'Anderlecht eist bijzondere schadevergoeding na Humo-artikel'

353 stemmen
'Anderlecht eist bijzondere schadevergoeding na Humo-artikel'

Bij RSC Anderlecht lijkt de rust ietwat weergekeerd na een bijzonder woelige periode. Zo was er de laatste weken heel wat te doen omtrent 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Onder meer een kritisch artikel van het weekblad 'HUMO' liet de positie van Vandenhaute serieus wankelen, de club besloot zelfs juridische stappen te ondernemen.


Begin vorige maand kwam 'HUMO' met een uitgebreide situatieschets naar buiten over de situatie bij RSCA. In het artikel, waarvoor men zich onder meer baseerde op getuigenissen van bepaalde (ex-)werknemers, werd een vernietigend beeld gegeven van Vandenhaute en de voormalige CEO Peter Verbeke. Ook werd in detail gegaan over interne vete's en de vergoedingen die Vandenhaute factureert via de nv op naam van zijn vrouw, sportjournaliste Catherine Van Eylen. Het bewuste artikel sloeg in als een bom en zorgde voor de nodige onrusten, niet in het minst bij de achterban van de club.

Paars-Wit besloot dan ook om het hier niet bij te laten en liet via een persbericht weten dat het juridische stappen zal ondernemen. "In de artikels wordt aan de hand van anonieme getuigenissen een negatief, eenzijdig en foutief beeld geschetst van de clubleiding en de dagelijkse operationele werking van RSC Anderlecht. De club is van mening dat de journalist de wettelijke zorgvuldigheidsnorm heeft geschonden en fouten heeft gemaakt bij het schrijven van de artikels. Het is ook niet de eerste keer dat de journalist in kwestie op deze manier over de club bericht", klonk het.

VORM VAN INTIMIDATIE
Bij nieuwswebsite Apache kon men inmiddels achterhalen voor welke sanctie de club pleit. Zo zou men een materiële schadevergoeding van 1 euro eisen, een symbolisch bedrag dus. Daarnaast wordt een morele schadevergoeding van 25.000 euro geëist aan de auteur van het artikel. Het genoemde medium vermoedt dan ook dat de rechtszaak vooral wordt gebruikt als vorm van intimidatie om dergelijke kritische stukken in de toekomst te vermijden.

LEES OOK: Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Snapt u dat Anderlecht stappen ondernam?

Meest recent

'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

21
21
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

146
146
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

223
223
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

166
166
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

49
49
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

72
72
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

130
130
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

70
70
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

162
162
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

147
147
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

237
237
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

441
441
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

291
291
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

136
136
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

168
168
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

813
813
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

232
232
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

137
137

Meer sportnieuws