'Club Brugge heeft twee opties in trainerszoektocht'

door
'Club Brugge heeft twee opties in trainerszoektocht'

Club Brugge heeft een woelige week zondagmiddag afgesloten met een broodnodige overwinning. Zo haalden de Bruggelingen het op eigen veld met 2-0 van Standard, een directe concurrent voor de vierde plaats. Meteen dus een zege onder het bewind van interim-coach Rik De Mil.


Blauw-Zwart nam afgelopen woensdag afscheid van Scott Parker, wiens positie gewoonweg onhoudbaar was geworden. Het bestuur wou vervolgens oude bekende Alfred Schreuder opnieuw aanstellen als T1. Maar de onderhandelingen met de Nederlander, die Club vorig seizoen nog naar de titel had geleid, schoten niet bepaald goed op. Zo vonden beide partijen tot dusver geen akkoord over onder meer de contractduur.

Als alternatief besloot de clubleiding dan maar om assistent-coach De Mil te promoveren tot interim-trainer. Voorlopig kreeg hij slechts een tijdelijke opdracht tot een definitieve oplossing gewonden wordt. En De Mil wist zijn ploeg dus meteen naar een cruciale overwinning te leiden. Afwachten nu of dat voldoende is om het bestuur te overtuigen hem ook een kans te geven tot eind dit seizoen, iets wat hij zelf alvast ziet zitten.

SCHREUDER OF DE MIL
Volgens analist Franky Van der Elst heeft Club in ieder geval slechts twee opties. Zo moet het een trainer zijn die de club en selectie al kent. "Het is Schreuder of De Mil", opperde Van der Elst bij Eleven Sports. "Je zag vandaag dat De Mil de groep goed kent. Het feit dat hij Jorne Spileers zet, zal iemand die van buitenaf komt niet doen in zo'n belangrijke wedstrijd. Het moet echt wel iemand zijn die het huis kent. Nu is dat De Mil, misschien wordt dat nog Schreuder. We gaan het zien."

LEES OOK: 'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Welke coach moet Club pakken?

Meest recent

'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

9
9
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

149
149
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

150
150
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

71
71
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

475
475
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

125
125
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

163
163
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

156
156
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

143
143
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

342
342
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

23
23
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

199
199
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

66
66
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

436
436
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

222
222
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

133
133
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

265
265
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1030
1030
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

98
98
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

958
958
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

131
131
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

560
560
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

768
768
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

882
882

Meer sportnieuws