Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

102
Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

Op maandagavond wordt er in onze competitie al geruime tijd niet meer gevoetbald. In het buitenland is voetbal op de eerste weekdag immers wel nog een zekerheid. Vanavond stonden er in Italië en Spanje alvast twee interessante partijen op het programma. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen Salernitana, en bekampte Atlético Madrid promovendus Girona. 


In Milaan diende AC Milan te winnen indien het op gelijke hoogte van Inter wilde komen in de strijd om plaats twee. Bij de Rossoneri mocht Alexis Saelemaekers aan de partij beginnen, en dienden De Ketelaere, Origi en Vranckx zich tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan begon het best aan de partij en zag Giroud op het halfuur met een heerlijke omhaal dicht bij de openingstreffer komen. Vlak voor de rust was het dan toch raak voor de Fransman. De Milan-aanvaller torende boven de Salernitana-verdediging uit na een hoekschop, en kopte de openingstreffer tegen de touwen. 

In de tweede helft dicteerde Milan opnieuw het spel, maar bepaalden dusdanig veel slordigheden het gebrek aan echte kansen bij de thuisploeg. Salernitana profiteerde van de countermogelijkheden, en mocht een halfuur voor het eindsignaal ook vieren. Bradaric zag de volledig vrijstaande Boulaye Dia in de zestien, en de Senegalees knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Maignan. Pioli greep in en bracht De Ketelaere, Ibrahimovic en Origi in het veld, maar ook dat bracht weinig beterschap. Milan kwam even dicht bij een strafschop nadat De Ketelaere zijn ploegmaat Bennacer het laantje instuurde en deze tegen de grond ging. Een VAR-interventie zorgde er echter voor dat de gegeven strafschop teniet werd gedaan. Milan probeerde nadien nog op de Salernitaanse muur te breken, maar slaagde daar niet meer in. 

Gouden zege voor Atlético

Atlético Madrid moest winnen indien het de kloof met de nummer twee in de stand, Real Madrid, wilde verkleinen. De Madrilenen stonden voor een lastige verplaatsing op het veld van Girona, en dienden te wachten tot minuut 94 vooraleer Alvaro Morata de ploeg van Simeone op voorsprong kon brengen. Het doelpunt van de Spaanse aanvaller was meteen ook de enige treffer van de partij. Bij de Rojiblancos mocht Carrasco aan de wedstrijd beginnen, en viel Witsel een tiental minuten voor het einde in. Door de zege komt Atlético Madrid opnieuw op acht punten van de grote stadsrivaal in het klassement. 

LEES OOK: FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

Zal De Ketelaere dit seizoen nog doorbreken bij Milan?

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

0
0
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

19
19
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

14
14
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

54
54
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

88
88
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

97
97
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

213
213
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

227
227
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

107
107
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

116
116
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

197
197
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

167
167
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

238
238
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

298
298
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

200
200
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

107
107
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

90
90
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

244
244
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

237
237
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

937
937
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

110
110

Meer sportnieuws