Kompany met duidelijke 'sneer': "Hier heerst geen politiek"

door
Kompany met duidelijke 'sneer':

RSC Anderlecht nam afgelopen zomer in ‘onderling overleg’ afscheid van Vincent Kompany. Nadien bleek dat er toch wel wat meer aan de hand was. Kompany kwam bij Het Laatste Nieuws een beetje terug op zijn afscheid via de achterdeur bij de Brusselse club.


Het is duidelijk dat er ruis op de relatie kwam tussen het bestuur van Anderlecht en Kompany. Er werden de nodige spelletjes gespeeld, zo doken er in Humo en Apache de afgelopen weken toch wel zeer verontrustende zaken op over het reilen en zeilen binnen Anderlecht. Kompany gaf aan waarom hij Anderlecht verliet en snel onderdak vond bij Burnley.

"Ik koos vorige zomer voor ‘mensen’, niet voor ‘een club’. De bestuursmensen van Burnley raakten mij en overtuigden mij. Ik ben in een club terechtgekomen waar geen politiek heerst – enkel voetbal”, zei hij veelzeggend. De verhalen van de afgelopen weken waren duidelijk: bij Anderlecht was het intern een wespennest.

SUCCES

In België kreeg Kompany de nodige kritiek, nu veel lof. De waan van de dag. Wie wint is goed. Anderlecht werd en wordt nog te vaak beoordeeld als een club die Belgische top is, maar dat is al enkele jaren inzake het financiële en sportieve aspect niet meer het geval. Al zijn ze op de terugweg, nadat er in de zomer duidelijk voor de verkeerde route werd gekozen. De twee jaren van Kompany waren zeker geen flop. Hij loodste de club twee keer naar de top vier, met een voetbalstijl die bij de stijl van het huis paste.

"Mijn tijd in Anderlecht zat erop. Succes wordt niet bepaald door het aantal prijzen. Ja toch wel, als je het grootste budget hebt. Maar als je het vijfde budget hebt, en je eindigt derde, dan mag je spreken van succes”, aldus Kompany. De afgelopen jaren staken ploegen als Club Brugge, Royal Antwerp FC en KRC Genk RSCA voorbij. Zelfs AA Gent stond iets verder, maar het verschil met RSCA was miniem. Paars-Wit eindigde dan ook twee keer hoger dan hen in de competitie, maar in de bekerfinale verloren ze na strafschoppen.

LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Maakte Kompany de goede keuze om voor Burnley te kiezen?

Meest recent

Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

78
78
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

57
57
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

281
281
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

124
124
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

145
145
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

367
367
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

626
626
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

260
260
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

578
578
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

347
347
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

529
529
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

495
495
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

58
58
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

251
251
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

392
392
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

541
541
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

141
141
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

313
313
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

329
329
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

188
188
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

403
403
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

743
743
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

252
252

Meer sportnieuws