'Leegloop Barcelona: minstens één sterspeler naar uitgang'

650 stemmen
'Leegloop Barcelona: minstens één sterspeler naar uitgang'

FC Barcelona won donderdagavond met 0-1 op het veld van Real Madrid en zette zo een grote stap richting de finale van de Copa del Rey. Bovendien staan de Catalanen met een aardige voorsprong aan de leiding in La Liga. Desondanks dreigt de club in problemen te komen tijdens de komende transferperiode.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit. Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten, op langere termijn dreigt de club opnieuw in de problemen te komen.

La Liga-baas Javier Tebas verstuurde deze week bijvoorbeeld nog een flinke waarschuwing richting Camp Nou. "Op dit moment heeft Barcelona geen enkele budgettaire ruimte om in de zomer transfers te doen. Ze zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen", klonk het. Barcelona zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte de creëren binnen het salarsbudget. Maar ook om zichzelf van extra financiële middelen te voorzien.

Volgens The Sun zal komende zomer dan ook een heuse exodus volgen. Verhuurde spelers als Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Alex Collado en Sergino Dest zouden bijvoorbeeld definitief kunnen vertrekken. Maar zij zullen niet bepaald hoge transfersommen opbrengen. En dus is de kans reeel dat Barça ook één of meerdere sterren moet verkopen. Daarvoor schuift het Engelse medium de namen van Raphinha, Frenkie de Jong en zelfs Robert Lewandowski naar voren. De kans dat één van de jonge goudhaantjes zoals Ansu Fati of Gavi vertrekken, is relatief klein. Maar bij een aanzienlijk bod zou ook dat niet uitgesloten zijn.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Als Barça één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

0
0
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

41
41
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

30
30
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

55
55
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

44
44
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

109
109
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

312
312
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

122
122
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

322
322
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

424
424
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1105
1105
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

45
45
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

118
118
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

436
436
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

259
259
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150

Meer sportnieuws