De Condé: "Ze gaan ons proberen te destabiliseren"

door
De Condé:

Bij KRC Genk zagen ze de afgelopen maanden heel wat sterkhouders de club verlaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak op de clubkanalen van Racing Genk over één van de sterkhouders die afgelopen wintermercato vertrok: Paul Onuachu. De Condé looft de spits.


Southampton haalde Onuachu voor 18 miljoen euro weg bij Racing Genk. De Nigeriaanse aanvaller wist in vier matchen nog niet te scoren in de Premier League. In Limburg trof hij 85 keer raak en deelde de spits 10 assists uit in 134 matchen.

"Paul is een fenomeen. Niet enkel nu, ook vorig jaar. Hij staat niet voor niets nog altijd op kop van de topschutterstand. En dan mag je niet vergeten dat hij de eerste twee maanden niet heeft gespeeld. Hij heeft onze club veel gegeven. Daar kan je niet buiten. KRC Genk is echter meer dan Paul Onuachu alleen. Dat laat zich duidelijk zien. In het verleden hebben we hetzelfde gezien met Ito en Pozuelo. Toen die vertrokken, zijn er andere jongens opgestaan”, aldus De Condé.

SPITSEN

Racing Genk had toch wel de nodige moeite in de spits. Ally Samatta kon aanvankelijk niet overtuigen, Tolu Arokodare viel uit en Genk pakte na het vertrek van Onuachu 8 op 15. Genk heeft echter veel spelers die kunnen scoren.

“Het is belangrijk dat we als club niet afhankelijk zijn van één speler en dat tonen we vandaag ook. Paul had ons op zijn eentje ook geen kampioen gemaakt. Voetbal is een teamsport en ook zonder Paul blijven we als collectief scoren. Ook al klinkt er vanuit de buitenwereld soms een ander geluid. Wanneer je aan kop speelt, krijg je respect, maar probeert men je ook vanuit verschillende hoeken te destabiliseren. Dat gaat van vandaag op morgen niet stoppen. Bij de eerstvolgende nederlaag gaan die geluiden opnieuw klinken. Dat we niet alles gaan winnen, staat vast. Daar moeten we ons tegen wapenen”, aldus De Condé.

Is Genk minder sterk geworden sinds het vertrek van Onuachu?

Meest recent

'Club Brugge legt bod van 5 miljoen neer bij Ajax'

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

33
33
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

3
3
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

34
34
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

125
125
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

115
115
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

356
356
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

265
265
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

802
802
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

180
180
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

315
315
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

389
389
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

267
267
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

731
731
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

121
121
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

342
342
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

247
247
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1692
1692
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

188
188
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

226
226
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

353
353
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

363
363
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

500
500
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

649
649
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1169
1169
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

166
166

Meer sportnieuws