Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

143 stemmen
Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

Standard doet helemaal mee in de strijd om Play-Off I, zoveel is duidelijk. De Rouches zijn zaterdagavond tot op één punt van Club Brugge genaderd, nadat ze op Sclessin afrekenden met rechtstreekse concurrent Westerlo. De Kemphanen waren onherkenbaar zwak en gingen kansloos met 2-0 onderuit. Zij lijken daarmee af te haken in de strijd om de top vier.


Standard begon meteen wervelend en drukte Westerlo van bij de start weg. Het was echter lang wachten op een goal, omdat Laifis, Fossey en Zinckernagel één na één de kansen de nek om wrongen. Westerlo stelde daar helemaal niets tegen over en grossierde in slordigheden. Acht minuten voor rust werd de ban echter alsnog gebroken. Een knappe combinatie belandde bij Ohio, die met de hak de bal klaarlegde voor Dönnum. De Noor faalde niet en bezorgde Standard eindelijk zijn voorsprong;

Het spelbeeld bleef ook na die 1-0 en na rust hetzelfde. Standard zocht een tweede goal, Westerlo toonde enkel foute controles en slordige passes. Enkel doelman Gillekens onderscheidde zich in positieve zin met een uitstekende redding op een kopbal van Dussenne. Een dik kwartier voor tijd viel de 2-0 echter alsnog. Opnieuw Ohio kroop in de rol van aangever, deze keer was Balikwisha de afwerker.

DOMPER
Daarmee waren de drie punten binnen voor Standard, al kwam er in blessuretijd toch nog een smet op een verder vlekkeloze prestatie. Doelman Bodart werd immers nog uitgesloten nadat hij de bal buiten de zestien met zijn handen beroerde. Standard zal het volgende week dus zonder zijn sluitstuk moeten doen, wanneer het in het Jan Breydelstadion in een rechtstreeks duel met Club Brugge voor de vierde plaats strijdt.

LEES OOK: 'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

🚀

Zal Standard nog Play-Off I halen?

Meest recent

Opvallend ontslag bij AA Gent: fans in alle staten

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

10
10
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

15
15
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

19
19
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

71
71
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

48
48
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

30
30
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

217
217
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

154
154
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

174
174
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

341
341
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

91
91
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

203
203
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

382
382
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

180
180
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

166
166
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

278
278
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

294
294
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

98
98
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

346
346
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1048
1048
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

517
517
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

430
430
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

632
632

Meer sportnieuws