Journalist Humo doet boekje open over Anderlecht-rechtszaak

door
Journalist Humo doet boekje open over Anderlecht-rechtszaak

Bij RSC Anderlecht lijkt de rust in de bestuurskamer ietwat weergekeerd na een bijzonder woelige periode. Zo was er de laatste weken heel wat te doen omtrent 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Onder meer een kritisch artikel van het weekblad 'HUMO' liet de positie van Vandenhaute serieus wankelen, de club besloot zelfs juridische stappen te ondernemen.


Begin vorige maand kwam 'HUMO' met een uitgebreide situatieschets naar buiten over de situatie bij RSCA. In het artikel, waarvoor men zich onder meer baseerde op getuigenissen van bepaalde (ex-)werknemers, werd een vernietigend beeld gegeven van Vandenhaute en de voormalige CEO Peter Verbeke. Ook werd in detail gegaan over interne vete's en de vergoedingen die Vandenhaute factureert via de nv op naam van zijn vrouw, sportjournaliste Catherine Van Eylen. Het bewuste artikel sloeg in als een bom en zorgde voor de nodige onrusten, niet in het minst bij de achterban van de club.

Paars-Wit besloot dan ook om het hier niet bij te laten en liet via een persbericht weten dat het juridische stappen zal ondernemen tegen de journalist in kwestie: Jan Hauspie. Die laatste heeft in de podcast Café Constant nu ook gereageerd op de rechtszaak. "Anderlecht eist 25.001 euro", wordt hij geciteerd bij HLN. "Wat kan ik daarop zeggen? Dat ik mijn geld aan het tellen ben en dat we het wel zullen zien als we voor de rechter komen te staan. Ik was net op reis. Dan is het wel even schrikken."

INTIMIDERENDE TELEFOONS
De zaak wordt normaal gezien later deze maand behandeld. Voor Hauspie is het de eerste keer dat hij met zo'n rechtszaak wordt geconfronteerd. Al nam men vanuit de club blijkbaar nog meer stappen tegen zijn publicatie. "Een dagvaarding maakte ik nog niet eerder mee in mijn journalistieke carrière. Het is intimiderend. Er waren ook al intimiderende telefoons naar mij toe vanuit de club in de laatste dagen van het schrijfproces van mijn artikel."

LEES OOK: 'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Anderlecht kan de klacht beter laten vallen ...

Meest recent

'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

20
20
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

14
14
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

22
22
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

33
33
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

111
111
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

66
66
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

17
17
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

99
99
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

78
78
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

129
129
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

66
66
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

61
61
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

380
380
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

133
133
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

152
152
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

36
36
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

59
59
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

141
141
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

119
119
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

257
257
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

211
211
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

43
43
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

24
24
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

49
49

Meer sportnieuws