Leye benoemt opnieuw groot pijnpunt bij Zulte Waregem

door
Leye benoemt opnieuw groot pijnpunt bij Zulte Waregem

Zulte Waregem beleeft een opmerkelijk seizoen. Terwijl het in de Jupiler Pro League een bittere strijd levert om te overleven, gaat het dinsdagavond tegelijk op zoek naar een ticket voor de bekerfinale. Er wacht de West-Vlamingen wel een lastige opdracht op het veld van KV Mechelen, nadat ze begin februari in eigen stadion de heenwedstrijd met 1-2 verloren.


Essevee zal dus moeten gaan winnen Achter de Kazerne, maar evident wordt dat niet. Hun laatste zege dateert alweer van 18 januari, toen ze Anderlecht met 2-3 gingen verrassen. Daarna volgden drie nederlagen en vier gelijke spelen. Tegen KV Oostende en Seraing gaf het telkens een voorsprong nog uit handen, terwijl de derby tegen KV Kortrijk afgelopen weekend op een spectaculaire 3-3 eindigde nadat drie keer een achterstand opgehaald werd.

Mbaye Leye beseft wat het grote pijnpunt is bij zijn ploeg. "De laatste drie duels pakten we telkens een punt. Maar als je de expected goals ziet van ons en de tegenstanders; tja, dan weet je dat het opnieuw een kwestie van efficiëntie was", aldus de coach in Het Nieuwsblad. "Mechelen won bijvoorbeeld in Seraing hoewel ze er minder kansen hadden gecreëerd dan ons. Of kijk naar Genk. Efficiëntie is zo belangrijk."

VERTROUWEN
Daar ontbreekt het Zulte Waregem dus aan, maar Leye hoopt dat de bekermatch een kentering kan betekenen. "Deze partij In Mechelen is een mooie kans om voluit te gaan zonder de druk van de degradatiestrijd. Dit is een bonusmatch", klinkt het. "In onze moeilijke situatie, noem het gerust een nachtmerrie, is dit een fijne match waarbij je eigenlijk niets te verliezen hebt. Deze match is ook belangrijk voor het moreel voor ons team met het oog op het vervolg van de competitie."

LEES OOK: 'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Is efficiëntie het grote probleem van Zulte Waregem?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

30
30
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

34
34
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

93
93
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

103
103
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

57
57
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

273
273
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

132
132
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

257
257
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

204
204
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

257
257
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

169
169
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

194
194
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

130
130
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

172
172
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

152
152
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

248
248
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

284
284
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

395
395
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

231
231
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws