De Condé: "Ze gaan ons proberen te destabiliseren"

door
De Condé:

Bij KRC Genk zagen ze de afgelopen maanden heel wat sterkhouders de club verlaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak op de clubkanalen van Racing Genk over één van de sterkhouders die afgelopen wintermercato vertrok: Paul Onuachu. De Condé looft de spits.


Southampton haalde Onuachu voor 18 miljoen euro weg bij Racing Genk. De Nigeriaanse aanvaller wist in vier matchen nog niet te scoren in de Premier League. In Limburg trof hij 85 keer raak en deelde de spits 10 assists uit in 134 matchen.

"Paul is een fenomeen. Niet enkel nu, ook vorig jaar. Hij staat niet voor niets nog altijd op kop van de topschutterstand. En dan mag je niet vergeten dat hij de eerste twee maanden niet heeft gespeeld. Hij heeft onze club veel gegeven. Daar kan je niet buiten. KRC Genk is echter meer dan Paul Onuachu alleen. Dat laat zich duidelijk zien. In het verleden hebben we hetzelfde gezien met Ito en Pozuelo. Toen die vertrokken, zijn er andere jongens opgestaan”, aldus De Condé.

SPITSEN

Racing Genk had toch wel de nodige moeite in de spits. Ally Samatta kon aanvankelijk niet overtuigen, Tolu Arokodare viel uit en Genk pakte na het vertrek van Onuachu 8 op 15. Genk heeft echter veel spelers die kunnen scoren.

“Het is belangrijk dat we als club niet afhankelijk zijn van één speler en dat tonen we vandaag ook. Paul had ons op zijn eentje ook geen kampioen gemaakt. Voetbal is een teamsport en ook zonder Paul blijven we als collectief scoren. Ook al klinkt er vanuit de buitenwereld soms een ander geluid. Wanneer je aan kop speelt, krijg je respect, maar probeert men je ook vanuit verschillende hoeken te destabiliseren. Dat gaat van vandaag op morgen niet stoppen. Bij de eerstvolgende nederlaag gaan die geluiden opnieuw klinken. Dat we niet alles gaan winnen, staat vast. Daar moeten we ons tegen wapenen”, aldus De Condé.

Is Genk minder sterk geworden sinds het vertrek van Onuachu?

Meest recent

'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

17
17
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

251
251
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

12
12
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

124
124
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

151
151
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

128
128
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

283
283
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

231
231
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

125
125
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

568
568
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

141
141
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

45
45
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

48
48
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

164
164
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

168
168
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

573
573
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

129
129
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

224
224
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

53
53
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

191
191
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

378
378

Meer sportnieuws