Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

661
Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

De toekomst van Aziz Ouattara zag er lange tijd niet goed uit bij KRC Genk, maar sinds de vorige jaarwisseling maakt de 22-jarige Ivoriaan terug deel uit van de plannen van Wouter Vrancken. Door de blessure van Bryan Heynen mag Ouattara zelfs hopen op nog meer speelminuten in de komende wedstrijd(en), maar een één-op-één vervanger van de Genkse aanvoerder is hij wel niet.


VRANCKEN BEEFT: HEYNEN OUT

Wouter Vrancken was een opgelucht man na de wedstrijd tegen KV Oostende. Door de 3-0 overwinning stelde KRC Genk de kwalificatie voor Play-off 1 veilig en bovendien herpakte de ploeg zich stevig na een eerdere teleurstellende prestatie tegen KV Mechelen. Vrancken zag zijn spelers goed reageren en door de kwalificatie voor Play-off 1 mocht zelfs een bescheiden feestje gebouwd worden. Maar Vrancken zal ongetwijfeld ook met zorgen zitten, want aanvoerder en sterkhouder Bryan Heynen kampt namelijk met een blessure aan de hamstrings.



De centrale middenvelder bleef vrijdag tijdens de rust in de kleedkamer omdat hij klaagde over last aan de hamstrings. Wouter Vrancken houdt daarom zijn hart vast dat de belangrijke Bryan Heynen niet te lang out zal zijn, want dit seizoen is de 26-jarige wederom één van de draaischijven van de ploeg. “Hopelijk was het een vervanging uit voorzorg en is er niet veel aan de hand. Maar ook dat zal de volgende dagen moeten duidelijk worden.“Omdat hij geen ervaring heeft met spierblessures kon Bryan moeilijk de ernst van de hinder inschatten”, zei Vrancken na de match.

‘ATYPISCHE GENK-SPELER’ AZIZ OUATTARA IN

Tegen KV Oostende was Aziz Ouattara de vervanger van Bryan Heynen en de Ivoriaan deed het behoorlijk op het centrale middenveld. De Ivoriaan heeft zich duidelijk opnieuw in de gratie gespeeld van Wouter Vrancken want in het kalenderjaar 2022 kwam hij sporadisch in actie voor het eerste elftal. Tot en met vorig weekend telde hij dit seizoen amper 274 minuten verdeeld over twee basisplaatsen in de Jupiler Pro League. Nochtans werd hij vorig jaar na zijn transfer van Hammarby voorgesteld als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië.



Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken dit seizoen amper beroep doet op de diensten van Aziz Ouattara. Dat komt voornamelijk omdat de Ivoriaan een atypisch profiel heeft voor een ploeg zoals KRC Genk, hij is namelijk een fysiek sterke speler met defensieve capaciteiten. “Meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect. Daarnaast miste Ouattara in de huidige jaargang compleet zijn start onder Wouter Vrancken, want in het seizoensbegin werd hij naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde om met de tweede ploeg in actie te komen.

FYSIEK IMPOSANTE BIKKELAAR

Maar zie, sinds de vorige jaarwissel komt Aziz Ouattara terug boven water bij KRC Genk. 245 van zijn totale 274 minuten in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League werkte de ‘comeback kid’ namelijk af in het kalenderjaar 2023. Tegen KV Oostende was hij in de tweede helft de vervanger van Bryan Heynen en zijn prestatie was behoorlijk en zeker voldoende. Ouattara leed amper balverlies en (door voornamelijk behouden passes) hij legde een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste zelfs van alle spelers op het veld. Hij was bovendien ook erg efficiënt in al zijn aangegane acties.

Aziz Ouattara liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten die hem zelfs een gele kaart opleverde. “Aziz Ouattara is geen Heynen, maar houdt wel van een potje bikkelen”, stelde Het Belang van Limburg vast. Maar als Heynen in het slechtste geval een tijdje out zou zijn door de blessure aan de hamstrings, dan zal de Ivoriaan een belangrijke kandidaat zijn om de aanvoerder te vervangen op het centrale middenveld. Want Wouter Vrancken stelde al in de voorbereiding vast dat Ouattara dit seizoen een alternatief kan zijn voor Heynen.



“Aziz heeft een enorm volume, hij kan grote afstanden afleggen. Daarom waren we er met de staf van overtuigd dat hij die rol van Bryan Heynen zou aankunnen”, stelde Wouter Vrancken vast in de seizoensvoorbereiding. Maar natuurlijk heeft Aziz Ouattara een totaal ander profiel dan Bryan Heynen. De Ivoriaan is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius. Ouattara heeft een sterk lichaam, een groot uithoudingsvermogen en een adequate passing. Maar een Heynen is hij uiteraard niet.

YAYA TOURÉ OF KOSSOUNOU

“Naar mijn mening doet hij een beetje denken aan Yaya Touré”, zei Mikael Hjelmberg, hoofdscout van Aziz Ouattara’s ex-club Hammarby, destijds over hem in de Zweedse pers. In Zweden werd hij ook vergeleken met Odilon Kossounou. Net zoals zijn landgenoot genoot Ouattara eveneens zijn jeugdopleiding bij ASEC Mimosas en verhuisde hij vervolgens naar Hammarby en daarna richting de Belgische competitie. “Eén van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië”, stelde KRC Genk hem vorig jaar voor op de clubwebsite.

LEES OOK: Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

Verdient Ouattara meer minuten bij Genk?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

15
15
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

15
15
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

24
24
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

24
24
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

12
12
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

232
232
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

50
50
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

102
102
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

339
339
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

233
233
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

379
379
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

234
234
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

93
93
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

205
205
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

165
165
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

532
532
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

361
361
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

229
229
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

386
386
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

226
226
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

336
336
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

81
81
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

74
74
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

86
86

Meer sportnieuws