Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

102 stemmen
Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

Op maandagavond wordt er in onze competitie al geruime tijd niet meer gevoetbald. In het buitenland is voetbal op de eerste weekdag immers wel nog een zekerheid. Vanavond stonden er in Italië en Spanje alvast twee interessante partijen op het programma. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen Salernitana, en bekampte Atlético Madrid promovendus Girona. 


In Milaan diende AC Milan te winnen indien het op gelijke hoogte van Inter wilde komen in de strijd om plaats twee. Bij de Rossoneri mocht Alexis Saelemaekers aan de partij beginnen, en dienden De Ketelaere, Origi en Vranckx zich tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan begon het best aan de partij en zag Giroud op het halfuur met een heerlijke omhaal dicht bij de openingstreffer komen. Vlak voor de rust was het dan toch raak voor de Fransman. De Milan-aanvaller torende boven de Salernitana-verdediging uit na een hoekschop, en kopte de openingstreffer tegen de touwen. 

In de tweede helft dicteerde Milan opnieuw het spel, maar bepaalden dusdanig veel slordigheden het gebrek aan echte kansen bij de thuisploeg. Salernitana profiteerde van de countermogelijkheden, en mocht een halfuur voor het eindsignaal ook vieren. Bradaric zag de volledig vrijstaande Boulaye Dia in de zestien, en de Senegalees knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Maignan. Pioli greep in en bracht De Ketelaere, Ibrahimovic en Origi in het veld, maar ook dat bracht weinig beterschap. Milan kwam even dicht bij een strafschop nadat De Ketelaere zijn ploegmaat Bennacer het laantje instuurde en deze tegen de grond ging. Een VAR-interventie zorgde er echter voor dat de gegeven strafschop teniet werd gedaan. Milan probeerde nadien nog op de Salernitaanse muur te breken, maar slaagde daar niet meer in. 

Gouden zege voor Atlético

Atlético Madrid moest winnen indien het de kloof met de nummer twee in de stand, Real Madrid, wilde verkleinen. De Madrilenen stonden voor een lastige verplaatsing op het veld van Girona, en dienden te wachten tot minuut 94 vooraleer Alvaro Morata de ploeg van Simeone op voorsprong kon brengen. Het doelpunt van de Spaanse aanvaller was meteen ook de enige treffer van de partij. Bij de Rojiblancos mocht Carrasco aan de wedstrijd beginnen, en viel Witsel een tiental minuten voor het einde in. Door de zege komt Atlético Madrid opnieuw op acht punten van de grote stadsrivaal in het klassement. 

LEES OOK: 'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Zal De Ketelaere dit seizoen nog doorbreken bij Milan?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

15
15
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

24
24
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

69
69
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

268
268
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

434
434
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

135
135
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

395
395
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

442
442
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

224
224
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

576
576

Meer sportnieuws