De Condé: "Ze gaan ons proberen te destabiliseren"

749 stemmen
De Condé:

Bij KRC Genk zagen ze de afgelopen maanden heel wat sterkhouders de club verlaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak op de clubkanalen van Racing Genk over één van de sterkhouders die afgelopen wintermercato vertrok: Paul Onuachu. De Condé looft de spits.


Southampton haalde Onuachu voor 18 miljoen euro weg bij Racing Genk. De Nigeriaanse aanvaller wist in vier matchen nog niet te scoren in de Premier League. In Limburg trof hij 85 keer raak en deelde de spits 10 assists uit in 134 matchen.

"Paul is een fenomeen. Niet enkel nu, ook vorig jaar. Hij staat niet voor niets nog altijd op kop van de topschutterstand. En dan mag je niet vergeten dat hij de eerste twee maanden niet heeft gespeeld. Hij heeft onze club veel gegeven. Daar kan je niet buiten. KRC Genk is echter meer dan Paul Onuachu alleen. Dat laat zich duidelijk zien. In het verleden hebben we hetzelfde gezien met Ito en Pozuelo. Toen die vertrokken, zijn er andere jongens opgestaan”, aldus De Condé.

SPITSEN

Racing Genk had toch wel de nodige moeite in de spits. Ally Samatta kon aanvankelijk niet overtuigen, Tolu Arokodare viel uit en Genk pakte na het vertrek van Onuachu 8 op 15. Genk heeft echter veel spelers die kunnen scoren.

“Het is belangrijk dat we als club niet afhankelijk zijn van één speler en dat tonen we vandaag ook. Paul had ons op zijn eentje ook geen kampioen gemaakt. Voetbal is een teamsport en ook zonder Paul blijven we als collectief scoren. Ook al klinkt er vanuit de buitenwereld soms een ander geluid. Wanneer je aan kop speelt, krijg je respect, maar probeert men je ook vanuit verschillende hoeken te destabiliseren. Dat gaat van vandaag op morgen niet stoppen. Bij de eerstvolgende nederlaag gaan die geluiden opnieuw klinken. Dat we niet alles gaan winnen, staat vast. Daar moeten we ons tegen wapenen”, aldus De Condé.

Is Genk minder sterk geworden sinds het vertrek van Onuachu?

Meest recent

'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

15
15
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

23
23
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

331
331
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

115
115
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

48
48
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

71
71
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

301
301
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

429
429
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

291
291
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

565
565
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

200
200
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

33
33
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

290
290
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

104
104
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

77
77
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

59
59
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

441
441
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

223
223
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

278
278
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

132
132
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

171
171
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

488
488
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

272
272
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

243
243

Meer sportnieuws