'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

door
'Referee Department stuurt Zulte Waregem wandelen'

Er was de voorbije dagen geen ontsnappen aan de discussies over de VAR, die ook dinsdag in de Croky Cup weer een negatieve hoofdrol opeiste. Nog voor rust werd bij Zulte Waregem Alessandro Ciranni met een strenge rode kaart uitgesloten na tussenkomst van de videoref, die eerder een drieste tackle van Rob Schoofs wel blauwblauw liet. Bij Essevee voelden ze zich dan ook bekocht.


De West-Vlamingen zagen zo een mogelijke bekerfinale in rook opgaan en kwamen in de loop van woensdag met een scherp statement. Daarin kondigden ze ook aan dat ze de voetbalbond aangeschreven hadden om Bram Van Driessche en Nicolas Laforge, respectievelijk de hoofdscheidsrechter en VAR met dienst tegen KV Mechelen, te wraken. Het duo is niet meer welkom aan de Gaverbeek.

Maar de actie van Essevee lijkt weinig uit te halen. Het Nieuwsblad weet dat ze inmiddels al een negatief antwoord gekregen hebben van het Referee Department, dat weigert om Van Driessche en Laforge niet meer aan te wijzen voor matchen van Zulte Waregem. Zij voeren aan dat de reglementen een dergelijke beslissing niet toestaan.

GEEN CADEAU
Het lijkt toch maar beter voor het Referee Department om Van Driessche en Laforge minstens een tijdje weg te houden van de Elindus Arena, want een warme ontvangst zullen ze daar de komende weken niet krijgen. Sowieso was het verzoek van Essevee wellicht niet de oplossing geweest, want de problemen met de VAR lijken veel dieper te zitten dan enkel Van Driessche en Laforge.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Goede beslissing van het Referee Department?

Meest recent

Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

309
309
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

28
28
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

79
79
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

104
104
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

112
112
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

240
240
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

683
683
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

201
201
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

376
376
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

297
297
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

368
368
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

487
487
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

301
301
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

698
698
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

322
322
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

476
476
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

96
96
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

160
160
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

323
323
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

83
83
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

93
93
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

729
729
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

137
137
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

106
106
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

305
305

Meer sportnieuws