Respect voor Hazard geëist: "Mensen hebben kort geheugen"

door
Respect voor Hazard geëist:

De Rode Duivels beginnen eind deze maand aan hun EK-kwalificatiecampagne op het veld van Zweden. Nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is momenteel dan ook volop bezig met het vormen van zijn eerste selectie. Eden Hazard zal daar in ieder geval geen deel van uitmaken.


Na de teleurstellende uitschakeling op het voorbije WK, maakte de aanvoerder immers bekend dat hij definitief afzwaaide als international. En Tedesco blijkt niet van plan om Hazard op andere gedachten te brengen. "Dat hoofdstuk is afgesloten. Het was al afgesloten voor ik naar hier kwam. Hij heeft zelf beslist om te stoppen en zal daar zijn redenen voor hebben. Ik moet die respecteren", vertelde de bondscoach tijdens zijn presentatie.

Zo eindigde het 'hoofdstuk Eden Hazard' in mineur bij de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller was nochtans jarenlang een boegbeeld van de Duivels en zorgde voor heel wat mooie momenten. Vooral op het bronzen WK van 2018 was hij in grootse doen. Maar nadat zijn carrière in het clubvoetbal door heel wat blessureleed verwaterde, gingen ook zijn prestaties bij de nationale ploeg bergaf. In die mate zelfs dat de publieke opinie zich helemaal tegen de aanvaller keerde.

KORT GEHEUGEN
Nacer Chadli, jarenlang zijn teammaat bij de nationale ploeg, begrijpt daar helemaal niets van. Volgens hem verdiende Hazard veel meer respect voor al zijn verdiensten. "Eden is de meest getalenteerde voetballer met wie ik ooit samen speelde", stelt Chadli bij Het Laatste Nieuws. "Hij is ongelooflijk goed. Dat fans op het WK eisten dat hij niet zou spelen, kon er bij mij niet in. Echt niet. Niemand heeft zijn talent! Maar dat is ook voetbal zeker... Mensen hebben een kort geheugen."

LEES OOK: Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Hazard heeft te weinig respect gekregen de laatste jaren ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

6
6
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

88
88
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

173
173
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

274
274
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

77
77
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

65
65
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

57
57
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

100
100
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

21
21
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

973
973
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

63
63
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

163
163
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

263
263
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

369
369
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

76
76
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

95
95
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

335
335
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

327
327
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

60
60
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

177
177
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

84
84

Meer sportnieuws