Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

door
Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

Zoals het elke moderne en ambitieuze topclub betaamt, bereidt ook Club Brugge de toekomst voor. Clinton Mata (30) is al een hele tijd een schaduwbeeld van de krachtige, aanvallende en dominante rechtsback die hij ooit was, en daarom toont Club Brugge concrete interesse om Ngufor Anubodem (18) aan te trekken. De jonge verdediger van Schalke maakt indruk in de U19-Bundesliga West en hij heeft alvast het juiste profiel om, op termijn weliswaar, de vervanger te kunnen zijn van Mata.


AL LANGER OP ZOEK NAAR EEN RECHTSBACK

Clinton Mata is bezig aan een horrorseizoen bij Club Brugge. De Angolese verdediger kampt nog met de naweeën van een enkeldistorsie die hij reeds op 2 september opliep, en grotendeels daarom haalt hij in de voorbije maanden niet meer zijn gewoonlijk hoog niveau. Mata is zelfs geen vaste waarde meer onder Scott Parker, waardoor het logisch is dat Club Brugge een wissel op de wacht voorbereidt. Vincent Mannaert & Co zijn trouwens al veel langer op zoek naar een potentiële vervanger voor Mata, die in zowat elke transferperiode gelinkt wordt aan een vertrek uit het Jan Breydelstadion.

Club Brugge volgt bijvoorbeeld al jaren de verrichtingen van Bryan Reynolds op de voet. De eerste belangstelling van de West-Vlamingen in de Amerikaan dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daarna bleef Club Brugge hem monitoren bij AS Roma (dat hem dit seizoen - en met groot succes - verhuurt aan KVC Westerlo). En vorig jaar stond Osaze Urhoghide nadrukkelijk in de belangstelling van de huidige landskampioen. De Engelse rechtsback wordt momenteel voor het tweede seizoen verhuurd door Celtic Glasgow aan KV Oostende.



En nu heeft Club Brugge dus zijn zinnen gezet op de komst van Ngufor Anubodem. Volgens Fussballtransfers hebben de West-Vlamingen reeds een contractvoorstel neergelegd bij de 18-jarige rechtsback, wiens contract eind dit seizoen afloopt bij Schalke 04. Anubodem is een product van de Knappenschmiede, de gerenommeerde jeugdacademie van de Duitse club. Elk jaar stromen er meerdere talenten door vanuit de jeugdopleiding die vervolgens doorbreken in het eerste elftal en vaste waarden worden in de Bundesliga. Maar Anubodem wil straks zijn eigen weg uitgaan.

ANUBODEM WIL MEER

De 18-jarige is een vaste waarde bij de U19 van Schalke 04 en daar zet hij goede prestaties neer. Op het niveau van die jeugdcompetitie presteert hij defensief gemiddeld, terwijl hij vooral op het offensieve gebied uitblinkt. In de U19-Bundesliga is er bijvoorbeeld geen enkele back die meer pogingen naar het doel onderneemt. Ngufor Anubodem verstuurt daarnaast veel voorzetten en hij waagt zich ook aan veel dribbels. Op het vlak van passing, kansencreatie, sleutelpasses, versnellingen met de bal aan de voet en balcontacten in de box, prijkt hij telkens bij de vijf beste backs.



Ngufor Anubodem is bovendien polyvalent, want naast zijn natuurlijke positie als rechtsback kan hij ook goed uit de voeten op de linkerkant. De 18-jarige is een veelbelovend talent van de Schalke 04-jeugd, maar voorlopig speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor de hoofdmacht. De Königsblauen willen hem graag bij de club houden, maar Anubodem voelt zich klaar om zich te meten op het profniveau. Een vertrek in de komende zomermercato lijkt dan ook onvermijdelijk te worden want bij Schalke heeft hij niet meteen uitzicht om minuten te maken op het hoogste niveau.

UNIEK VOORDEEL CLUB BRUGGE

Schalke 04 II, de tweede ploeg van Die Knappen, spelen hun wedstrijden bijvoorbeeld in de Regionalliga West, de Duitse vierde klasse. Stel dat Ngufor Anubodem de kans krijgt om te promoveren naar Schalke 04 II, wat logischer zou zijn dan een rechtstreekse overstap naar het eerste elftal, dan zou hij dus nog steeds niet in professionele competitie spelen. Club Brugge heeft het unieke voordeel dat Club NXT wel in een professionele competitie uitkomt, waar hij zich in het tweede elftal kan ontwikkelen in de Proximus Challenger League.



Over een kans in eerste elftal van Schalke 04 is er vandaag zelfs geen sprake, want daar zijn er met de vaste waarde Cedric Brunner en het opkomend talent Mehmet Can Aydin voldoende opties voorhanden. Daarnaast is de stap van de U19-Bundesliga naar de grote jongens voorlopig nog te groot voor Ngufor Anubodem. Een eventuele tussenstap bij Club NXT lijkt daarom wel ideaal voor hem, waar dit seizoen met onder meer Joel Ordonez, Jonathan Foss, Mauricio Cuevas, Shion Homma, Daniel Perez en Oleksandr Yakymenko al verschillende jonge buitenlandse spelers opdraven.

LEES OOK: Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Moet Club Brugge een vervanger halen voor Mata?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

21
21
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

56
56
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

24
24
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

66
66
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

685
685
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

381
381
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

579
579
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

201
201
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

314
314
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

299
299
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

271
271
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

216
216
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

253
253
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

104
104
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

574
574
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

524
524
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

120
120
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

499
499
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

601
601
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

280
280
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

317
317
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

537
537

Meer sportnieuws