Anderlecht vol vertrouwen: "100 procent kans om door te gaan"

door
Anderlecht vol vertrouwen:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een meer dan behoorlijke indruk achtergelaten in de Conference League. De Brusselaars stonden nochtans voor een lastige thuismatch tegen Villarreal CF. Maar Paars-Wit slaagde er in om zijn voet naast die van de Spaanse subtopper te zetten: 1-1.


De 'Gele Onderzeeër' wist in het Lotto Park weliswaar op voorsprong te komen, voorts was RSCA minstens de evenknie van de Spanjaarden. Anders Dreyer maakte gelijk met een geweldige knal en Anderlecht had vervolgens ook de nodige kansen om met een overwinning aan de haal te gaan. De winnende treffer viel uiteindelijk niet, maar deze prestatie biedt perspectief voor de terugmatch van volgende week in het Estadio de la Cerámica.

En aan het vertrouwen van Moussa Ndiaye, die opvallend sterk voor de dag kwam, zal het alvast niet gelegen hebben. "Als vandaag de beste match uit mijn carrière was, volgt volgende week de belangrijkste, in Villarreal. Ik geef ons 100 procent kans om door te stoten. We zijn gemotiveerd en werken hard", reageerde de Senegalese back wel heel optimistisch bij Het Nieuwsblad.

GROTE UITBLINKER
Dat Ndiaye zoveel vertrouwen uitstraalde na de match, was niet verwonderlijk. De WK-ganger speelde een uitstekende partij, zeker in de tweede helft hoorde hij bij de grote uitblinkers. "Ik denk dat ik vandaag mijn beste wedstrijd voor Anderlecht heb gespeeld. Ik heb even in Spanje gespeeld en wist wel waaraan ik me ongeveer kon verwachten. Ik ken het Spaanse voetbal, en het was leuk om nog eens tegen een Spaanse ploeg te spelen."

LEES OOK: 'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht haalt de volgende ronde in de Conference League ...

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

48
48
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

50
50
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

42
42
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

344
344
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

408
408
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

338
338
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

71
71
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

359
359
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

672
672
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

123
123
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

687
687
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

187
187
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

385
385
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

350
350
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

439
439
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

256
256
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

364
364
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

595
595

Meer sportnieuws