Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

door
Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

Standard doet helemaal mee in de strijd om Play-Off I, zoveel is duidelijk. De Rouches zijn zaterdagavond tot op één punt van Club Brugge genaderd, nadat ze op Sclessin afrekenden met rechtstreekse concurrent Westerlo. De Kemphanen waren onherkenbaar zwak en gingen kansloos met 2-0 onderuit. Zij lijken daarmee af te haken in de strijd om de top vier.


Standard begon meteen wervelend en drukte Westerlo van bij de start weg. Het was echter lang wachten op een goal, omdat Laifis, Fossey en Zinckernagel één na één de kansen de nek om wrongen. Westerlo stelde daar helemaal niets tegen over en grossierde in slordigheden. Acht minuten voor rust werd de ban echter alsnog gebroken. Een knappe combinatie belandde bij Ohio, die met de hak de bal klaarlegde voor Dönnum. De Noor faalde niet en bezorgde Standard eindelijk zijn voorsprong;

Het spelbeeld bleef ook na die 1-0 en na rust hetzelfde. Standard zocht een tweede goal, Westerlo toonde enkel foute controles en slordige passes. Enkel doelman Gillekens onderscheidde zich in positieve zin met een uitstekende redding op een kopbal van Dussenne. Een dik kwartier voor tijd viel de 2-0 echter alsnog. Opnieuw Ohio kroop in de rol van aangever, deze keer was Balikwisha de afwerker.

DOMPER
Daarmee waren de drie punten binnen voor Standard, al kwam er in blessuretijd toch nog een smet op een verder vlekkeloze prestatie. Doelman Bodart werd immers nog uitgesloten nadat hij de bal buiten de zestien met zijn handen beroerde. Standard zal het volgende week dus zonder zijn sluitstuk moeten doen, wanneer het in het Jan Breydelstadion in een rechtstreeks duel met Club Brugge voor de vierde plaats strijdt.

LEES OOK: JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

Zal Standard nog Play-Off I halen?

Meest recent

Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

48
48
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

50
50
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

22
22
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

60
60
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

67
67
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

31
31
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

361
361
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

62
62
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

381
381
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

143
143
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

260
260
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

161
161
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

126
126
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

505
505
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

113
113
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

88
88
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

206
206
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

191
191
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

469
469
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

667
667
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

340
340
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

667
667
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

354
354
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1537
1537

Meer sportnieuws