was het dan toch raak voor de Fransman. De Milan-aanvaller torende boven de Salernitana-verdediging uit na een hoekschop, en kopte de openingstreffer tegen de touwen. 

In de tweede helft dicteerde Milan opnieuw het spel, maar bepaalden dusdanig veel slordigheden het gebrek aan echte kansen bij de thuisploeg. Salernitana profiteerde van de countermogelijkheden, en mocht een halfuur voor het eindsignaal ook vieren. Bradaric zag de volledig vrijstaande Boulaye Dia in de zestien, en de Senegalees knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Maignan. Pioli greep in en bracht De Ketelaere, Ibrahimovic en Origi in het veld, maar ook dat bracht weinig beterschap. Milan kwam even dicht bij een strafschop nadat De Ketelaere zijn ploegmaat Bennacer het laantje instuurde en deze tegen de grond ging. Een VAR-interventie zorgde er echter voor dat de gegeven strafschop teniet werd gedaan. Milan probeerde nadien nog op de Salernitaanse muur te breken, maar slaagde daar niet meer in. 

Gouden zege voor Atlético

Atlético Madrid moest winnen indien het de kloof met de nummer twee in de stand, Real Madrid, wilde verkleinen. De Madrilenen stonden voor een lastige verplaatsing op het veld van Girona, en dienden te wachten tot minuut 94 vooraleer Alvaro Morata de ploeg van Simeone op voorsprong kon brengen. Het doelpunt van de Spaanse aanvaller was meteen ook de enige treffer van de partij. Bij de Rojiblancos mocht Carrasco aan de wedstrijd beginnen, en viel Witsel een tiental minuten voor het einde in. Door de zege komt Atlético Madrid opnieuw op acht punten van de grote stadsrivaal in het klassement. 

LEES OOK: 'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Zal De Ketelaere dit seizoen nog doorbreken bij Milan?

Meest recent

JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

11
11
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

72
72
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

30
30
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

143
143
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

150
150
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

92
92
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

307
307
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

124
124
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

350
350
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

75
75
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

292
292
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

341
341
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

492
492
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

162
162
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

246
246
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

181
181
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

896
896
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

214
214
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

360
360
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

222
222
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

517
517
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

371
371
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

599
599
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

498
498

Meer sportnieuws