Kompany met duidelijke 'sneer': "Hier heerst geen politiek"

385 stemmen
Kompany met duidelijke 'sneer':

RSC Anderlecht nam afgelopen zomer in ‘onderling overleg’ afscheid van Vincent Kompany. Nadien bleek dat er toch wel wat meer aan de hand was. Kompany kwam bij Het Laatste Nieuws een beetje terug op zijn afscheid via de achterdeur bij de Brusselse club.


Het is duidelijk dat er ruis op de relatie kwam tussen het bestuur van Anderlecht en Kompany. Er werden de nodige spelletjes gespeeld, zo doken er in Humo en Apache de afgelopen weken toch wel zeer verontrustende zaken op over het reilen en zeilen binnen Anderlecht. Kompany gaf aan waarom hij Anderlecht verliet en snel onderdak vond bij Burnley.

"Ik koos vorige zomer voor ‘mensen’, niet voor ‘een club’. De bestuursmensen van Burnley raakten mij en overtuigden mij. Ik ben in een club terechtgekomen waar geen politiek heerst – enkel voetbal”, zei hij veelzeggend. De verhalen van de afgelopen weken waren duidelijk: bij Anderlecht was het intern een wespennest.

SUCCES

In België kreeg Kompany de nodige kritiek, nu veel lof. De waan van de dag. Wie wint is goed. Anderlecht werd en wordt nog te vaak beoordeeld als een club die Belgische top is, maar dat is al enkele jaren inzake het financiële en sportieve aspect niet meer het geval. Al zijn ze op de terugweg, nadat er in de zomer duidelijk voor de verkeerde route werd gekozen. De twee jaren van Kompany waren zeker geen flop. Hij loodste de club twee keer naar de top vier, met een voetbalstijl die bij de stijl van het huis paste.

"Mijn tijd in Anderlecht zat erop. Succes wordt niet bepaald door het aantal prijzen. Ja toch wel, als je het grootste budget hebt. Maar als je het vijfde budget hebt, en je eindigt derde, dan mag je spreken van succes”, aldus Kompany. De afgelopen jaren staken ploegen als Club Brugge, Royal Antwerp FC en KRC Genk RSCA voorbij. Zelfs AA Gent stond iets verder, maar het verschil met RSCA was miniem. Paars-Wit eindigde dan ook twee keer hoger dan hen in de competitie, maar in de bekerfinale verloren ze na strafschoppen.

LEES OOK: Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

Maakte Kompany de goede keuze om voor Burnley te kiezen?

Meest recent

'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

470
470
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

27
27
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

50
50
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

171
171
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

45
45
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

229
229
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

247
247
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

383
383
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

642
642
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

145
145
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

432
432
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

218
218
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

128
128
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

178
178
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

119
119
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

381
381
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

92
92
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

259
259
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

184
184
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

487
487
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

134
134
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

230
230

Meer sportnieuws