'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

door
'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

Er was de voorbije dagen geen ontsnappen aan de discussies over de VAR, die ook dinsdag in de Croky Cup weer een negatieve hoofdrol opeiste. Nog voor rust werd bij Zulte Waregem Alessandro Ciranni met een strenge rode kaart uitgesloten na tussenkomst van de videoref, die eerder een drieste tackle van Rob Schoofs wel blauwblauw liet. Bij Essevee voelden ze zich dan ook bekocht.


De West-Vlamingen zagen zo een mogelijke bekerfinale in rook opgaan en kwamen in de loop van woensdag met een scherp statement. Daarin kondigden ze ook aan dat ze de voetbalbond aangeschreven hadden om Bram Van Driessche en Nicolas Laforge, respectievelijk de hoofdscheidsrechter en VAR met dienst tegen KV Mechelen, te wraken. Het duo is niet meer welkom aan de Gaverbeek.

Maar de actie van Essevee lijkt weinig uit te halen. Het Nieuwsblad weet dat ze inmiddels al een negatief antwoord gekregen hebben van het Referee Department, dat weigert om Van Driessche en Laforge niet meer aan te wijzen voor matchen van Zulte Waregem. Zij voeren aan dat de reglementen een dergelijke beslissing niet toestaan.

GEEN CADEAU
Het lijkt toch maar beter voor het Referee Department om Van Driessche en Laforge minstens een tijdje weg te houden van de Elindus Arena, want een warme ontvangst zullen ze daar de komende weken niet krijgen. Sowieso was het verzoek van Essevee wellicht niet de oplossing geweest, want de problemen met de VAR lijken veel dieper te zitten dan enkel Van Driessche en Laforge.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Goede beslissing van het Referee Department?

Meest recent

Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

16
16
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

5
5
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

103
103
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

9
9
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

79
79
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

148
148
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

16
16
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

34
34
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

15
15
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

303
303
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

148
148
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

183
183
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

59
59
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

106
106
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

97
97
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

121
121
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

358
358
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

473
473
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

277
277
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217

Meer sportnieuws