Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

326
Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

Zoals het elke moderne en ambitieuze topclub betaamt, bereidt ook Club Brugge de toekomst voor. Clinton Mata (30) is al een hele tijd een schaduwbeeld van de krachtige, aanvallende en dominante rechtsback die hij ooit was, en daarom toont Club Brugge concrete interesse om Ngufor Anubodem (18) aan te trekken. De jonge verdediger van Schalke maakt indruk in de U19-Bundesliga West en hij heeft alvast het juiste profiel om, op termijn weliswaar, de vervanger te kunnen zijn van Mata.


AL LANGER OP ZOEK NAAR EEN RECHTSBACK

Clinton Mata is bezig aan een horrorseizoen bij Club Brugge. De Angolese verdediger kampt nog met de naweeën van een enkeldistorsie die hij reeds op 2 september opliep, en grotendeels daarom haalt hij in de voorbije maanden niet meer zijn gewoonlijk hoog niveau. Mata is zelfs geen vaste waarde meer onder Scott Parker, waardoor het logisch is dat Club Brugge een wissel op de wacht voorbereidt. Vincent Mannaert & Co zijn trouwens al veel langer op zoek naar een potentiële vervanger voor Mata, die in zowat elke transferperiode gelinkt wordt aan een vertrek uit het Jan Breydelstadion.

Club Brugge volgt bijvoorbeeld al jaren de verrichtingen van Bryan Reynolds op de voet. De eerste belangstelling van de West-Vlamingen in de Amerikaan dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daarna bleef Club Brugge hem monitoren bij AS Roma (dat hem dit seizoen - en met groot succes - verhuurt aan KVC Westerlo). En vorig jaar stond Osaze Urhoghide nadrukkelijk in de belangstelling van de huidige landskampioen. De Engelse rechtsback wordt momenteel voor het tweede seizoen verhuurd door Celtic Glasgow aan KV Oostende.



En nu heeft Club Brugge dus zijn zinnen gezet op de komst van Ngufor Anubodem. Volgens Fussballtransfers hebben de West-Vlamingen reeds een contractvoorstel neergelegd bij de 18-jarige rechtsback, wiens contract eind dit seizoen afloopt bij Schalke 04. Anubodem is een product van de Knappenschmiede, de gerenommeerde jeugdacademie van de Duitse club. Elk jaar stromen er meerdere talenten door vanuit de jeugdopleiding die vervolgens doorbreken in het eerste elftal en vaste waarden worden in de Bundesliga. Maar Anubodem wil straks zijn eigen weg uitgaan.

ANUBODEM WIL MEER

De 18-jarige is een vaste waarde bij de U19 van Schalke 04 en daar zet hij goede prestaties neer. Op het niveau van die jeugdcompetitie presteert hij defensief gemiddeld, terwijl hij vooral op het offensieve gebied uitblinkt. In de U19-Bundesliga is er bijvoorbeeld geen enkele back die meer pogingen naar het doel onderneemt. Ngufor Anubodem verstuurt daarnaast veel voorzetten en hij waagt zich ook aan veel dribbels. Op het vlak van passing, kansencreatie, sleutelpasses, versnellingen met de bal aan de voet en balcontacten in de box, prijkt hij telkens bij de vijf beste backs.



Ngufor Anubodem is bovendien polyvalent, want naast zijn natuurlijke positie als rechtsback kan hij ook goed uit de voeten op de linkerkant. De 18-jarige is een veelbelovend talent van de Schalke 04-jeugd, maar voorlopig speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor de hoofdmacht. De Königsblauen willen hem graag bij de club houden, maar Anubodem voelt zich klaar om zich te meten op het profniveau. Een vertrek in de komende zomermercato lijkt dan ook onvermijdelijk te worden want bij Schalke heeft hij niet meteen uitzicht om minuten te maken op het hoogste niveau.

UNIEK VOORDEEL CLUB BRUGGE

Schalke 04 II, de tweede ploeg van Die Knappen, spelen hun wedstrijden bijvoorbeeld in de Regionalliga West, de Duitse vierde klasse. Stel dat Ngufor Anubodem de kans krijgt om te promoveren naar Schalke 04 II, wat logischer zou zijn dan een rechtstreekse overstap naar het eerste elftal, dan zou hij dus nog steeds niet in professionele competitie spelen. Club Brugge heeft het unieke voordeel dat Club NXT wel in een professionele competitie uitkomt, waar hij zich in het tweede elftal kan ontwikkelen in de Proximus Challenger League.



Over een kans in eerste elftal van Schalke 04 is er vandaag zelfs geen sprake, want daar zijn er met de vaste waarde Cedric Brunner en het opkomend talent Mehmet Can Aydin voldoende opties voorhanden. Daarnaast is de stap van de U19-Bundesliga naar de grote jongens voorlopig nog te groot voor Ngufor Anubodem. Een eventuele tussenstap bij Club NXT lijkt daarom wel ideaal voor hem, waar dit seizoen met onder meer Joel Ordonez, Jonathan Foss, Mauricio Cuevas, Shion Homma, Daniel Perez en Oleksandr Yakymenko al verschillende jonge buitenlandse spelers opdraven.

LEES OOK: Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

Moet Club Brugge een vervanger halen voor Mata?

Meest recent

Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

47
47
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

57
57
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

33
33
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

107
107
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

70
70
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

203
203
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

142
142
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

51
51
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

301
301
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

140
140
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

340
340
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

77
77
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

259
259
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

287
287
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

310
310
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

135
135
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

315
315
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

533
533
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

561
561
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

191
191
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

135
135
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

386
386
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

110
110
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1248
1248

Meer sportnieuws