Ref. Department komt belofte na: twee nieuwe VAR-fouten

door
Ref. Department komt belofte na: twee nieuwe VAR-fouten

Nadat de arbitrage in de voorbije week zwaar onder vuur kwam te liggen, kondigde het Referee Department enkele veranderingen aan. Zo werd onder andere meer transparantie over de genomen beslissingen beloofd. En maandag werd de daad ook meteen bij het woord gevoegd.


Normaal gezien is het oud-scheidsrechter Frank De Bleeckere die op maandag toelichting geeft bij bepaalde fases aan de hand van opgenomen video's. Dat blijft hij voorlopig doen, maar dan in een andere vorm. Zo gaat De Bleeckere nu in op de hete hangijzers aan de hand van een vraaggesprek bij televisierechtenhouder Eleven Sports.

Deze week mocht commentator/presentator Peter Morren enkele fases met hem overlopen en De Bleeckere meteen enkele vragen stellen (zie video's onderaan). Onder meer de wedstrijd tussen OH Leuven en Zulte Waregem (4-2) kwam ter sprake. De Bleeckere geeft toe dat Essevee-verdediger Timothy Derijck eigenlijk rood had moeten krijgen na een tackle op OHL-aanvaller Nachon Nsingi.

GÉÉN PENALTY VOOR EUPEN
Daarnaast werd ook in de partij tussen Union SG en KAS Eupen (2-0) een fout gemaakt door de arbitrage. De bezoekers kregen in het slot een penalty toegewezen, maar dat bleek niet correct. Zo had de VAR de scheidsrechter naar het scherm moeten roepen en die had op zijn beurt moeten oordelen dat het géén strafschop was. De penalty werd gelukkig wel gemist en had dus geen invloed op het eindresultaat.

LEES OOK: Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Vindt u De Bleeckere hiervoor geschikt?

Meest recent

Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

0
0
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

11
11
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

27
27
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

137
137
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

26
26
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

126
126
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

526
526
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

256
256
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

125
125
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

103
103
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

283
283
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

281
281
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

30
30
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

387
387
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

123
123
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

81
81
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

129
129
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

207
207
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

138
138
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

102
102
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

96
96
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

152
152
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

221
221
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

318
318
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

114
114

Meer sportnieuws