Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

661 stemmen
Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

De toekomst van Aziz Ouattara zag er lange tijd niet goed uit bij KRC Genk, maar sinds de vorige jaarwisseling maakt de 22-jarige Ivoriaan terug deel uit van de plannen van Wouter Vrancken. Door de blessure van Bryan Heynen mag Ouattara zelfs hopen op nog meer speelminuten in de komende wedstrijd(en), maar een één-op-één vervanger van de Genkse aanvoerder is hij wel niet.


VRANCKEN BEEFT: HEYNEN OUT

Wouter Vrancken was een opgelucht man na de wedstrijd tegen KV Oostende. Door de 3-0 overwinning stelde KRC Genk de kwalificatie voor Play-off 1 veilig en bovendien herpakte de ploeg zich stevig na een eerdere teleurstellende prestatie tegen KV Mechelen. Vrancken zag zijn spelers goed reageren en door de kwalificatie voor Play-off 1 mocht zelfs een bescheiden feestje gebouwd worden. Maar Vrancken zal ongetwijfeld ook met zorgen zitten, want aanvoerder en sterkhouder Bryan Heynen kampt namelijk met een blessure aan de hamstrings.



De centrale middenvelder bleef vrijdag tijdens de rust in de kleedkamer omdat hij klaagde over last aan de hamstrings. Wouter Vrancken houdt daarom zijn hart vast dat de belangrijke Bryan Heynen niet te lang out zal zijn, want dit seizoen is de 26-jarige wederom één van de draaischijven van de ploeg. “Hopelijk was het een vervanging uit voorzorg en is er niet veel aan de hand. Maar ook dat zal de volgende dagen moeten duidelijk worden.“Omdat hij geen ervaring heeft met spierblessures kon Bryan moeilijk de ernst van de hinder inschatten”, zei Vrancken na de match.

‘ATYPISCHE GENK-SPELER’ AZIZ OUATTARA IN

Tegen KV Oostende was Aziz Ouattara de vervanger van Bryan Heynen en de Ivoriaan deed het behoorlijk op het centrale middenveld. De Ivoriaan heeft zich duidelijk opnieuw in de gratie gespeeld van Wouter Vrancken want in het kalenderjaar 2022 kwam hij sporadisch in actie voor het eerste elftal. Tot en met vorig weekend telde hij dit seizoen amper 274 minuten verdeeld over twee basisplaatsen in de Jupiler Pro League. Nochtans werd hij vorig jaar na zijn transfer van Hammarby voorgesteld als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië.



Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken dit seizoen amper beroep doet op de diensten van Aziz Ouattara. Dat komt voornamelijk omdat de Ivoriaan een atypisch profiel heeft voor een ploeg zoals KRC Genk, hij is namelijk een fysiek sterke speler met defensieve capaciteiten. “Meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect. Daarnaast miste Ouattara in de huidige jaargang compleet zijn start onder Wouter Vrancken, want in het seizoensbegin werd hij naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde om met de tweede ploeg in actie te komen.

FYSIEK IMPOSANTE BIKKELAAR

Maar zie, sinds de vorige jaarwissel komt Aziz Ouattara terug boven water bij KRC Genk. 245 van zijn totale 274 minuten in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League werkte de ‘comeback kid’ namelijk af in het kalenderjaar 2023. Tegen KV Oostende was hij in de tweede helft de vervanger van Bryan Heynen en zijn prestatie was behoorlijk en zeker voldoende. Ouattara leed amper balverlies en (door voornamelijk behouden passes) hij legde een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste zelfs van alle spelers op het veld. Hij was bovendien ook erg efficiënt in al zijn aangegane acties.

Aziz Ouattara liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten die hem zelfs een gele kaart opleverde. “Aziz Ouattara is geen Heynen, maar houdt wel van een potje bikkelen”, stelde Het Belang van Limburg vast. Maar als Heynen in het slechtste geval een tijdje out zou zijn door de blessure aan de hamstrings, dan zal de Ivoriaan een belangrijke kandidaat zijn om de aanvoerder te vervangen op het centrale middenveld. Want Wouter Vrancken stelde al in de voorbereiding vast dat Ouattara dit seizoen een alternatief kan zijn voor Heynen.



“Aziz heeft een enorm volume, hij kan grote afstanden afleggen. Daarom waren we er met de staf van overtuigd dat hij die rol van Bryan Heynen zou aankunnen”, stelde Wouter Vrancken vast in de seizoensvoorbereiding. Maar natuurlijk heeft Aziz Ouattara een totaal ander profiel dan Bryan Heynen. De Ivoriaan is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius. Ouattara heeft een sterk lichaam, een groot uithoudingsvermogen en een adequate passing. Maar een Heynen is hij uiteraard niet.

YAYA TOURÉ OF KOSSOUNOU

“Naar mijn mening doet hij een beetje denken aan Yaya Touré”, zei Mikael Hjelmberg, hoofdscout van Aziz Ouattara’s ex-club Hammarby, destijds over hem in de Zweedse pers. In Zweden werd hij ook vergeleken met Odilon Kossounou. Net zoals zijn landgenoot genoot Ouattara eveneens zijn jeugdopleiding bij ASEC Mimosas en verhuisde hij vervolgens naar Hammarby en daarna richting de Belgische competitie. “Eén van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië”, stelde KRC Genk hem vorig jaar voor op de clubwebsite.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

🚀

Verdient Ouattara meer minuten bij Genk?

Meest recent

Vanaken terug titularis? Krantencommentaren kristalhelder

Hans Vanaken verloor voor de 1/8ste finales van het WK zijn basisplek bij de Rode Duivels. Maar door ...

85
85
Martinez neemt meteen ontslag: pijnlijke details lekken uit

Voor Portugal, één van de schaduwfavorieten voor de eindzege, zit het WK 2026 er ...

215
215
Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

196
196
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

60
60
KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

223
223
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump en co op hun plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

201
201
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

724
724
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

205
205
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

512
512
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

221
221
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

118
118
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

252
252
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

61
61
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

111
111
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

92
92
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

90
90
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

394
394
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

937
937
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

780
780
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

111
111
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1078
1078
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

480
480
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

360
360
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

652
652
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

683
683

Meer sportnieuws