Anderlecht vol vertrouwen: "100 procent kans om door te gaan"

293 stemmen
Anderlecht vol vertrouwen:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een meer dan behoorlijke indruk achtergelaten in de Conference League. De Brusselaars stonden nochtans voor een lastige thuismatch tegen Villarreal CF. Maar Paars-Wit slaagde er in om zijn voet naast die van de Spaanse subtopper te zetten: 1-1.


De 'Gele Onderzeeër' wist in het Lotto Park weliswaar op voorsprong te komen, voorts was RSCA minstens de evenknie van de Spanjaarden. Anders Dreyer maakte gelijk met een geweldige knal en Anderlecht had vervolgens ook de nodige kansen om met een overwinning aan de haal te gaan. De winnende treffer viel uiteindelijk niet, maar deze prestatie biedt perspectief voor de terugmatch van volgende week in het Estadio de la Cerámica.

En aan het vertrouwen van Moussa Ndiaye, die opvallend sterk voor de dag kwam, zal het alvast niet gelegen hebben. "Als vandaag de beste match uit mijn carrière was, volgt volgende week de belangrijkste, in Villarreal. Ik geef ons 100 procent kans om door te stoten. We zijn gemotiveerd en werken hard", reageerde de Senegalese back wel heel optimistisch bij Het Nieuwsblad.

GROTE UITBLINKER
Dat Ndiaye zoveel vertrouwen uitstraalde na de match, was niet verwonderlijk. De WK-ganger speelde een uitstekende partij, zeker in de tweede helft hoorde hij bij de grote uitblinkers. "Ik denk dat ik vandaag mijn beste wedstrijd voor Anderlecht heb gespeeld. Ik heb even in Spanje gespeeld en wist wel waaraan ik me ongeveer kon verwachten. Ik ken het Spaanse voetbal, en het was leuk om nog eens tegen een Spaanse ploeg te spelen."

LEES OOK: 'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Anderlecht haalt de volgende ronde in de Conference League ...

Meest recent

Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

11
11
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

30
30
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

117
117
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

48
48
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

62
62
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

88
88
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

54
54
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

102
102
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

258
258
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

77
77
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

780
780
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

470
470
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

44
44
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

427
427
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

327
327
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

225
225
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

816
816
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

573
573
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428

Meer sportnieuws