'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

door
'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

Er was de voorbije dagen geen ontsnappen aan de discussies over de VAR, die ook dinsdag in de Croky Cup weer een negatieve hoofdrol opeiste. Nog voor rust werd bij Zulte Waregem Alessandro Ciranni met een strenge rode kaart uitgesloten na tussenkomst van de videoref, die eerder een drieste tackle van Rob Schoofs wel blauwblauw liet. Bij Essevee voelden ze zich dan ook bekocht.


De West-Vlamingen zagen zo een mogelijke bekerfinale in rook opgaan en kwamen in de loop van woensdag met een scherp statement. Daarin kondigden ze ook aan dat ze de voetbalbond aangeschreven hadden om Bram Van Driessche en Nicolas Laforge, respectievelijk de hoofdscheidsrechter en VAR met dienst tegen KV Mechelen, te wraken. Het duo is niet meer welkom aan de Gaverbeek.

Maar de actie van Essevee lijkt weinig uit te halen. Het Nieuwsblad weet dat ze inmiddels al een negatief antwoord gekregen hebben van het Referee Department, dat weigert om Van Driessche en Laforge niet meer aan te wijzen voor matchen van Zulte Waregem. Zij voeren aan dat de reglementen een dergelijke beslissing niet toestaan.

GEEN CADEAU
Het lijkt toch maar beter voor het Referee Department om Van Driessche en Laforge minstens een tijdje weg te houden van de Elindus Arena, want een warme ontvangst zullen ze daar de komende weken niet krijgen. Sowieso was het verzoek van Essevee wellicht niet de oplossing geweest, want de problemen met de VAR lijken veel dieper te zitten dan enkel Van Driessche en Laforge.

LEES OOK: Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

Goede beslissing van het Referee Department?

Meest recent

'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

9
9
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

15
15
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

37
37
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

21
21
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

381
381
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

34
34
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

268
268
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

115
115
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

332
332
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

104
104
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

159
159
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

64
64
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

250
250
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

203
203
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

148
148
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

743
743
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

330
330
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

359
359
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

908
908
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

664
664
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

432
432
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

321
321
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

929
929
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

227
227

Meer sportnieuws