Kompany met duidelijke 'sneer': "Hier heerst geen politiek"

385
Kompany met duidelijke 'sneer':

RSC Anderlecht nam afgelopen zomer in ‘onderling overleg’ afscheid van Vincent Kompany. Nadien bleek dat er toch wel wat meer aan de hand was. Kompany kwam bij Het Laatste Nieuws een beetje terug op zijn afscheid via de achterdeur bij de Brusselse club.


Het is duidelijk dat er ruis op de relatie kwam tussen het bestuur van Anderlecht en Kompany. Er werden de nodige spelletjes gespeeld, zo doken er in Humo en Apache de afgelopen weken toch wel zeer verontrustende zaken op over het reilen en zeilen binnen Anderlecht. Kompany gaf aan waarom hij Anderlecht verliet en snel onderdak vond bij Burnley.

"Ik koos vorige zomer voor ‘mensen’, niet voor ‘een club’. De bestuursmensen van Burnley raakten mij en overtuigden mij. Ik ben in een club terechtgekomen waar geen politiek heerst – enkel voetbal”, zei hij veelzeggend. De verhalen van de afgelopen weken waren duidelijk: bij Anderlecht was het intern een wespennest.

SUCCES

In België kreeg Kompany de nodige kritiek, nu veel lof. De waan van de dag. Wie wint is goed. Anderlecht werd en wordt nog te vaak beoordeeld als een club die Belgische top is, maar dat is al enkele jaren inzake het financiële en sportieve aspect niet meer het geval. Al zijn ze op de terugweg, nadat er in de zomer duidelijk voor de verkeerde route werd gekozen. De twee jaren van Kompany waren zeker geen flop. Hij loodste de club twee keer naar de top vier, met een voetbalstijl die bij de stijl van het huis paste.

"Mijn tijd in Anderlecht zat erop. Succes wordt niet bepaald door het aantal prijzen. Ja toch wel, als je het grootste budget hebt. Maar als je het vijfde budget hebt, en je eindigt derde, dan mag je spreken van succes”, aldus Kompany. De afgelopen jaren staken ploegen als Club Brugge, Royal Antwerp FC en KRC Genk RSCA voorbij. Zelfs AA Gent stond iets verder, maar het verschil met RSCA was miniem. Paars-Wit eindigde dan ook twee keer hoger dan hen in de competitie, maar in de bekerfinale verloren ze na strafschoppen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Maakte Kompany de goede keuze om voor Burnley te kiezen?

Meest recent

Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

3
3
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

2
2
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

5
5
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

83
83
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

36
36
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

76
76
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

56
56
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

77
77
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

68
68
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

286
286
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

56
56
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

291
291
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

268
268
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

216
216
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

170
170
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

109
109
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

202
202
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

256
256
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

124
124
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

145
145
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

222
222
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

172
172

Meer sportnieuws