Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

door
Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

Standard doet helemaal mee in de strijd om Play-Off I, zoveel is duidelijk. De Rouches zijn zaterdagavond tot op één punt van Club Brugge genaderd, nadat ze op Sclessin afrekenden met rechtstreekse concurrent Westerlo. De Kemphanen waren onherkenbaar zwak en gingen kansloos met 2-0 onderuit. Zij lijken daarmee af te haken in de strijd om de top vier.


Standard begon meteen wervelend en drukte Westerlo van bij de start weg. Het was echter lang wachten op een goal, omdat Laifis, Fossey en Zinckernagel één na één de kansen de nek om wrongen. Westerlo stelde daar helemaal niets tegen over en grossierde in slordigheden. Acht minuten voor rust werd de ban echter alsnog gebroken. Een knappe combinatie belandde bij Ohio, die met de hak de bal klaarlegde voor Dönnum. De Noor faalde niet en bezorgde Standard eindelijk zijn voorsprong;

Het spelbeeld bleef ook na die 1-0 en na rust hetzelfde. Standard zocht een tweede goal, Westerlo toonde enkel foute controles en slordige passes. Enkel doelman Gillekens onderscheidde zich in positieve zin met een uitstekende redding op een kopbal van Dussenne. Een dik kwartier voor tijd viel de 2-0 echter alsnog. Opnieuw Ohio kroop in de rol van aangever, deze keer was Balikwisha de afwerker.

DOMPER
Daarmee waren de drie punten binnen voor Standard, al kwam er in blessuretijd toch nog een smet op een verder vlekkeloze prestatie. Doelman Bodart werd immers nog uitgesloten nadat hij de bal buiten de zestien met zijn handen beroerde. Standard zal het volgende week dus zonder zijn sluitstuk moeten doen, wanneer het in het Jan Breydelstadion in een rechtstreeks duel met Club Brugge voor de vierde plaats strijdt.

LEES OOK: Ophef bij Westerlo: club komt met statement

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
113

Zal Standard nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

43
43
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

41
41
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

59
59
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

14
14
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

92
92
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

41
41
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

172
172
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

70
70
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

167
167
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

74
74
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

63
63
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

114
114
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

80
80
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

339
339
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

389
389
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

355
355
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

253
253
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

118
118

Meer sportnieuws