'Leegloop Barcelona: minstens één sterspeler naar uitgang'

door
'Leegloop Barcelona: minstens één sterspeler naar uitgang'

FC Barcelona won donderdagavond met 0-1 op het veld van Real Madrid en zette zo een grote stap richting de finale van de Copa del Rey. Bovendien staan de Catalanen met een aardige voorsprong aan de leiding in La Liga. Desondanks dreigt de club in problemen te komen tijdens de komende transferperiode.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit. Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten, op langere termijn dreigt de club opnieuw in de problemen te komen.

La Liga-baas Javier Tebas verstuurde deze week bijvoorbeeld nog een flinke waarschuwing richting Camp Nou. "Op dit moment heeft Barcelona geen enkele budgettaire ruimte om in de zomer transfers te doen. Ze zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen", klonk het. Barcelona zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte de creëren binnen het salarsbudget. Maar ook om zichzelf van extra financiële middelen te voorzien.

Volgens The Sun zal komende zomer dan ook een heuse exodus volgen. Verhuurde spelers als Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Alex Collado en Sergino Dest zouden bijvoorbeeld definitief kunnen vertrekken. Maar zij zullen niet bepaald hoge transfersommen opbrengen. En dus is de kans reeel dat Barça ook één of meerdere sterren moet verkopen. Daarvoor schuift het Engelse medium de namen van Raphinha, Frenkie de Jong en zelfs Robert Lewandowski naar voren. De kans dat één van de jonge goudhaantjes zoals Ansu Fati of Gavi vertrekken, is relatief klein. Maar bij een aanzienlijk bod zou ook dat niet uitgesloten zijn.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Als Barça één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

14
14
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

37
37
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

9
9
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

134
134
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

104
104
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

145
145
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

84
84
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

74
74
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

220
220
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

149
149
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

222
222
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

183
183
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

81
81
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

214
214
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

160
160
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

393
393
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

853
853
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

96
96
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

171
171
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108

Meer sportnieuws