Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

143
Standard klopt onherkenbaar Westerlo en kan top vier ruiken

Standard doet helemaal mee in de strijd om Play-Off I, zoveel is duidelijk. De Rouches zijn zaterdagavond tot op één punt van Club Brugge genaderd, nadat ze op Sclessin afrekenden met rechtstreekse concurrent Westerlo. De Kemphanen waren onherkenbaar zwak en gingen kansloos met 2-0 onderuit. Zij lijken daarmee af te haken in de strijd om de top vier.


Standard begon meteen wervelend en drukte Westerlo van bij de start weg. Het was echter lang wachten op een goal, omdat Laifis, Fossey en Zinckernagel één na één de kansen de nek om wrongen. Westerlo stelde daar helemaal niets tegen over en grossierde in slordigheden. Acht minuten voor rust werd de ban echter alsnog gebroken. Een knappe combinatie belandde bij Ohio, die met de hak de bal klaarlegde voor Dönnum. De Noor faalde niet en bezorgde Standard eindelijk zijn voorsprong;

Het spelbeeld bleef ook na die 1-0 en na rust hetzelfde. Standard zocht een tweede goal, Westerlo toonde enkel foute controles en slordige passes. Enkel doelman Gillekens onderscheidde zich in positieve zin met een uitstekende redding op een kopbal van Dussenne. Een dik kwartier voor tijd viel de 2-0 echter alsnog. Opnieuw Ohio kroop in de rol van aangever, deze keer was Balikwisha de afwerker.

DOMPER
Daarmee waren de drie punten binnen voor Standard, al kwam er in blessuretijd toch nog een smet op een verder vlekkeloze prestatie. Doelman Bodart werd immers nog uitgesloten nadat hij de bal buiten de zestien met zijn handen beroerde. Standard zal het volgende week dus zonder zijn sluitstuk moeten doen, wanneer het in het Jan Breydelstadion in een rechtstreeks duel met Club Brugge voor de vierde plaats strijdt.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Zal Standard nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

19
19
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

176
176
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

93
93
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

132
132
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

385
385
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

530
530
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

166
166
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

739
739
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws