Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

661 stemmen
Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

De toekomst van Aziz Ouattara zag er lange tijd niet goed uit bij KRC Genk, maar sinds de vorige jaarwisseling maakt de 22-jarige Ivoriaan terug deel uit van de plannen van Wouter Vrancken. Door de blessure van Bryan Heynen mag Ouattara zelfs hopen op nog meer speelminuten in de komende wedstrijd(en), maar een één-op-één vervanger van de Genkse aanvoerder is hij wel niet.


VRANCKEN BEEFT: HEYNEN OUT

Wouter Vrancken was een opgelucht man na de wedstrijd tegen KV Oostende. Door de 3-0 overwinning stelde KRC Genk de kwalificatie voor Play-off 1 veilig en bovendien herpakte de ploeg zich stevig na een eerdere teleurstellende prestatie tegen KV Mechelen. Vrancken zag zijn spelers goed reageren en door de kwalificatie voor Play-off 1 mocht zelfs een bescheiden feestje gebouwd worden. Maar Vrancken zal ongetwijfeld ook met zorgen zitten, want aanvoerder en sterkhouder Bryan Heynen kampt namelijk met een blessure aan de hamstrings.



De centrale middenvelder bleef vrijdag tijdens de rust in de kleedkamer omdat hij klaagde over last aan de hamstrings. Wouter Vrancken houdt daarom zijn hart vast dat de belangrijke Bryan Heynen niet te lang out zal zijn, want dit seizoen is de 26-jarige wederom één van de draaischijven van de ploeg. “Hopelijk was het een vervanging uit voorzorg en is er niet veel aan de hand. Maar ook dat zal de volgende dagen moeten duidelijk worden.“Omdat hij geen ervaring heeft met spierblessures kon Bryan moeilijk de ernst van de hinder inschatten”, zei Vrancken na de match.

‘ATYPISCHE GENK-SPELER’ AZIZ OUATTARA IN

Tegen KV Oostende was Aziz Ouattara de vervanger van Bryan Heynen en de Ivoriaan deed het behoorlijk op het centrale middenveld. De Ivoriaan heeft zich duidelijk opnieuw in de gratie gespeeld van Wouter Vrancken want in het kalenderjaar 2022 kwam hij sporadisch in actie voor het eerste elftal. Tot en met vorig weekend telde hij dit seizoen amper 274 minuten verdeeld over twee basisplaatsen in de Jupiler Pro League. Nochtans werd hij vorig jaar na zijn transfer van Hammarby voorgesteld als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië.



Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken dit seizoen amper beroep doet op de diensten van Aziz Ouattara. Dat komt voornamelijk omdat de Ivoriaan een atypisch profiel heeft voor een ploeg zoals KRC Genk, hij is namelijk een fysiek sterke speler met defensieve capaciteiten. “Meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect. Daarnaast miste Ouattara in de huidige jaargang compleet zijn start onder Wouter Vrancken, want in het seizoensbegin werd hij naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde om met de tweede ploeg in actie te komen.

FYSIEK IMPOSANTE BIKKELAAR

Maar zie, sinds de vorige jaarwissel komt Aziz Ouattara terug boven water bij KRC Genk. 245 van zijn totale 274 minuten in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League werkte de ‘comeback kid’ namelijk af in het kalenderjaar 2023. Tegen KV Oostende was hij in de tweede helft de vervanger van Bryan Heynen en zijn prestatie was behoorlijk en zeker voldoende. Ouattara leed amper balverlies en (door voornamelijk behouden passes) hij legde een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste zelfs van alle spelers op het veld. Hij was bovendien ook erg efficiënt in al zijn aangegane acties.

Aziz Ouattara liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten die hem zelfs een gele kaart opleverde. “Aziz Ouattara is geen Heynen, maar houdt wel van een potje bikkelen”, stelde Het Belang van Limburg vast. Maar als Heynen in het slechtste geval een tijdje out zou zijn door de blessure aan de hamstrings, dan zal de Ivoriaan een belangrijke kandidaat zijn om de aanvoerder te vervangen op het centrale middenveld. Want Wouter Vrancken stelde al in de voorbereiding vast dat Ouattara dit seizoen een alternatief kan zijn voor Heynen.



“Aziz heeft een enorm volume, hij kan grote afstanden afleggen. Daarom waren we er met de staf van overtuigd dat hij die rol van Bryan Heynen zou aankunnen”, stelde Wouter Vrancken vast in de seizoensvoorbereiding. Maar natuurlijk heeft Aziz Ouattara een totaal ander profiel dan Bryan Heynen. De Ivoriaan is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius. Ouattara heeft een sterk lichaam, een groot uithoudingsvermogen en een adequate passing. Maar een Heynen is hij uiteraard niet.

YAYA TOURÉ OF KOSSOUNOU

“Naar mijn mening doet hij een beetje denken aan Yaya Touré”, zei Mikael Hjelmberg, hoofdscout van Aziz Ouattara’s ex-club Hammarby, destijds over hem in de Zweedse pers. In Zweden werd hij ook vergeleken met Odilon Kossounou. Net zoals zijn landgenoot genoot Ouattara eveneens zijn jeugdopleiding bij ASEC Mimosas en verhuisde hij vervolgens naar Hammarby en daarna richting de Belgische competitie. “Eén van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië”, stelde KRC Genk hem vorig jaar voor op de clubwebsite.

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Verdient Ouattara meer minuten bij Genk?

Meest recent

'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

48
48
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

21
21
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

106
106
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

45
45
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

203
203
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

249
249
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

108
108
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

115
115
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

293
293
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

38
38
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

161
161
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

94
94
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

371
371
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

354
354
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

571
571
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

632
632
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

272
272
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

408
408
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

241
241
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

295
295
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

611
611
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

231
231
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

383
383
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

421
421

Meer sportnieuws