Pro League mengt zich in VAR-debat: "Willen maximale transparantie"

157 stemmen
Pro League mengt zich in VAR-debat:

De beslissingen van de VAR blijven voor heel wat beroering in het Belgische voetbal zorgen. In de loop van woensdag kwamen AA Gent en Zulte Waregem elk met een statement waarin ze brandhout maakten van de videorefs, nadat ze allebei te maken kregen met een flagrant foute beslissing in hun nadeel. Nu laat ook de Pro League zich niet onbetuigd in het debat.


In gesprek met Het Laatste Nieuws kiest CEO Lorin Parys immers resoluut de kant van de clubs in het debat. "We vragen ons als liga af hoe de recente VAR-beslissingen zijn kunnen gebeuren. Ik heb daar met de CEO van de KBVB (Peter Bossaert, red.) over gebeld", aldus Parys, die hoopt dat de KBVB snel ingrijpt. Vooral de vage communicatie over de beslissingen van de refs moet volgens hem aangepakt worden.

"We willen daarom graag zo snel mogelijk maximale transparantie over de communicatie van de VAR", klinkt het. "Het is voor fans, spelers en clubs nodig om te weten waarvoor een VAR-interventie wordt gevraagd en welke punten er worden aangehaald in de discussie. We steunen onze clubs en fans in de vraag naar duidelijkheid."

ZOALS HOCKEY
Parys wijst daarvoor naar het hockey, waar fans de communicatie van de VAR live kunnen volgen tijdens een check. Een gelijkaardig systeem zou hij graag ook ingevoerd zien in het voetbal, maar het is maar de vraag of daaraan meegewerkt zal worden. Het Referee Department is in ieder geval niet van plan om de clubs inzage te geven in de communicatie van de VAR.

LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Zou een systeem als in het hockey goed zijn?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

31
31
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

37
37
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

62
62
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

392
392
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

236
236
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

121
121
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

118
118
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

67
67
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

183
183
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

164
164
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

475
475
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

568
568
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

296
296
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

547
547
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

449
449
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

627
627
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

278
278
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

87
87
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

269
269
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

313
313
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

172
172
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

408
408
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

260
260
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

692
692

Meer sportnieuws