Scheidsrechtersbaas velt eindverdict over Buchanan

2160 stemmen
Scheidsrechtersbaas velt eindverdict over Buchanan

Het VAR-gebruik in het Belgische voetbal en bij uitbreiding de volledige arbitrage, staat al de hele week in het oog van een storm. Vrijdag besloten de grote bazen van het Referee Department dan ook om tekst en uitleg te geven. En ook de onbetstrafte elleboogstoot van Club Brugge-winger Tajon Buchanan kwam ter sprake.


Blauw-Zwart won zondag verdiend met 2-0 van AA Gent, maar in principe had de uitredende kampioen een groot del van de match met een man minder moeten afwerken. Zo deelde Buchanan een elleboogstoot uit aan zijn tegenstander. Maar ondanks vrij duidelijke beelden, besloot videoref Kevin Van Damme om niet in te grijpen. Inmiddels moest het Referee Department dan ook ook toegeven dat de VAR een fout maakte en dat Buchanan op aangeven van de videoref een rode kaart had moeten krijgen.

Scheidsrechtersbaas Herbert Fandel gaf zijn persmoment dan ook eerlijk toe dat de Buchanan-fase te wijten was aan een menselijke fout. "In het geval van Buchanan maakte de VAR een foute beslissing", werd de Duitser geciteerd bij Sporza. "Hij heeft niet voldoende tijd genomen om de fase te beoordelen. Dat is niet volgens het protocol en zou niet mogen gebeuren."

CORRECTE BESLISSING PRIMEERT
Technisch directeur Bertrand Layec pleit er dan ook voor dat de VAR's voldoende tijd nemen om tot een beslissing te komen. Dat komt het ritme van de match niet ten goede, maar het belangrijkste is dat een correcte beslissing wordt genomen. "Soms willen we als videoref te snel gaan om het spel niet te lang te onderbreken. We hebben daarom herhaald aan onze scheidsrechters, dat een juiste beslissing het belangrijkste is. Daarvoor mogen ze hun tijd nemen."

LEES OOK: Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Bij dit soort gevallen zouden spelers alsnog geschorst moeten worden ...

Meest recent

L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

139
139
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

105
105
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

99
99
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

71
71
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

181
181
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

261
261
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

493
493
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

414
414
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

371
371
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

95
95
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

745
745
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

81
81
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

321
321
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

65
65
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

129
129
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

441
441
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

147
147
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

118
118
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

75
75
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

222
222
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

670
670
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

938
938
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

743
743
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

122
122

Meer sportnieuws