Standard furieus: "Rode kaart voor Club Brugge vergeten"

door
Standard furieus:

Club Brugge heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan binnen de strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart kon namelijk de drie punten thuis houden door met 2-0 te winnen van Standard. Bij de Rouches was men achteraf wel niet zo te spreken over de wedstrijdleiding.


De overwinning van Club was zeker niet gestolen, maar Standard had het ook aan zichzelf te wijten. De Luikenaars konden het veldspel in de eerste helft controleren, dat werd echter veel te weinig omgezet in doelgevaar. En ondanks een kleine opflakkering na de 1-0, toonden de Rouches zich ook in de tweede periode tandeloos. Al vonden de bezoekers wel dat ze benadeeld werden door de arbitrage. Zo vond men in het Luikse kamp dat Denis Odoi bij een 0-0-tussenstand met rood van het veld had gestuurd moeten worden nadat hij zijn voet op het scheenbeen van Aron Donnum plantte.

Philipp Zinckernagel was alvast duidelijk in zijn reactie. "Het is gestoord dat Odoi geen rood kreeg na zijn tackle op Aron. Het is erger dan wat ik deed op Eupen (waarvoor de Deen een tweetal weken werd geschorst, red.), dit was vrijwillig", klonk het bij La Dernière Heure. Doelman Arnaud Bodart steunde zijn ploegmaat. "Ze zijn een rode kaart vergeten. En ik denk niet dat dit het geval was geweest als het aan onze kant was. Het is nog maar twee weken geleden sinds de fase met Buchanan. Ik ga er niet teveel meer over zeggen, maar we denken allemaal hetzelfde."

GEEL TERECHT
De onvrede van de Rouches bleek echter niet helemaal terecht. Tenminste toch volgens oud-scheidsrechter Stéphane Breda. "Ik was het eens met de scheidsrechter, een gele kaart was hier terecht", vertelt Breda bij RTBF. "Het is een fout op de voet van de Luikse speler, maar je ziet dat Odoi niet doorduwt. Er is geen extreme intentie van zijn kant. Een rode kaart zou veel te streng zijn geweest gezien de context van de match."

LEES OOK: Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Odoi moest rood krijgen ...

Meest recent

Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

14
14
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

157
157
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

13
13
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

48
48
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

591
591
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

321
321
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

571
571
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

14
14
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

187
187
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

272
272
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

271
271
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

264
264
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

207
207
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

241
241
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

95
95
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

545
545
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

511
511
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

116
116
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

473
473
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

587
587
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

278
278
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

532
532
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

527
527

Meer sportnieuws