Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

door
Mata in problemen: Club Brugge wil vervanger

Zoals het elke moderne en ambitieuze topclub betaamt, bereidt ook Club Brugge de toekomst voor. Clinton Mata (30) is al een hele tijd een schaduwbeeld van de krachtige, aanvallende en dominante rechtsback die hij ooit was, en daarom toont Club Brugge concrete interesse om Ngufor Anubodem (18) aan te trekken. De jonge verdediger van Schalke maakt indruk in de U19-Bundesliga West en hij heeft alvast het juiste profiel om, op termijn weliswaar, de vervanger te kunnen zijn van Mata.


AL LANGER OP ZOEK NAAR EEN RECHTSBACK

Clinton Mata is bezig aan een horrorseizoen bij Club Brugge. De Angolese verdediger kampt nog met de naweeën van een enkeldistorsie die hij reeds op 2 september opliep, en grotendeels daarom haalt hij in de voorbije maanden niet meer zijn gewoonlijk hoog niveau. Mata is zelfs geen vaste waarde meer onder Scott Parker, waardoor het logisch is dat Club Brugge een wissel op de wacht voorbereidt. Vincent Mannaert & Co zijn trouwens al veel langer op zoek naar een potentiële vervanger voor Mata, die in zowat elke transferperiode gelinkt wordt aan een vertrek uit het Jan Breydelstadion.

Club Brugge volgt bijvoorbeeld al jaren de verrichtingen van Bryan Reynolds op de voet. De eerste belangstelling van de West-Vlamingen in de Amerikaan dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daarna bleef Club Brugge hem monitoren bij AS Roma (dat hem dit seizoen - en met groot succes - verhuurt aan KVC Westerlo). En vorig jaar stond Osaze Urhoghide nadrukkelijk in de belangstelling van de huidige landskampioen. De Engelse rechtsback wordt momenteel voor het tweede seizoen verhuurd door Celtic Glasgow aan KV Oostende.



En nu heeft Club Brugge dus zijn zinnen gezet op de komst van Ngufor Anubodem. Volgens Fussballtransfers hebben de West-Vlamingen reeds een contractvoorstel neergelegd bij de 18-jarige rechtsback, wiens contract eind dit seizoen afloopt bij Schalke 04. Anubodem is een product van de Knappenschmiede, de gerenommeerde jeugdacademie van de Duitse club. Elk jaar stromen er meerdere talenten door vanuit de jeugdopleiding die vervolgens doorbreken in het eerste elftal en vaste waarden worden in de Bundesliga. Maar Anubodem wil straks zijn eigen weg uitgaan.

ANUBODEM WIL MEER

De 18-jarige is een vaste waarde bij de U19 van Schalke 04 en daar zet hij goede prestaties neer. Op het niveau van die jeugdcompetitie presteert hij defensief gemiddeld, terwijl hij vooral op het offensieve gebied uitblinkt. In de U19-Bundesliga is er bijvoorbeeld geen enkele back die meer pogingen naar het doel onderneemt. Ngufor Anubodem verstuurt daarnaast veel voorzetten en hij waagt zich ook aan veel dribbels. Op het vlak van passing, kansencreatie, sleutelpasses, versnellingen met de bal aan de voet en balcontacten in de box, prijkt hij telkens bij de vijf beste backs.



Ngufor Anubodem is bovendien polyvalent, want naast zijn natuurlijke positie als rechtsback kan hij ook goed uit de voeten op de linkerkant. De 18-jarige is een veelbelovend talent van de Schalke 04-jeugd, maar voorlopig speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor de hoofdmacht. De Königsblauen willen hem graag bij de club houden, maar Anubodem voelt zich klaar om zich te meten op het profniveau. Een vertrek in de komende zomermercato lijkt dan ook onvermijdelijk te worden want bij Schalke heeft hij niet meteen uitzicht om minuten te maken op het hoogste niveau.

UNIEK VOORDEEL CLUB BRUGGE

Schalke 04 II, de tweede ploeg van Die Knappen, spelen hun wedstrijden bijvoorbeeld in de Regionalliga West, de Duitse vierde klasse. Stel dat Ngufor Anubodem de kans krijgt om te promoveren naar Schalke 04 II, wat logischer zou zijn dan een rechtstreekse overstap naar het eerste elftal, dan zou hij dus nog steeds niet in professionele competitie spelen. Club Brugge heeft het unieke voordeel dat Club NXT wel in een professionele competitie uitkomt, waar hij zich in het tweede elftal kan ontwikkelen in de Proximus Challenger League.



Over een kans in eerste elftal van Schalke 04 is er vandaag zelfs geen sprake, want daar zijn er met de vaste waarde Cedric Brunner en het opkomend talent Mehmet Can Aydin voldoende opties voorhanden. Daarnaast is de stap van de U19-Bundesliga naar de grote jongens voorlopig nog te groot voor Ngufor Anubodem. Een eventuele tussenstap bij Club NXT lijkt daarom wel ideaal voor hem, waar dit seizoen met onder meer Joel Ordonez, Jonathan Foss, Mauricio Cuevas, Shion Homma, Daniel Perez en Oleksandr Yakymenko al verschillende jonge buitenlandse spelers opdraven.

LEES OOK: Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Moet Club Brugge een vervanger halen voor Mata?

Meest recent

Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

12
12
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

14
14
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

119
119
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

65
65
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

31
31
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

79
79
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

96
96
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

50
50
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

300
300
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

614
614
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

528
528
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

378
378
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

349
349
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

248
248
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

597
597
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

253
253
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

88
88
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

302
302
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

87
87
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

447
447
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

202
202
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

73
73
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

74
74
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

199
199

Meer sportnieuws