Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

661
Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

De toekomst van Aziz Ouattara zag er lange tijd niet goed uit bij KRC Genk, maar sinds de vorige jaarwisseling maakt de 22-jarige Ivoriaan terug deel uit van de plannen van Wouter Vrancken. Door de blessure van Bryan Heynen mag Ouattara zelfs hopen op nog meer speelminuten in de komende wedstrijd(en), maar een één-op-één vervanger van de Genkse aanvoerder is hij wel niet.


VRANCKEN BEEFT: HEYNEN OUT

Wouter Vrancken was een opgelucht man na de wedstrijd tegen KV Oostende. Door de 3-0 overwinning stelde KRC Genk de kwalificatie voor Play-off 1 veilig en bovendien herpakte de ploeg zich stevig na een eerdere teleurstellende prestatie tegen KV Mechelen. Vrancken zag zijn spelers goed reageren en door de kwalificatie voor Play-off 1 mocht zelfs een bescheiden feestje gebouwd worden. Maar Vrancken zal ongetwijfeld ook met zorgen zitten, want aanvoerder en sterkhouder Bryan Heynen kampt namelijk met een blessure aan de hamstrings.



De centrale middenvelder bleef vrijdag tijdens de rust in de kleedkamer omdat hij klaagde over last aan de hamstrings. Wouter Vrancken houdt daarom zijn hart vast dat de belangrijke Bryan Heynen niet te lang out zal zijn, want dit seizoen is de 26-jarige wederom één van de draaischijven van de ploeg. “Hopelijk was het een vervanging uit voorzorg en is er niet veel aan de hand. Maar ook dat zal de volgende dagen moeten duidelijk worden.“Omdat hij geen ervaring heeft met spierblessures kon Bryan moeilijk de ernst van de hinder inschatten”, zei Vrancken na de match.

‘ATYPISCHE GENK-SPELER’ AZIZ OUATTARA IN

Tegen KV Oostende was Aziz Ouattara de vervanger van Bryan Heynen en de Ivoriaan deed het behoorlijk op het centrale middenveld. De Ivoriaan heeft zich duidelijk opnieuw in de gratie gespeeld van Wouter Vrancken want in het kalenderjaar 2022 kwam hij sporadisch in actie voor het eerste elftal. Tot en met vorig weekend telde hij dit seizoen amper 274 minuten verdeeld over twee basisplaatsen in de Jupiler Pro League. Nochtans werd hij vorig jaar na zijn transfer van Hammarby voorgesteld als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië.



Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken dit seizoen amper beroep doet op de diensten van Aziz Ouattara. Dat komt voornamelijk omdat de Ivoriaan een atypisch profiel heeft voor een ploeg zoals KRC Genk, hij is namelijk een fysiek sterke speler met defensieve capaciteiten. “Meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect. Daarnaast miste Ouattara in de huidige jaargang compleet zijn start onder Wouter Vrancken, want in het seizoensbegin werd hij naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde om met de tweede ploeg in actie te komen.

FYSIEK IMPOSANTE BIKKELAAR

Maar zie, sinds de vorige jaarwissel komt Aziz Ouattara terug boven water bij KRC Genk. 245 van zijn totale 274 minuten in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League werkte de ‘comeback kid’ namelijk af in het kalenderjaar 2023. Tegen KV Oostende was hij in de tweede helft de vervanger van Bryan Heynen en zijn prestatie was behoorlijk en zeker voldoende. Ouattara leed amper balverlies en (door voornamelijk behouden passes) hij legde een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste zelfs van alle spelers op het veld. Hij was bovendien ook erg efficiënt in al zijn aangegane acties.

Aziz Ouattara liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten die hem zelfs een gele kaart opleverde. “Aziz Ouattara is geen Heynen, maar houdt wel van een potje bikkelen”, stelde Het Belang van Limburg vast. Maar als Heynen in het slechtste geval een tijdje out zou zijn door de blessure aan de hamstrings, dan zal de Ivoriaan een belangrijke kandidaat zijn om de aanvoerder te vervangen op het centrale middenveld. Want Wouter Vrancken stelde al in de voorbereiding vast dat Ouattara dit seizoen een alternatief kan zijn voor Heynen.



“Aziz heeft een enorm volume, hij kan grote afstanden afleggen. Daarom waren we er met de staf van overtuigd dat hij die rol van Bryan Heynen zou aankunnen”, stelde Wouter Vrancken vast in de seizoensvoorbereiding. Maar natuurlijk heeft Aziz Ouattara een totaal ander profiel dan Bryan Heynen. De Ivoriaan is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius. Ouattara heeft een sterk lichaam, een groot uithoudingsvermogen en een adequate passing. Maar een Heynen is hij uiteraard niet.

YAYA TOURÉ OF KOSSOUNOU

“Naar mijn mening doet hij een beetje denken aan Yaya Touré”, zei Mikael Hjelmberg, hoofdscout van Aziz Ouattara’s ex-club Hammarby, destijds over hem in de Zweedse pers. In Zweden werd hij ook vergeleken met Odilon Kossounou. Net zoals zijn landgenoot genoot Ouattara eveneens zijn jeugdopleiding bij ASEC Mimosas en verhuisde hij vervolgens naar Hammarby en daarna richting de Belgische competitie. “Eén van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië”, stelde KRC Genk hem vorig jaar voor op de clubwebsite.

LEES OOK: Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Verdient Ouattara meer minuten bij Genk?

Meest recent

'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

91
91
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

10
10
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

52
52
'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

295
295
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

51
51
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

38
38
STVV zet stap richting EL, maar Muja stuurt waarschuwing

STVV heeft donderdagavond een grote stap gezet richting de grootste stunt uit zijn clubgeschiedenis. ...

52
52
‘Saudi-paniek om Dams: sjeiks smeken Club Brugge’

Al-Ahli wil Matteo Dams dringend kwijt en heeft Club Brugge nodig om zijn probleem op te lossen. ...

982
982
Anderlecht pakt uit met knap gebaar voor dappere fans

Het was voor Anderlecht een bewogen week, want het stond voor wellicht de verste Europese ...

295
295
'Mannaert alert: Duivels dreigen toptalent te verliezen`

Het is alweer een drukke zomer geweest voor Vincent Mannaert, want eerst kwamen de Rode Duivels in ...

264
264
Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

77
77
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

443
443
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

394
394
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

133
133
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

521
521
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

211
211
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

162
162
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

106
106
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

140
140
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

586
586
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1522
1522
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

448
448
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

188
188
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1208
1208
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

91
91

Meer sportnieuws