Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

door
Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

Het VAR-gebruik in het Belgische voetbal staat al de hele week in het oog van een storm. Zowel in de competitie als in de beker vonden verschillende fases plaats waarbij de videoref een foutieve of op zijn minst discutabele beslissing nam. Volgens oud-ref Serge Gumienny kampt de arbitrage in ons land dan ook met een enkele problemen.


De fase waarover het meest te doen was, was uiteraard de elleboogstoot van Club Brugge-winger Tajon Buchanan. Hoewel de beelden duidelijk waren, besloot de VAR om niet in te grijpen. Daags voordien was dat ook al het geval toen Cercle Brugge-doelman Radoslaw Majecki getorpedeerd werd door Eupen-aanvaller Djeidi Gassama. Het Referee Department gaf achteraf nochtans aan dat de videoref had moeten interveniëren om een rode kaart te geven. En dinsdag in de Croky Cup ging het wederom fout bij de bedenkelijke rode kaart van Zulte Waregem-back Alessandro Ciranni.

Volgens Gumienny staat het VAR-gebruik in België dan ook allerminst op punt. De meeste refs hebben niet eens de ambities om achter de schermen plaats te nemen. ""Het begint allemaal met de motivatie van de VAR-scheidsrechter", klinkt het bij Sporza. "Scheidsrechters worden tegenwoordig verplicht om ook als VAR werkzaam te zijn, maar willen ze dat eigenlijk wel? De scheidsrechters die ik ken, hebben gekozen om op het veld te staan. Nu komt de taak van de VAR er gewoon bovenop."

ZELF BESLISSEN
Daarnaast wijst Gumienny erop dat de refs doorgaans meerdere matchen per weekend krijgen omdat hun VAR-opdrachten bovenop hun wedstrijden als scheidsrechter komen. Dat komt de concentratie niet ten goede. Tot slot rekenen de refs op het veld momenteel té veel op hun video-assistenten. "Dat is een volledig verkeerde ingesteldheid. We moeten met onze refs terug naar de basis: zelf beslissingen nemen. Én wanneer het dan echt verkeerd is, dan kan de VAR tussenkomen. Niet omgekeerd."

LEES OOK: Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het Referee Department heeft nood aan een nieuw bestuur ...

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

27
27
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

79
79
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

63
63
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

46
46
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

207
207
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

323
323
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

76
76
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

143
143
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

107
107
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

200
200
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

672
672
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

540
540
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

220
220
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

196
196

Meer sportnieuws