Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

door
Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

Standard doet helemaal mee in de strijd om Play-Off I, zoveel is duidelijk. De Rouches zijn zaterdagavond tot op één punt van Club Brugge genaderd, nadat ze op Sclessin afrekenden met rechtstreekse concurrent Westerlo. De Kemphanen waren onherkenbaar zwak en gingen kansloos met 2-0 onderuit. Zij lijken daarmee af te haken in de strijd om de top vier.


Standard begon meteen wervelend en drukte Westerlo van bij de start weg. Het was echter lang wachten op een goal, omdat Laifis, Fossey en Zinckernagel één na één de kansen de nek om wrongen. Westerlo stelde daar helemaal niets tegen over en grossierde in slordigheden. Acht minuten voor rust werd de ban echter alsnog gebroken. Een knappe combinatie belandde bij Ohio, die met de hak de bal klaarlegde voor Dönnum. De Noor faalde niet en bezorgde Standard eindelijk zijn voorsprong;

Het spelbeeld bleef ook na die 1-0 en na rust hetzelfde. Standard zocht een tweede goal, Westerlo toonde enkel foute controles en slordige passes. Enkel doelman Gillekens onderscheidde zich in positieve zin met een uitstekende redding op een kopbal van Dussenne. Een dik kwartier voor tijd viel de 2-0 echter alsnog. Opnieuw Ohio kroop in de rol van aangever, deze keer was Balikwisha de afwerker.

DOMPER
Daarmee waren de drie punten binnen voor Standard, al kwam er in blessuretijd toch nog een smet op een verder vlekkeloze prestatie. Doelman Bodart werd immers nog uitgesloten nadat hij de bal buiten de zestien met zijn handen beroerde. Standard zal het volgende week dus zonder zijn sluitstuk moeten doen, wanneer het in het Jan Breydelstadion in een rechtstreeks duel met Club Brugge voor de vierde plaats strijdt.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal Standard nog Play-Off I halen?

Meest recent

Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

16
16
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

21
21
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

7
7
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

127
127
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

220
220
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

507
507
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

48
48
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

16
16
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

97
97
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

97
97
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

574
574
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

327
327
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

367
367
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

154
154
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

402
402
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

263
263
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1137
1137
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

156
156
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

284
284
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

102
102
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

178
178
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

197
197
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71

Meer sportnieuws