Belangrijk voordeel voor Genk in titelstrijd: "Dat is makkelijker"

door
Belangrijk voordeel voor Genk in titelstrijd:

KRC Genk ligt nog steeds op titelkoers, want het heeft zeven speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog altijd tien punten voorsprong op eerste achtervolger Union. De zegereeks van de Limburgers zwakte de voorbije weken wat af, maar tegelijk liet ook de concurrentie de nodige punten liggen. Vooral Club Brugge verloor enorm veel terrein.


Blauw-Zwart zal de komende weken zelfs nog moeten knokken om in de top vier te eindigen. In die strijd lijkt AA Gent hun voornaamste concurrent, maar ook de Buffalo's presteren wisselvallig. Jordan Torunarigha ziet dat Genk dan ook een belangrijk voordeel heeft op zijn concurrenten. "Genk doet het nu goed, maar spelen slechts één wedstrijd per week. Dat is een pak makkelijker", merkt de Gentse verdediger op in Het Laatste Nieuws.

Genk kende immers een vrij rustig programma zonder Europees voetbal, terwijl Union, Club Brugge en AA Gent allemaal nog in Europa actief zijn. Terwijl Genk volgende week rustig de topper tegen Union zal kunnen voorbereiden, moeten zij op dinsdag en donderdag alweer aan de bak. Voor Gent komt daar nog eens bij dat ze de laatste maanden te maken krijgen met een heuse blessuregolf.

Torunarigha kreeg ook al af te rekenen met blessures. "Het is de eerste keer dat ik zoveel wedstrijden in een seizoen speel. Mijn lichaam moet eraan wennen", aldus de Duitser. "Het is een goeie ervaring, als je voor een topclub speelt, heb je dit altijd. Ik heb gelukkig goeie fysio’s, die me elke dag helpen. Ik heb ook meer ervaring nu en dat helpt ook."

LEES OOK: Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Kan dat een beslissend voordeel zijn voor AA Gent?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

3
3
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

18
18
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

82
82
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

112
112
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

145
145
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

282
282
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

109
109
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

78
78
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

42
42
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

47
47
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

26
26
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

137
137
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

97
97
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

51
51
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

372
372
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

130
130
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

542
542
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

600
600
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

386
386
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

250
250
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

315
315
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

78
78

Meer sportnieuws