Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

door
Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

Op maandagavond wordt er in onze competitie al geruime tijd niet meer gevoetbald. In het buitenland is voetbal op de eerste weekdag immers wel nog een zekerheid. Vanavond stonden er in Italië en Spanje alvast twee interessante partijen op het programma. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen Salernitana, en bekampte Atlético Madrid promovendus Girona. 


In Milaan diende AC Milan te winnen indien het op gelijke hoogte van Inter wilde komen in de strijd om plaats twee. Bij de Rossoneri mocht Alexis Saelemaekers aan de partij beginnen, en dienden De Ketelaere, Origi en Vranckx zich tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan begon het best aan de partij en zag Giroud op het halfuur met een heerlijke omhaal dicht bij de openingstreffer komen. Vlak voor de rust was het dan toch raak voor de Fransman. De Milan-aanvaller torende boven de Salernitana-verdediging uit na een hoekschop, en kopte de openingstreffer tegen de touwen. 

In de tweede helft dicteerde Milan opnieuw het spel, maar bepaalden dusdanig veel slordigheden het gebrek aan echte kansen bij de thuisploeg. Salernitana profiteerde van de countermogelijkheden, en mocht een halfuur voor het eindsignaal ook vieren. Bradaric zag de volledig vrijstaande Boulaye Dia in de zestien, en de Senegalees knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Maignan. Pioli greep in en bracht De Ketelaere, Ibrahimovic en Origi in het veld, maar ook dat bracht weinig beterschap. Milan kwam even dicht bij een strafschop nadat De Ketelaere zijn ploegmaat Bennacer het laantje instuurde en deze tegen de grond ging. Een VAR-interventie zorgde er echter voor dat de gegeven strafschop teniet werd gedaan. Milan probeerde nadien nog op de Salernitaanse muur te breken, maar slaagde daar niet meer in. 

Gouden zege voor Atlético

Atlético Madrid moest winnen indien het de kloof met de nummer twee in de stand, Real Madrid, wilde verkleinen. De Madrilenen stonden voor een lastige verplaatsing op het veld van Girona, en dienden te wachten tot minuut 94 vooraleer Alvaro Morata de ploeg van Simeone op voorsprong kon brengen. Het doelpunt van de Spaanse aanvaller was meteen ook de enige treffer van de partij. Bij de Rojiblancos mocht Carrasco aan de wedstrijd beginnen, en viel Witsel een tiental minuten voor het einde in. Door de zege komt Atlético Madrid opnieuw op acht punten van de grote stadsrivaal in het klassement. 

LEES OOK: DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Zal De Ketelaere dit seizoen nog doorbreken bij Milan?

Meest recent

'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

178
178
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

298
298
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

35
35
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

207
207
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

382
382
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

69
69
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

326
326
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

400
400
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

522
522
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

285
285
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

540
540
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

421
421
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

203
203
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

489
489
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

625
625
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

526
526
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

120
120
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

220
220
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

302
302
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

335
335
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

492
492
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

105
105
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

493
493
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

465
465

Meer sportnieuws