Scheidsrechtersbaas velt eindverdict over Buchanan

door
Scheidsrechtersbaas velt eindverdict over Buchanan

Het VAR-gebruik in het Belgische voetbal en bij uitbreiding de volledige arbitrage, staat al de hele week in het oog van een storm. Vrijdag besloten de grote bazen van het Referee Department dan ook om tekst en uitleg te geven. En ook de onbetstrafte elleboogstoot van Club Brugge-winger Tajon Buchanan kwam ter sprake.


Blauw-Zwart won zondag verdiend met 2-0 van AA Gent, maar in principe had de uitredende kampioen een groot del van de match met een man minder moeten afwerken. Zo deelde Buchanan een elleboogstoot uit aan zijn tegenstander. Maar ondanks vrij duidelijke beelden, besloot videoref Kevin Van Damme om niet in te grijpen. Inmiddels moest het Referee Department dan ook ook toegeven dat de VAR een fout maakte en dat Buchanan op aangeven van de videoref een rode kaart had moeten krijgen.

Scheidsrechtersbaas Herbert Fandel gaf zijn persmoment dan ook eerlijk toe dat de Buchanan-fase te wijten was aan een menselijke fout. "In het geval van Buchanan maakte de VAR een foute beslissing", werd de Duitser geciteerd bij Sporza. "Hij heeft niet voldoende tijd genomen om de fase te beoordelen. Dat is niet volgens het protocol en zou niet mogen gebeuren."

CORRECTE BESLISSING PRIMEERT
Technisch directeur Bertrand Layec pleit er dan ook voor dat de VAR's voldoende tijd nemen om tot een beslissing te komen. Dat komt het ritme van de match niet ten goede, maar het belangrijkste is dat een correcte beslissing wordt genomen. "Soms willen we als videoref te snel gaan om het spel niet te lang te onderbreken. We hebben daarom herhaald aan onze scheidsrechters, dat een juiste beslissing het belangrijkste is. Daarvoor mogen ze hun tijd nemen."

LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Bij dit soort gevallen zouden spelers alsnog geschorst moeten worden ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

53
53
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

110
110
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

73
73
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

20
20
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

178
178
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

83
83
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

72
72
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

149
149
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

249
249
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

246
246
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

257
257
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

601
601
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

90
90
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

318
318
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

452
452
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

347
347
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

589
589
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

314
314
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

440
440
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

402
402
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

325
325
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws