Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

132 stemmen
Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

Het VAR-gebruik in het Belgische voetbal staat al de hele week in het oog van een storm. Zowel in de competitie als in de beker vonden verschillende fases plaats waarbij de videoref een foutieve of op zijn minst discutabele beslissing nam. Volgens oud-ref Serge Gumienny kampt de arbitrage in ons land dan ook met een enkele problemen.


De fase waarover het meest te doen was, was uiteraard de elleboogstoot van Club Brugge-winger Tajon Buchanan. Hoewel de beelden duidelijk waren, besloot de VAR om niet in te grijpen. Daags voordien was dat ook al het geval toen Cercle Brugge-doelman Radoslaw Majecki getorpedeerd werd door Eupen-aanvaller Djeidi Gassama. Het Referee Department gaf achteraf nochtans aan dat de videoref had moeten interveniëren om een rode kaart te geven. En dinsdag in de Croky Cup ging het wederom fout bij de bedenkelijke rode kaart van Zulte Waregem-back Alessandro Ciranni.

Volgens Gumienny staat het VAR-gebruik in België dan ook allerminst op punt. De meeste refs hebben niet eens de ambities om achter de schermen plaats te nemen. ""Het begint allemaal met de motivatie van de VAR-scheidsrechter", klinkt het bij Sporza. "Scheidsrechters worden tegenwoordig verplicht om ook als VAR werkzaam te zijn, maar willen ze dat eigenlijk wel? De scheidsrechters die ik ken, hebben gekozen om op het veld te staan. Nu komt de taak van de VAR er gewoon bovenop."

ZELF BESLISSEN
Daarnaast wijst Gumienny erop dat de refs doorgaans meerdere matchen per weekend krijgen omdat hun VAR-opdrachten bovenop hun wedstrijden als scheidsrechter komen. Dat komt de concentratie niet ten goede. Tot slot rekenen de refs op het veld momenteel té veel op hun video-assistenten. "Dat is een volledig verkeerde ingesteldheid. We moeten met onze refs terug naar de basis: zelf beslissingen nemen. Én wanneer het dan echt verkeerd is, dan kan de VAR tussenkomen. Niet omgekeerd."

LEES OOK: Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

Het Referee Department heeft nood aan een nieuw bestuur ...

Meest recent

'Nieuwe miljoenenklepper Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

66
66
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

58
58
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

238
238
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

171
171
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

90
90
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

69
69
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

89
89
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

105
105
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

42
42
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

303
303
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

81
81
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

223
223
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

164
164
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

343
343
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

118
118
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

214
214
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

788
788
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

269
269
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1359
1359
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

253
253
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

90
90
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

244
244
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

385
385
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

360
360

Meer sportnieuws