Respect voor Hazard geëist: "Mensen hebben kort geheugen"

door
Respect voor Hazard geëist:

De Rode Duivels beginnen eind deze maand aan hun EK-kwalificatiecampagne op het veld van Zweden. Nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is momenteel dan ook volop bezig met het vormen van zijn eerste selectie. Eden Hazard zal daar in ieder geval geen deel van uitmaken.


Na de teleurstellende uitschakeling op het voorbije WK, maakte de aanvoerder immers bekend dat hij definitief afzwaaide als international. En Tedesco blijkt niet van plan om Hazard op andere gedachten te brengen. "Dat hoofdstuk is afgesloten. Het was al afgesloten voor ik naar hier kwam. Hij heeft zelf beslist om te stoppen en zal daar zijn redenen voor hebben. Ik moet die respecteren", vertelde de bondscoach tijdens zijn presentatie.

Zo eindigde het 'hoofdstuk Eden Hazard' in mineur bij de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller was nochtans jarenlang een boegbeeld van de Duivels en zorgde voor heel wat mooie momenten. Vooral op het bronzen WK van 2018 was hij in grootse doen. Maar nadat zijn carrière in het clubvoetbal door heel wat blessureleed verwaterde, gingen ook zijn prestaties bij de nationale ploeg bergaf. In die mate zelfs dat de publieke opinie zich helemaal tegen de aanvaller keerde.

KORT GEHEUGEN
Nacer Chadli, jarenlang zijn teammaat bij de nationale ploeg, begrijpt daar helemaal niets van. Volgens hem verdiende Hazard veel meer respect voor al zijn verdiensten. "Eden is de meest getalenteerde voetballer met wie ik ooit samen speelde", stelt Chadli bij Het Laatste Nieuws. "Hij is ongelooflijk goed. Dat fans op het WK eisten dat hij niet zou spelen, kon er bij mij niet in. Echt niet. Niemand heeft zijn talent! Maar dat is ook voetbal zeker... Mensen hebben een kort geheugen."

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Hazard heeft te weinig respect gekregen de laatste jaren ...

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

51
51
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

54
54
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

31
31
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

40
40
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

147
147
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

231
231
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

189
189
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

187
187
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

36
36
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

210
210
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

240
240
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

155
155
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

38
38
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

228
228
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

146
146
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

424
424
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

72
72
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

240
240
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

121
121
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

309
309
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

283
283
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

70
70
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

436
436

Meer sportnieuws