JPL-topschutter voor Anderlecht

877 stemmen
JPL-topschutter voor Anderlecht

Jesper Fredberg kreeg heel wat bagger over zich heen toen hij Islam Slimani in januari naar Anderlecht haalde. De beste jaren van de 34-jarige spits liggen al een hele poos achter zich en in de voorbije seizoenen maakte hij allerminst indruk op clubniveau. Maar Slimani werkt zich in sneltempo op tot één van de sterkhouders bij Sporting. De Algerijn houdt momenteel een waanzinnig doelpuntengemiddelde aan van 1,15 goal per match en hij zet maar liefst 42% van zijn kansen om in een doelpunt. Slimani is in deze twee onderdelen zelfs de best presterende speler van de ganse Jupiler Pro League.


DE REGELMATIGSTE DOELPUNTENMAKER VAN DE JPL

Islam Slimani telt momenteel drie doelpunten in vier competitiewedstrijden (waarvan twee in de basis) voor Anderlecht, dat zijn heel mooie statistieken waarmee de ervaren Algerijnse spits een goede en veelbelovende start maakt in het Lotto Park. Maar nog straffer is dat Slimani deze drie doelpunten maakte in een tijdspanne van amper 235 minuten. Omgerekend per 90 minuten betekent dat een waanzinnig gemiddelde van maar liefst 1,15 doelpunt per wedstrijd. Slimani is daarmee zelfs de meest regelmatige doelpuntenmaker van de ganse Jupiler Pro League.



De ervaren spits steekt daarmee Paul Onuachu (1,14 doelpunt per match) en Michael Frey (1,04 doelpunt per match) voorbij, de twee spitsen die ondertussen de Belgische competitie verlieten voor respectievelijk Southampton en Schalke 04. Ook Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven, 0,75), Zinho Gano (Zulte Waregem, 0,68), Gustav Nilsson (Union SG, 0,67), Gianni Bruno (Sint-Truiden, 0,64), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,60), Joseph Paintsil (KRC Genk, 0,54) en Benito Raman (Anderlecht, 0,54) doen allemaal niet beter dan de nieuwe aanvalsleider van Anderlecht.

DE EFFICIËNTSTE SPELER VAN DE JPL

Naast zijn indrukwekkend doelpuntengemiddelde acteert Islam Slimani ook nog eens bijzonder efficiënt voor het doel. Zijn drie doelpunten kwamen voort uit slechts zeven doelpogingen, wat een omzetratio inhoudt van maar liefst 42% . “Het mijn job om te scoren, daarom ben ik hier”, zei Slimani eerder seizoen na de wedstrijd tegen Sint-Truiden, en hij neemt die job dus duidelijk serieus. “Hij is een wapen in de rechthoek”, volgens Brian Riemer. “Hij is een killer in het strafschopgebied”, volgens Francis Amuzu. “Hij is een spits van wereldklasse”, volgens Killian Sardella.



Islam Slimani is met zijn 42% omzetratio momenteel de meeste efficiënte speler in de Belgische competitie. Voor Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven, 41%), Paul Onuachu (KRC Genk, nu Southampton, 40%), Michael Frey (Antwerp FC, nu Schalke 04, 36%), Daichi Hayashi (Sint-Truiden, 30%), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 30%), Gustav Nilsson (Union SG, 27%), Joseph Paintsil (KRC Genk, 26%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 25%) en Gianni Bruno (Sint-Truiden, 25%). Daarnaast overtreft Slimani met zijn 3 doelpunten ook veruit de 1,84 expected goals.

STRAFFER DAN BIJ SPORTING LISSABON

Islam Slimani stond in de beginjaren van zijn carrière te boek als een pure goalgetter, vooral tijdens zijn glorieperiode bij Sporting Lissabon deed hij veelvuldig de netten trillen. In het seizoen 2015/16 kende hij zijn meest productieve seizoen ooit met 27 goals in 33 wedstrijden in de Portugese competitie, waarna Leicester City hun clubrecord brak door Slimani voor 31 miljoen euro aan te trekken. In dat topseizoen raakte hij gemiddeld aan 0,80 doelpunt per match en zette hij 26% van zijn kansen om in een doelpunt. En momenteel overtreft Slimani deze cijfers dus bij Anderlecht.



Islam Slimani maakt zich in korte tijd onmisbaar bij Anderlecht. Dat komt door zijn (belangrijke) doelpunten maar misschien nog meer door zijn specifiek profiel. De Algerijn heeft geen ‘mooie’ stijl, qua esthetiek zal hij geen prijzen winnen, maar door zijn, ervaring, wroetwerk, mentaliteit en ‘smeerlapjesmentaliteit’ is hij een absolute sterkhouder in de ploeg van Riemer. Slimani is een fysiek krachtige spits, met een goed kopspel, die balvast is, présence brengt in de box, en die weegt op een verdediging. En daar koppelt hij nu ook doelpunten en efficiëntie voor het doel aan toe.

OOK VOLGEND SEIZOEN BIJ ANDERLECHT?

Vorig weekend was hij bijvoorbeeld de Man van de Match tegen Standard en hij kreeg veel lof door zijn goede prestatie. Alexandre Teklak wees in zijn stuk voor La Dernière Heure erop dat Islam Slimani de beste man op veld was. De Algerijn laat de anderen beter spelen, iets waar vooral Anders Dreyer en Yari Verschaeren (maar ook Francis Amuzu) van profiteren. “Er ontstaat iets tussen die drie”, aldus Teklak. Ook Brian Riemer spaarde geen complimenten voor zijn belangrijke spits. “Islams présence in en rond de zestien van de tegenstander is belangrijk voor ons” zei de Deense coach na de match tegen de Rouches.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen. En waarom ook niet?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Moet Slimani bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

30
30
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

185
185
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

180
180
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

293
293
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

157
157
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

274
274
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

122
122
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

447
447
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

514
514
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

349
349
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

588
588
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

248
248
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

397
397
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

119
119
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

458
458
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

412
412
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

489
489
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

862
862
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

200
200
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

392
392
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1902
1902
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

182
182

Meer sportnieuws