Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

661
Risicopatiënt jaagt Vrancken stuipen op het lijf

De toekomst van Aziz Ouattara zag er lange tijd niet goed uit bij KRC Genk, maar sinds de vorige jaarwisseling maakt de 22-jarige Ivoriaan terug deel uit van de plannen van Wouter Vrancken. Door de blessure van Bryan Heynen mag Ouattara zelfs hopen op nog meer speelminuten in de komende wedstrijd(en), maar een één-op-één vervanger van de Genkse aanvoerder is hij wel niet.


VRANCKEN BEEFT: HEYNEN OUT

Wouter Vrancken was een opgelucht man na de wedstrijd tegen KV Oostende. Door de 3-0 overwinning stelde KRC Genk de kwalificatie voor Play-off 1 veilig en bovendien herpakte de ploeg zich stevig na een eerdere teleurstellende prestatie tegen KV Mechelen. Vrancken zag zijn spelers goed reageren en door de kwalificatie voor Play-off 1 mocht zelfs een bescheiden feestje gebouwd worden. Maar Vrancken zal ongetwijfeld ook met zorgen zitten, want aanvoerder en sterkhouder Bryan Heynen kampt namelijk met een blessure aan de hamstrings.



De centrale middenvelder bleef vrijdag tijdens de rust in de kleedkamer omdat hij klaagde over last aan de hamstrings. Wouter Vrancken houdt daarom zijn hart vast dat de belangrijke Bryan Heynen niet te lang out zal zijn, want dit seizoen is de 26-jarige wederom één van de draaischijven van de ploeg. “Hopelijk was het een vervanging uit voorzorg en is er niet veel aan de hand. Maar ook dat zal de volgende dagen moeten duidelijk worden.“Omdat hij geen ervaring heeft met spierblessures kon Bryan moeilijk de ernst van de hinder inschatten”, zei Vrancken na de match.

‘ATYPISCHE GENK-SPELER’ AZIZ OUATTARA IN

Tegen KV Oostende was Aziz Ouattara de vervanger van Bryan Heynen en de Ivoriaan deed het behoorlijk op het centrale middenveld. De Ivoriaan heeft zich duidelijk opnieuw in de gratie gespeeld van Wouter Vrancken want in het kalenderjaar 2022 kwam hij sporadisch in actie voor het eerste elftal. Tot en met vorig weekend telde hij dit seizoen amper 274 minuten verdeeld over twee basisplaatsen in de Jupiler Pro League. Nochtans werd hij vorig jaar na zijn transfer van Hammarby voorgesteld als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië.



Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken dit seizoen amper beroep doet op de diensten van Aziz Ouattara. Dat komt voornamelijk omdat de Ivoriaan een atypisch profiel heeft voor een ploeg zoals KRC Genk, hij is namelijk een fysiek sterke speler met defensieve capaciteiten. “Meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect. Daarnaast miste Ouattara in de huidige jaargang compleet zijn start onder Wouter Vrancken, want in het seizoensbegin werd hij naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde om met de tweede ploeg in actie te komen.

FYSIEK IMPOSANTE BIKKELAAR

Maar zie, sinds de vorige jaarwissel komt Aziz Ouattara terug boven water bij KRC Genk. 245 van zijn totale 274 minuten in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League werkte de ‘comeback kid’ namelijk af in het kalenderjaar 2023. Tegen KV Oostende was hij in de tweede helft de vervanger van Bryan Heynen en zijn prestatie was behoorlijk en zeker voldoende. Ouattara leed amper balverlies en (door voornamelijk behouden passes) hij legde een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste zelfs van alle spelers op het veld. Hij was bovendien ook erg efficiënt in al zijn aangegane acties.

Aziz Ouattara liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten die hem zelfs een gele kaart opleverde. “Aziz Ouattara is geen Heynen, maar houdt wel van een potje bikkelen”, stelde Het Belang van Limburg vast. Maar als Heynen in het slechtste geval een tijdje out zou zijn door de blessure aan de hamstrings, dan zal de Ivoriaan een belangrijke kandidaat zijn om de aanvoerder te vervangen op het centrale middenveld. Want Wouter Vrancken stelde al in de voorbereiding vast dat Ouattara dit seizoen een alternatief kan zijn voor Heynen.



“Aziz heeft een enorm volume, hij kan grote afstanden afleggen. Daarom waren we er met de staf van overtuigd dat hij die rol van Bryan Heynen zou aankunnen”, stelde Wouter Vrancken vast in de seizoensvoorbereiding. Maar natuurlijk heeft Aziz Ouattara een totaal ander profiel dan Bryan Heynen. De Ivoriaan is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius. Ouattara heeft een sterk lichaam, een groot uithoudingsvermogen en een adequate passing. Maar een Heynen is hij uiteraard niet.

YAYA TOURÉ OF KOSSOUNOU

“Naar mijn mening doet hij een beetje denken aan Yaya Touré”, zei Mikael Hjelmberg, hoofdscout van Aziz Ouattara’s ex-club Hammarby, destijds over hem in de Zweedse pers. In Zweden werd hij ook vergeleken met Odilon Kossounou. Net zoals zijn landgenoot genoot Ouattara eveneens zijn jeugdopleiding bij ASEC Mimosas en verhuisde hij vervolgens naar Hammarby en daarna richting de Belgische competitie. “Eén van de meest veelbelovende defensieve middenvelders van Scandinavië”, stelde KRC Genk hem vorig jaar voor op de clubwebsite.

LEES OOK: Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Verdient Ouattara meer minuten bij Genk?

Meest recent

'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

48
48
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

97
97
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

107
107
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

275
275
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

168
168
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

219
219
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

70
70
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

132
132
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

83
83
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

154
154
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

174
174
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

400
400
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

84
84
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

270
270
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

271
271
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

61
61
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

44
44
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

40
40
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

432
432
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

387
387
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

827
827
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

318
318
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

786
786
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

288
288

Meer sportnieuws