Journalist Humo doet boekje open over Anderlecht-rechtszaak

806
Journalist Humo doet boekje open over Anderlecht-rechtszaak

Bij RSC Anderlecht lijkt de rust in de bestuurskamer ietwat weergekeerd na een bijzonder woelige periode. Zo was er de laatste weken heel wat te doen omtrent 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Onder meer een kritisch artikel van het weekblad 'HUMO' liet de positie van Vandenhaute serieus wankelen, de club besloot zelfs juridische stappen te ondernemen.


Begin vorige maand kwam 'HUMO' met een uitgebreide situatieschets naar buiten over de situatie bij RSCA. In het artikel, waarvoor men zich onder meer baseerde op getuigenissen van bepaalde (ex-)werknemers, werd een vernietigend beeld gegeven van Vandenhaute en de voormalige CEO Peter Verbeke. Ook werd in detail gegaan over interne vete's en de vergoedingen die Vandenhaute factureert via de nv op naam van zijn vrouw, sportjournaliste Catherine Van Eylen. Het bewuste artikel sloeg in als een bom en zorgde voor de nodige onrusten, niet in het minst bij de achterban van de club.

Paars-Wit besloot dan ook om het hier niet bij te laten en liet via een persbericht weten dat het juridische stappen zal ondernemen tegen de journalist in kwestie: Jan Hauspie. Die laatste heeft in de podcast Café Constant nu ook gereageerd op de rechtszaak. "Anderlecht eist 25.001 euro", wordt hij geciteerd bij HLN. "Wat kan ik daarop zeggen? Dat ik mijn geld aan het tellen ben en dat we het wel zullen zien als we voor de rechter komen te staan. Ik was net op reis. Dan is het wel even schrikken."

INTIMIDERENDE TELEFOONS
De zaak wordt normaal gezien later deze maand behandeld. Voor Hauspie is het de eerste keer dat hij met zo'n rechtszaak wordt geconfronteerd. Al nam men vanuit de club blijkbaar nog meer stappen tegen zijn publicatie. "Een dagvaarding maakte ik nog niet eerder mee in mijn journalistieke carrière. Het is intimiderend. Er waren ook al intimiderende telefoons naar mij toe vanuit de club in de laatste dagen van het schrijfproces van mijn artikel."

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Anderlecht kan de klacht beter laten vallen ...

Meest recent

Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

0
0
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

23
23
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

31
31
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

33
33
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

41
41
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

204
204
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

259
259
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

76
76
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

100
100
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

70
70
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

326
326
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

150
150
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

152
152
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

140
140
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

24
24
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

60
60
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

124
124
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

71
71
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

40
40
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

104
104
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

149
149
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

353
353
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

92
92

Meer sportnieuws