Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

door
Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

Zoals het elke moderne en ambitieuze topclub betaamt, bereidt ook Club Brugge de toekomst voor. Clinton Mata (30) is al een hele tijd een schaduwbeeld van de krachtige, aanvallende en dominante rechtsback die hij ooit was, en daarom toont Club Brugge concrete interesse om Ngufor Anubodem (18) aan te trekken. De jonge verdediger van Schalke maakt indruk in de U19-Bundesliga West en hij heeft alvast het juiste profiel om, op termijn weliswaar, de vervanger te kunnen zijn van Mata.


AL LANGER OP ZOEK NAAR EEN RECHTSBACK

Clinton Mata is bezig aan een horrorseizoen bij Club Brugge. De Angolese verdediger kampt nog met de naweeën van een enkeldistorsie die hij reeds op 2 september opliep, en grotendeels daarom haalt hij in de voorbije maanden niet meer zijn gewoonlijk hoog niveau. Mata is zelfs geen vaste waarde meer onder Scott Parker, waardoor het logisch is dat Club Brugge een wissel op de wacht voorbereidt. Vincent Mannaert & Co zijn trouwens al veel langer op zoek naar een potentiële vervanger voor Mata, die in zowat elke transferperiode gelinkt wordt aan een vertrek uit het Jan Breydelstadion.

Club Brugge volgt bijvoorbeeld al jaren de verrichtingen van Bryan Reynolds op de voet. De eerste belangstelling van de West-Vlamingen in de Amerikaan dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daarna bleef Club Brugge hem monitoren bij AS Roma (dat hem dit seizoen - en met groot succes - verhuurt aan KVC Westerlo). En vorig jaar stond Osaze Urhoghide nadrukkelijk in de belangstelling van de huidige landskampioen. De Engelse rechtsback wordt momenteel voor het tweede seizoen verhuurd door Celtic Glasgow aan KV Oostende.



En nu heeft Club Brugge dus zijn zinnen gezet op de komst van Ngufor Anubodem. Volgens Fussballtransfers hebben de West-Vlamingen reeds een contractvoorstel neergelegd bij de 18-jarige rechtsback, wiens contract eind dit seizoen afloopt bij Schalke 04. Anubodem is een product van de Knappenschmiede, de gerenommeerde jeugdacademie van de Duitse club. Elk jaar stromen er meerdere talenten door vanuit de jeugdopleiding die vervolgens doorbreken in het eerste elftal en vaste waarden worden in de Bundesliga. Maar Anubodem wil straks zijn eigen weg uitgaan.

ANUBODEM WIL MEER

De 18-jarige is een vaste waarde bij de U19 van Schalke 04 en daar zet hij goede prestaties neer. Op het niveau van die jeugdcompetitie presteert hij defensief gemiddeld, terwijl hij vooral op het offensieve gebied uitblinkt. In de U19-Bundesliga is er bijvoorbeeld geen enkele back die meer pogingen naar het doel onderneemt. Ngufor Anubodem verstuurt daarnaast veel voorzetten en hij waagt zich ook aan veel dribbels. Op het vlak van passing, kansencreatie, sleutelpasses, versnellingen met de bal aan de voet en balcontacten in de box, prijkt hij telkens bij de vijf beste backs.



Ngufor Anubodem is bovendien polyvalent, want naast zijn natuurlijke positie als rechtsback kan hij ook goed uit de voeten op de linkerkant. De 18-jarige is een veelbelovend talent van de Schalke 04-jeugd, maar voorlopig speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor de hoofdmacht. De Königsblauen willen hem graag bij de club houden, maar Anubodem voelt zich klaar om zich te meten op het profniveau. Een vertrek in de komende zomermercato lijkt dan ook onvermijdelijk te worden want bij Schalke heeft hij niet meteen uitzicht om minuten te maken op het hoogste niveau.

UNIEK VOORDEEL CLUB BRUGGE

Schalke 04 II, de tweede ploeg van Die Knappen, spelen hun wedstrijden bijvoorbeeld in de Regionalliga West, de Duitse vierde klasse. Stel dat Ngufor Anubodem de kans krijgt om te promoveren naar Schalke 04 II, wat logischer zou zijn dan een rechtstreekse overstap naar het eerste elftal, dan zou hij dus nog steeds niet in professionele competitie spelen. Club Brugge heeft het unieke voordeel dat Club NXT wel in een professionele competitie uitkomt, waar hij zich in het tweede elftal kan ontwikkelen in de Proximus Challenger League.



Over een kans in eerste elftal van Schalke 04 is er vandaag zelfs geen sprake, want daar zijn er met de vaste waarde Cedric Brunner en het opkomend talent Mehmet Can Aydin voldoende opties voorhanden. Daarnaast is de stap van de U19-Bundesliga naar de grote jongens voorlopig nog te groot voor Ngufor Anubodem. Een eventuele tussenstap bij Club NXT lijkt daarom wel ideaal voor hem, waar dit seizoen met onder meer Joel Ordonez, Jonathan Foss, Mauricio Cuevas, Shion Homma, Daniel Perez en Oleksandr Yakymenko al verschillende jonge buitenlandse spelers opdraven.

LEES OOK: 'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Moet Club Brugge een vervanger halen voor Mata?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

46
46
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

384
384
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

163
163
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws