Standard furieus: "Rode kaart voor Club Brugge vergeten"

door
Standard furieus:

Club Brugge heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan binnen de strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart kon namelijk de drie punten thuis houden door met 2-0 te winnen van Standard. Bij de Rouches was men achteraf wel niet zo te spreken over de wedstrijdleiding.


De overwinning van Club was zeker niet gestolen, maar Standard had het ook aan zichzelf te wijten. De Luikenaars konden het veldspel in de eerste helft controleren, dat werd echter veel te weinig omgezet in doelgevaar. En ondanks een kleine opflakkering na de 1-0, toonden de Rouches zich ook in de tweede periode tandeloos. Al vonden de bezoekers wel dat ze benadeeld werden door de arbitrage. Zo vond men in het Luikse kamp dat Denis Odoi bij een 0-0-tussenstand met rood van het veld had gestuurd moeten worden nadat hij zijn voet op het scheenbeen van Aron Donnum plantte.

Philipp Zinckernagel was alvast duidelijk in zijn reactie. "Het is gestoord dat Odoi geen rood kreeg na zijn tackle op Aron. Het is erger dan wat ik deed op Eupen (waarvoor de Deen een tweetal weken werd geschorst, red.), dit was vrijwillig", klonk het bij La Dernière Heure. Doelman Arnaud Bodart steunde zijn ploegmaat. "Ze zijn een rode kaart vergeten. En ik denk niet dat dit het geval was geweest als het aan onze kant was. Het is nog maar twee weken geleden sinds de fase met Buchanan. Ik ga er niet teveel meer over zeggen, maar we denken allemaal hetzelfde."

GEEL TERECHT
De onvrede van de Rouches bleek echter niet helemaal terecht. Tenminste toch volgens oud-scheidsrechter Stéphane Breda. "Ik was het eens met de scheidsrechter, een gele kaart was hier terecht", vertelt Breda bij RTBF. "Het is een fout op de voet van de Luikse speler, maar je ziet dat Odoi niet doorduwt. Er is geen extreme intentie van zijn kant. Een rode kaart zou veel te streng zijn geweest gezien de context van de match."

LEES OOK: ‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

Odoi moest rood krijgen ...

Meest recent

'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

13
13
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

35
35
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

11
11
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

93
93
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

40
40
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

78
78
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

145
145
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

134
134
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

431
431
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

104
104
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

67
67
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

53
53
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

84
84
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

172
172
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

173
173
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

113
113
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

300
300
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

245
245
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

261
261
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

202
202
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

196
196
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

231
231
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

65
65

Meer sportnieuws