Standard furieus: "Rode kaart voor Club Brugge vergeten"

door
Standard furieus:

Club Brugge heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan binnen de strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart kon namelijk de drie punten thuis houden door met 2-0 te winnen van Standard. Bij de Rouches was men achteraf wel niet zo te spreken over de wedstrijdleiding.


De overwinning van Club was zeker niet gestolen, maar Standard had het ook aan zichzelf te wijten. De Luikenaars konden het veldspel in de eerste helft controleren, dat werd echter veel te weinig omgezet in doelgevaar. En ondanks een kleine opflakkering na de 1-0, toonden de Rouches zich ook in de tweede periode tandeloos. Al vonden de bezoekers wel dat ze benadeeld werden door de arbitrage. Zo vond men in het Luikse kamp dat Denis Odoi bij een 0-0-tussenstand met rood van het veld had gestuurd moeten worden nadat hij zijn voet op het scheenbeen van Aron Donnum plantte.

Philipp Zinckernagel was alvast duidelijk in zijn reactie. "Het is gestoord dat Odoi geen rood kreeg na zijn tackle op Aron. Het is erger dan wat ik deed op Eupen (waarvoor de Deen een tweetal weken werd geschorst, red.), dit was vrijwillig", klonk het bij La Dernière Heure. Doelman Arnaud Bodart steunde zijn ploegmaat. "Ze zijn een rode kaart vergeten. En ik denk niet dat dit het geval was geweest als het aan onze kant was. Het is nog maar twee weken geleden sinds de fase met Buchanan. Ik ga er niet teveel meer over zeggen, maar we denken allemaal hetzelfde."

GEEL TERECHT
De onvrede van de Rouches bleek echter niet helemaal terecht. Tenminste toch volgens oud-scheidsrechter Stéphane Breda. "Ik was het eens met de scheidsrechter, een gele kaart was hier terecht", vertelt Breda bij RTBF. "Het is een fout op de voet van de Luikse speler, maar je ziet dat Odoi niet doorduwt. Er is geen extreme intentie van zijn kant. Een rode kaart zou veel te streng zijn geweest gezien de context van de match."

LEES OOK: Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes Europese elite

Odoi moest rood krijgen ...

Meest recent

Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

10
10
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

34
34
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

209
209
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

228
228
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

234
234
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

95
95
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

80
80
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

84
84
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

60
60
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

54
54
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

194
194
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

211
211
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

208
208
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

181
181
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

51
51
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54

Meer sportnieuws