Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

326 stemmen
Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

Zoals het elke moderne en ambitieuze topclub betaamt, bereidt ook Club Brugge de toekomst voor. Clinton Mata (30) is al een hele tijd een schaduwbeeld van de krachtige, aanvallende en dominante rechtsback die hij ooit was, en daarom toont Club Brugge concrete interesse om Ngufor Anubodem (18) aan te trekken. De jonge verdediger van Schalke maakt indruk in de U19-Bundesliga West en hij heeft alvast het juiste profiel om, op termijn weliswaar, de vervanger te kunnen zijn van Mata.


AL LANGER OP ZOEK NAAR EEN RECHTSBACK

Clinton Mata is bezig aan een horrorseizoen bij Club Brugge. De Angolese verdediger kampt nog met de naweeën van een enkeldistorsie die hij reeds op 2 september opliep, en grotendeels daarom haalt hij in de voorbije maanden niet meer zijn gewoonlijk hoog niveau. Mata is zelfs geen vaste waarde meer onder Scott Parker, waardoor het logisch is dat Club Brugge een wissel op de wacht voorbereidt. Vincent Mannaert & Co zijn trouwens al veel langer op zoek naar een potentiële vervanger voor Mata, die in zowat elke transferperiode gelinkt wordt aan een vertrek uit het Jan Breydelstadion.

Club Brugge volgt bijvoorbeeld al jaren de verrichtingen van Bryan Reynolds op de voet. De eerste belangstelling van de West-Vlamingen in de Amerikaan dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daarna bleef Club Brugge hem monitoren bij AS Roma (dat hem dit seizoen - en met groot succes - verhuurt aan KVC Westerlo). En vorig jaar stond Osaze Urhoghide nadrukkelijk in de belangstelling van de huidige landskampioen. De Engelse rechtsback wordt momenteel voor het tweede seizoen verhuurd door Celtic Glasgow aan KV Oostende.



En nu heeft Club Brugge dus zijn zinnen gezet op de komst van Ngufor Anubodem. Volgens Fussballtransfers hebben de West-Vlamingen reeds een contractvoorstel neergelegd bij de 18-jarige rechtsback, wiens contract eind dit seizoen afloopt bij Schalke 04. Anubodem is een product van de Knappenschmiede, de gerenommeerde jeugdacademie van de Duitse club. Elk jaar stromen er meerdere talenten door vanuit de jeugdopleiding die vervolgens doorbreken in het eerste elftal en vaste waarden worden in de Bundesliga. Maar Anubodem wil straks zijn eigen weg uitgaan.

ANUBODEM WIL MEER

De 18-jarige is een vaste waarde bij de U19 van Schalke 04 en daar zet hij goede prestaties neer. Op het niveau van die jeugdcompetitie presteert hij defensief gemiddeld, terwijl hij vooral op het offensieve gebied uitblinkt. In de U19-Bundesliga is er bijvoorbeeld geen enkele back die meer pogingen naar het doel onderneemt. Ngufor Anubodem verstuurt daarnaast veel voorzetten en hij waagt zich ook aan veel dribbels. Op het vlak van passing, kansencreatie, sleutelpasses, versnellingen met de bal aan de voet en balcontacten in de box, prijkt hij telkens bij de vijf beste backs.



Ngufor Anubodem is bovendien polyvalent, want naast zijn natuurlijke positie als rechtsback kan hij ook goed uit de voeten op de linkerkant. De 18-jarige is een veelbelovend talent van de Schalke 04-jeugd, maar voorlopig speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor de hoofdmacht. De Königsblauen willen hem graag bij de club houden, maar Anubodem voelt zich klaar om zich te meten op het profniveau. Een vertrek in de komende zomermercato lijkt dan ook onvermijdelijk te worden want bij Schalke heeft hij niet meteen uitzicht om minuten te maken op het hoogste niveau.

UNIEK VOORDEEL CLUB BRUGGE

Schalke 04 II, de tweede ploeg van Die Knappen, spelen hun wedstrijden bijvoorbeeld in de Regionalliga West, de Duitse vierde klasse. Stel dat Ngufor Anubodem de kans krijgt om te promoveren naar Schalke 04 II, wat logischer zou zijn dan een rechtstreekse overstap naar het eerste elftal, dan zou hij dus nog steeds niet in professionele competitie spelen. Club Brugge heeft het unieke voordeel dat Club NXT wel in een professionele competitie uitkomt, waar hij zich in het tweede elftal kan ontwikkelen in de Proximus Challenger League.



Over een kans in eerste elftal van Schalke 04 is er vandaag zelfs geen sprake, want daar zijn er met de vaste waarde Cedric Brunner en het opkomend talent Mehmet Can Aydin voldoende opties voorhanden. Daarnaast is de stap van de U19-Bundesliga naar de grote jongens voorlopig nog te groot voor Ngufor Anubodem. Een eventuele tussenstap bij Club NXT lijkt daarom wel ideaal voor hem, waar dit seizoen met onder meer Joel Ordonez, Jonathan Foss, Mauricio Cuevas, Shion Homma, Daniel Perez en Oleksandr Yakymenko al verschillende jonge buitenlandse spelers opdraven.

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Moet Club Brugge een vervanger halen voor Mata?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

46
46
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

80
80
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

45
45
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

204
204
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

110
110
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

201
201
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

107
107
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

143
143
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

812
812
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1093
1093
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

549
549
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

291
291
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

644
644
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

810
810
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws