Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

132
Oud-scheidsrechter onthult oorzaak falend VAR-beleid

Het VAR-gebruik in het Belgische voetbal staat al de hele week in het oog van een storm. Zowel in de competitie als in de beker vonden verschillende fases plaats waarbij de videoref een foutieve of op zijn minst discutabele beslissing nam. Volgens oud-ref Serge Gumienny kampt de arbitrage in ons land dan ook met een enkele problemen.


De fase waarover het meest te doen was, was uiteraard de elleboogstoot van Club Brugge-winger Tajon Buchanan. Hoewel de beelden duidelijk waren, besloot de VAR om niet in te grijpen. Daags voordien was dat ook al het geval toen Cercle Brugge-doelman Radoslaw Majecki getorpedeerd werd door Eupen-aanvaller Djeidi Gassama. Het Referee Department gaf achteraf nochtans aan dat de videoref had moeten interveniëren om een rode kaart te geven. En dinsdag in de Croky Cup ging het wederom fout bij de bedenkelijke rode kaart van Zulte Waregem-back Alessandro Ciranni.

Volgens Gumienny staat het VAR-gebruik in België dan ook allerminst op punt. De meeste refs hebben niet eens de ambities om achter de schermen plaats te nemen. ""Het begint allemaal met de motivatie van de VAR-scheidsrechter", klinkt het bij Sporza. "Scheidsrechters worden tegenwoordig verplicht om ook als VAR werkzaam te zijn, maar willen ze dat eigenlijk wel? De scheidsrechters die ik ken, hebben gekozen om op het veld te staan. Nu komt de taak van de VAR er gewoon bovenop."

ZELF BESLISSEN
Daarnaast wijst Gumienny erop dat de refs doorgaans meerdere matchen per weekend krijgen omdat hun VAR-opdrachten bovenop hun wedstrijden als scheidsrechter komen. Dat komt de concentratie niet ten goede. Tot slot rekenen de refs op het veld momenteel té veel op hun video-assistenten. "Dat is een volledig verkeerde ingesteldheid. We moeten met onze refs terug naar de basis: zelf beslissingen nemen. Én wanneer het dan echt verkeerd is, dan kan de VAR tussenkomen. Niet omgekeerd."

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Het Referee Department heeft nood aan een nieuw bestuur ...

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

59
59
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

11
11
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

10
10
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

3
3
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

210
210
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

59
59
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

65
65
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

123
123
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

244
244
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

283
283
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

126
126
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

81
81
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws