Standard furieus: "Rode kaart voor Club Brugge vergeten"

door
Standard furieus:

Club Brugge heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan binnen de strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart kon namelijk de drie punten thuis houden door met 2-0 te winnen van Standard. Bij de Rouches was men achteraf wel niet zo te spreken over de wedstrijdleiding.


De overwinning van Club was zeker niet gestolen, maar Standard had het ook aan zichzelf te wijten. De Luikenaars konden het veldspel in de eerste helft controleren, dat werd echter veel te weinig omgezet in doelgevaar. En ondanks een kleine opflakkering na de 1-0, toonden de Rouches zich ook in de tweede periode tandeloos. Al vonden de bezoekers wel dat ze benadeeld werden door de arbitrage. Zo vond men in het Luikse kamp dat Denis Odoi bij een 0-0-tussenstand met rood van het veld had gestuurd moeten worden nadat hij zijn voet op het scheenbeen van Aron Donnum plantte.

Philipp Zinckernagel was alvast duidelijk in zijn reactie. "Het is gestoord dat Odoi geen rood kreeg na zijn tackle op Aron. Het is erger dan wat ik deed op Eupen (waarvoor de Deen een tweetal weken werd geschorst, red.), dit was vrijwillig", klonk het bij La Dernière Heure. Doelman Arnaud Bodart steunde zijn ploegmaat. "Ze zijn een rode kaart vergeten. En ik denk niet dat dit het geval was geweest als het aan onze kant was. Het is nog maar twee weken geleden sinds de fase met Buchanan. Ik ga er niet teveel meer over zeggen, maar we denken allemaal hetzelfde."

GEEL TERECHT
De onvrede van de Rouches bleek echter niet helemaal terecht. Tenminste toch volgens oud-scheidsrechter Stéphane Breda. "Ik was het eens met de scheidsrechter, een gele kaart was hier terecht", vertelt Breda bij RTBF. "Het is een fout op de voet van de Luikse speler, maar je ziet dat Odoi niet doorduwt. Er is geen extreme intentie van zijn kant. Een rode kaart zou veel te streng zijn geweest gezien de context van de match."

LEES OOK: Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

Odoi moest rood krijgen ...

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

17
17
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

38
38
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

209
209
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

47
47
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

455
455
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

160
160
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

195
195
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

201
201
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

83
83
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

159
159
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

437
437
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

194
194
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

90
90
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

374
374
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

474
474
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

52
52
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

197
197
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

697
697
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

194
194
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

146
146
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

388
388
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

88
88

Meer sportnieuws