Leye benoemt opnieuw groot pijnpunt bij Zulte Waregem

door
Leye benoemt opnieuw groot pijnpunt bij Zulte Waregem

Zulte Waregem beleeft een opmerkelijk seizoen. Terwijl het in de Jupiler Pro League een bittere strijd levert om te overleven, gaat het dinsdagavond tegelijk op zoek naar een ticket voor de bekerfinale. Er wacht de West-Vlamingen wel een lastige opdracht op het veld van KV Mechelen, nadat ze begin februari in eigen stadion de heenwedstrijd met 1-2 verloren.


Essevee zal dus moeten gaan winnen Achter de Kazerne, maar evident wordt dat niet. Hun laatste zege dateert alweer van 18 januari, toen ze Anderlecht met 2-3 gingen verrassen. Daarna volgden drie nederlagen en vier gelijke spelen. Tegen KV Oostende en Seraing gaf het telkens een voorsprong nog uit handen, terwijl de derby tegen KV Kortrijk afgelopen weekend op een spectaculaire 3-3 eindigde nadat drie keer een achterstand opgehaald werd.

Mbaye Leye beseft wat het grote pijnpunt is bij zijn ploeg. "De laatste drie duels pakten we telkens een punt. Maar als je de expected goals ziet van ons en de tegenstanders; tja, dan weet je dat het opnieuw een kwestie van efficiëntie was", aldus de coach in Het Nieuwsblad. "Mechelen won bijvoorbeeld in Seraing hoewel ze er minder kansen hadden gecreëerd dan ons. Of kijk naar Genk. Efficiëntie is zo belangrijk."

VERTROUWEN
Daar ontbreekt het Zulte Waregem dus aan, maar Leye hoopt dat de bekermatch een kentering kan betekenen. "Deze partij In Mechelen is een mooie kans om voluit te gaan zonder de druk van de degradatiestrijd. Dit is een bonusmatch", klinkt het. "In onze moeilijke situatie, noem het gerust een nachtmerrie, is dit een fijne match waarbij je eigenlijk niets te verliezen hebt. Deze match is ook belangrijk voor het moreel voor ons team met het oog op het vervolg van de competitie."

LEES OOK: Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Is efficiëntie het grote probleem van Zulte Waregem?

Meest recent

De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

20
20
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

4
4
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

78
78
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

45
45
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

246
246
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

129
129
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

98
98
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

193
193
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

684
684
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

76
76
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

797
797
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

106
106
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

436
436
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

584
584
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

781
781
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

169
169
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

212
212
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

205
205
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

89
89
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

129
129
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

740
740
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

176
176
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

81
81
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

76
76

Meer sportnieuws