Standard furieus: "Rode kaart voor Club Brugge vergeten"

door
Standard furieus:

Club Brugge heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan binnen de strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart kon namelijk de drie punten thuis houden door met 2-0 te winnen van Standard. Bij de Rouches was men achteraf wel niet zo te spreken over de wedstrijdleiding.


De overwinning van Club was zeker niet gestolen, maar Standard had het ook aan zichzelf te wijten. De Luikenaars konden het veldspel in de eerste helft controleren, dat werd echter veel te weinig omgezet in doelgevaar. En ondanks een kleine opflakkering na de 1-0, toonden de Rouches zich ook in de tweede periode tandeloos. Al vonden de bezoekers wel dat ze benadeeld werden door de arbitrage. Zo vond men in het Luikse kamp dat Denis Odoi bij een 0-0-tussenstand met rood van het veld had gestuurd moeten worden nadat hij zijn voet op het scheenbeen van Aron Donnum plantte.

Philipp Zinckernagel was alvast duidelijk in zijn reactie. "Het is gestoord dat Odoi geen rood kreeg na zijn tackle op Aron. Het is erger dan wat ik deed op Eupen (waarvoor de Deen een tweetal weken werd geschorst, red.), dit was vrijwillig", klonk het bij La Dernière Heure. Doelman Arnaud Bodart steunde zijn ploegmaat. "Ze zijn een rode kaart vergeten. En ik denk niet dat dit het geval was geweest als het aan onze kant was. Het is nog maar twee weken geleden sinds de fase met Buchanan. Ik ga er niet teveel meer over zeggen, maar we denken allemaal hetzelfde."

GEEL TERECHT
De onvrede van de Rouches bleek echter niet helemaal terecht. Tenminste toch volgens oud-scheidsrechter Stéphane Breda. "Ik was het eens met de scheidsrechter, een gele kaart was hier terecht", vertelt Breda bij RTBF. "Het is een fout op de voet van de Luikse speler, maar je ziet dat Odoi niet doorduwt. Er is geen extreme intentie van zijn kant. Een rode kaart zou veel te streng zijn geweest gezien de context van de match."

LEES OOK: 'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

Odoi moest rood krijgen ...

Meest recent

Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

19
19
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

14
14
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

63
63
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

12
12
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

43
43
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

236
236
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

107
107
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

144
144
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

81
81
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

301
301
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

169
169
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

146
146
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

421
421
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

145
145
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

157
157
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

257
257
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

260
260
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

357
357
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

134
134
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

121
121
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

277
277
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

44
44

Meer sportnieuws